Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Yeni laptop ve oyunlarda kasma sorunu

Pluton

Öne çıkan mesajlar

Şu özellikler mevcut;

i5-480M 2.66Ghz with Turbo Boost up to 2.93
NVIDIA GeForce GT 420M Up to 1760 MB TurboCache
15.6" 16:9 HD LCD
6GB DDR3 Memory
640GB HDD
6-cell Li-ion battery

Şimdi sorunum şu oyunlara girdiğimde (mesela mount and blade fire and sword) en düşük ayarlarda bile kasıyor.

İlk başlarda driver sorunu var dedim drive bulup yükledim ama yine aynı şeyler, en düşük ayarlarda bile oynayamıyorum.

Hatta Secondlife oyununu bile varsa tümleşik ekran kartı olan desktop'da high'da oynarken laptop'da mid yapsam dahi feci kasmalar oluyor oynayamıyorum.

Bunun ne gibi sorunu olabilir acaba ? Crysis 2 yükledim belki kaldırmıyordur dedim de bu kadarıda fazla gıcık oldum

Birde bu turbyu nasıl açıcaz ?
Sosyal ağlarda paylaş

yeni bilgisayarda ne fan sorunu? anca hatalı üretim bozuk fan olabilir o da çok zor ihtimal. driver veya firmware problemin vardır muhtemelen. forumları bi gez seninle aynı notebooku kullananlar arasında benzer problemleri yaşayan olmuş mu bak.

eğer benzer bişey yoksa ve aldığından beri yüklediğin herşeyden %100 eminsen, başka bi üretim hatası olabilir.
Sosyal ağlarda paylaş

Speecy diye bir program var, ekran kartının, işlemcinin sıcaklığını vs vs görebilirsin onunla.
Laptop için 75 + risklidir diyorlar ama ben 90+ larda geziyorum hep oyun oynarken. Hiçbir problemde olmadı şimdiye kadar.
Format atmayı deneyebilirsin, şansa bir çözüm olabilir.

Çok eskiden fx5200 lerin moda olduğu dönem de böyle bir sıkıntım vardı. Gforce4mxbilmemkaç vardı bende. 2d oyunlarda hiç kasmazdı ama 3d oyunlarda inim inim inlerdi, half-life 1 i bile çalıştırmazdı. Üretim hatası çıktı. Ekran kartını değiştirince düzeldi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...