Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Focuslarda DSG

fastreloader

Öne çıkan mesajlar

Esh said:

fastreloader said:

Fistan said:

dsg ye tekabül eden vitesi vardır artık ismi neyse forddaki powershift mi ne, öyle yazmıştır.

iyi de çift kavramalı değil benim bildiğim kadarıyla powershift, yanılıyor muyum?

cift kavramalı.

dsg kadar iyi bir şanzuman.
aa bilmiyordum bunu, hangi araçlarına koyuyor peki. yeni fiestalarda falan var mı? 6 mı 7 mi vites sayısı? hatta dur ben araştırayım bunu

araştırdım:

fiestalara da koyuyolarmış. 6 ileri imiş.

peki ben geçen ay 2011 fiesta kiraladım ama powershift diye söylemediler ancak sanırım powershift değil, zira tam otomatik gibi tepkiler veriyordu araç. sıralı otomatikten farklı bir yapısı yok sanırım. (frenden çekince ilerlemesi gibi)

edit: sanırım türkiyede pek yok powershift. keşke olsaymış, yüksek fiyatlara çıkmadan bi fiesta alırdım powershiftli, çok da güzel olurdu. neyse skoda ve seat takibine devam
Sosyal ağlarda paylaş

tamamen farklı bişr yapısı var.

içi mekanik kavrama gibi çalışıyor işte. 2 kavrama var, biri 1-3-5 digeri 2-4-6. viteslerde çalışıyor.

bir kavrama vitese geçince digeri bir sonraki vitesi hazırda tutuyor ve torka göre vitesi hemen atıyor.

geri kaçırma durumu mevcut dsgde, ama hill holder var 3 saniye, zaten yeni nesi araçlarda hill hold standart gibi oldu.

onun dışında aracı frende tutarken vitesi boşa almak daha saglıklı deniyor, ben oyle yapıyorum en azından.
Sosyal ağlarda paylaş

Esh said:

tamamen farklı bişr yapısı var.

içi mekanik kavrama gibi çalışıyor işte. 2 kavrama var, biri 1-3-5 digeri 2-4-6. viteslerde çalışıyor.

bir kavrama vitese geçince digeri bir sonraki vitesi hazırda tutuyor ve torka göre vitesi hemen atıyor.

geri kaçırma durumu mevcut dsgde, ama hill holder var 3 saniye, zaten yeni nesi araçlarda hill hold standart gibi oldu.

onun dışında aracı frende tutarken vitesi boşa almak daha saglıklı deniyor, ben oyle yapıyorum en azından.

abi yok biliyorum dsg ile powershift arasında fark var mı diye sormak istemiştim aslında.

ama sıralı şanzıman yazınca yanlış anlaşılmış, çift kavramalı sıralı şanzıman demek istedimdi.

yoksa tork konvertörü vs sıralı şanzıman vs çift kavramalılar falan biliyorum ama acaba powershift'te ayağını frenden çekince aracın ilerlemesine neden olabilecek bir aksam var mı diye düşündüm(hillholder değil), hala sanmıyorum böyle bir şey olduğunu, zaten bendeki araç da tam otomatikmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...