Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Barajı geçemeyecek partiye bile bile oy atmak

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

e bre yuh! özgür irade diye birşey var. isteyen istediği yere oy atar ya da hiç atmaz.

bitabi, icinde bulunulan zamanın elzem önlemler getirdiğini düşünebilirsiniz. inandıklarımızdan vazgeçerek kurtuluşu başka yerde arayabiliriz. iktidarın muktedirliğine karşı bir çatı altında toplanmaya calisabiliriz. ya da tam tersi olur, kisi ideallerinden vazgecmez, evrensel bir istekle savunmaya devam eder.

her ne olursa olsun, kesinlikle inandigina inanmayana lanet okuma.

hür irade mutlaktır.

sonucu iradesizlige goturse bile.
Sosyal ağlarda paylaş

sen ben chp ye versekde akp %40 ile yine iktidar olacağı ortadayken akpnın kazanacağı şu an garantiyken chp ye verilen oylar chp nin saçmalamaya devam etmesi için atılan oy oluyor senelerdir.

Nasılsa akp kazancak bari chp yerin dibine girsinde artık köklü değişiklikler yapsınlar , sol parti olduklarını hatırlasınlar bi zahmet
Sosyal ağlarda paylaş

deadwoll said:

Ya hele bir AKP iktidardan düşsün, sonraki seçimde istediğinize verirsiniz oyunuzu işte. Ötesi berisi mi var?

Yok CHP değişmezmiş, yok MHP'lilerin ayağı kokuyormuş. Bunlar direk AKP'nin epic troll'leme çalışmalarıyla beyninize yerleştirdiği şeyler. CHP şu haliyle iktidara gelse ya da MHP; AKP'nin şu anki durumundan kötü olabilme şansları var mı?

En azından adamların iktidarını beğenmezseniz bir sonraki seçimde farklı bir iktidarı başa getirme şansınız olacak; ama AKP bir dönem daha başa gelirse çok çılgın şeyler olacak bu ülkede, öyle ki 2023'te Amerika Türkiye'ye demokrasi getirmeye falan çalışabilir.

Ne güzel post lan bu.
Sosyal ağlarda paylaş

tinu, çoğu kişi aynı şeyi düşünüyor zaten. AKP'ye tepki olarak ne zaman CHP oy almaya başladı, tekrar meclise girdi. Durum acınası ama böyleydi. Kimse kusura bakmasın. Son koalisyon hükümeti sonrasında çoğunluk Tansu Çiller'e, Bülent Ecevit'e, Mesut Yılmaz'a ve Devlet Bahçeli'ye oy vermedi ve buna karşın AKP'yi de desteklemediklerinden ve karşısındaki en güçlü olarak durabilecek CHP'yi gördükleri için oy verdiler. Yanlış, bu böyle diyen için de koalisyon zamanında CHP'nin %kaç oy aldığına bakmasını ve mecliste sandalyesi olup olmadığını araştırmasını tavsiye ederim...

Şimdi de bu böyle. Değişmeyecek ama değişen şey ise Deniz Baykal ve dinazor tayfası. Şimdi verenler en azında fikirlere de oy vermeye başlayacak diye düşünüyorum. Sadece AKP karşıtlığından değil...
Sosyal ağlarda paylaş

tinu said:

sen ben chp ye versekde akp %40 ile yine iktidar olacağı ortadayken akpnın kazanacağı şu an garantiyken chp ye verilen oylar chp nin saçmalamaya devam etmesi için atılan oy oluyor senelerdir.

Nasılsa akp kazancak bari chp yerin dibine girsinde artık köklü değişiklikler yapsınlar , sol parti olduklarını hatırlasınlar bi zahmet

dedi dünyadan haberi olmayan, sandalye sayısı nedir, meclis dağılımı nedir bilmeyen insan.
Sosyal ağlarda paylaş

Baggio said:

tinu said:

akp ye gitmesin diye chp verilen oylar yüzünden chp hala saçmalamaya devam ediyor, bu yüzden chp ye oy vermiycem, sadece akp ye oy gitmesin diye chp ye oy veren tüm zihniyetleride bunu yapmaya çağırıyorum, yoksa senelerce bu chp yi çekmeye devam edicez, senelerdir aman akp ye oy gıtmesin bari chp ye verelim verdik verdik, bunlarda bir halt yapıyoruz sandılar,

Alternatif olarak kime verileceğiyle ilgili bir bilgi yok zaten postta, o ana fail. Onun dışında, bu hareket sonunda AKP'nin oylarının artması dışında neye ulaşmayı bekliyorsun? CHP hemen akıllanıp bir dahaki seçimlerde %60 mı alacak?

Kaldı ki CHP'nin mevcut seçim vaatleri bence AKP'den daha mantıklı ve başarılı.

sonuc olarak farketmeyecek kime verdiğim, akp nin oylarının düşmesi yinede onun açık ara ilk parti çıkmasını değiştirmeyecek bunu senelerdir görüyoruz, daha ne kadar bu şekilde devam etmesini istiyorsunuz , chp bu saçma sapan durumundan muhalefet yapmayı beceremeyen ne sağ ne sol parti olabilen halinden kurtulmadıkça akp her zaman kazanmaya devam edecek, bunu hala farkedememeniz esas ana fail!

adam gibi toparlanan köklü değişikler yapılmış bir chp belki ilk seçimde %60 almaz ama adam gibi muhalefet yapmaya başladığında akp ile kafa kafaya gelme şansı var, bu şekilde asla yok
Sosyal ağlarda paylaş

Milli görüş kanadından AKP'ye ciddi oy gidiyor. Keza diğer sağ partilerin seçmenleri de AKP'ye kaydı partilerin dağılması/düzgün miting vb. yapmaması nedeniyle.

Ama işte sol genel anlamda daha çok dağılıyor çok fazla fikir sahibi olduklarından ve CHP'ye oy gitmiyor o partilerden.

Zaten AKP'nin ilk iktidara gelme şekli direk ANAP, DYP ve milli görüş oylarını almasıyla oldu. Sadece muhafazakar kesim falan değildi AKP'yi ek başına iktidar yapan.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

tinu said:

dedi dünyadan haberi olmayan, sandalye sayısı nedir, meclis dağılımı nedir bilmeyen insan.

:) komik gerçekten
Sosyal ağlarda paylaş

hakikaten komik ya..

katılıyorum yani.

(A partisinin tek başına her istediğini yapacak sandalye sayısı)na sahip olması ile (her istediğini yapıcak sandalye sayısı-1) sayıda milletvekili çıkartabilmiş olması...

bu tek adamlık fark bile o kadar önemli ki..

bunu anlayamamış olman, bunu dahi anlamadan yazabilmen..

gerçekten komik.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

hakikaten komik ya..

katılıyorum yani.

(A partisinin tek başına her istediğini yapacak sandalye sayısı)na sahip olması ile (her istediğini yapıcak sandalye sayısı-1)

o kadar önemli ki..

bunu anlayamamış olman, bunu dahi anlamadan yazabilmen..

gerçekten komik.

kaç senedir iktidar akp ve her seçimde saçmalayan chp ye verdiğimiz oylar sonucunda neler değişti ülkede , her istediğiniz yapıcak sandalye sayısı farkettirdimi hala her istediklerini yapmıyorlarmı?
Sosyal ağlarda paylaş

Bir de bu dediğimi saçma bulabilirsiniz ama 1980 sonrasındaki Sol kesimi destekleyen insanlar çok daha fazla kendilerini geliştirmeye yöneldiler. Bilinçlendiler. Bu dediğimi çok az düşünürseniz gerçek olduğunu göreceksiniz. Sol görüşe sahip olan insanlar 80 sonrasında sadece bakabilecekleri kadar çocuk yapmaya gayret gösterdiler. 1, 2 ve ender olarak 3. Sağ görüşe sahip insanların populasyonunun ne kadar arttığını da düşünürsek, min 2 max ???. Şimdi. 80'den bu yana oy verebilecek çok kişi yetişti. Ama görüşler arasında da yüksek dengesizlik oluşturdu. Tayyip Erdoğan da bunu düşünerek en az 3 demeye devam ediyor.

Yakında sol ya da AKP karşıtları azınlıktan sayılabilir... Belki ekstrem bir iddia ama hesabınızı siz yapın artık... Şimdi bitti bitti, bitmezse hiç bir zaman bitmeyecek...
Sosyal ağlarda paylaş

tinu said:

anlatın diye soruyorum

367 olayında akp'nin kaç milletvekili vardı?
276 milletvekili olayı neydi de 367milletvekiline giden yolu nasıl açtı?

hangisini anlatayım şimdi.
özellikle 2007'den beri sandalye sayısının fazlalığı ile geçen kararlardan hangisini anlatayım?

salt çoğunluk için 276sandalyeye ihtiyacın var. 367'de toplanma yeterlilik sayısı.

367'e ulaşırlarsa bi şekilde -muhalefetten bdp'lilerin desteği vs- her istediklerini değiştirebilirler.
Sosyal ağlarda paylaş

anlattım en kaba haliyle.

"yok benim anayasa değişeceğinden haberim yok, daha neler yapılacağından haberim de yoktu. başkanlık sistemini de duymadım. sn gül'ün cumhurbaşkanı olması sırasında yaşananları anımsamıyorum" diyorsanız da "ona buna oy vermenin ne önemi var abi!" diyorsanız..

demeyin.. daha iyi vallahi. gidin barajı geçicek bi partiye oy verin yine de ama "ne önemi var ki" demeyin. çok önemi var keza.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

tinu said:

anlatın diye soruyorum

367 olayında akp'nin kaç milletvekili vardı?
276 milletvekili olayı neydi de 367milletvekiline giden yolu nasıl açtı?

hangisini anlatayım şimdi.
özellikle 2007'den beri sandalye sayısının fazlalığı ile geçen kararlardan hangisini anlatayım?

salt çoğunluk için 276sandalyeye ihtiyacın var. 367'de toplanma yeterlilik sayısı.

367'e ulaşırlarsa bi şekilde -muhalefetten bdp'lilerin desteği vs- her istediklerini değiştirebilirler.

ben akp nın su an kı secim sistemi ile 367 sandalyeye ulaşması bana göre imkansız mutlaka yine chp ve mhp 276 sandalyeyi yakalayacaktır, fakat bu chp de köklü değişikler olmadıkca bu olay böyle devam edecek. Akp iktidar olmaya devam edecek.
Sosyal ağlarda paylaş

dattebayo said:

57 kişi tamamen boşa atılmış çöp oydur demiş.
yuh pati. gözümdeki değeriniz bir anda 0 oldu.

ötekilerin de öyle demesi lazımdı ya.. akıllıca yaklaşmaları lazımdı.. duygusal yaklaşmışlar gençler.

büyüdükçe ve basic 4işlem öğrendikçe oturacak inşallah..

@tinu:akp'nin önceki dönemde milletvekili sayısı, 367 arandığında kaçtı abi?
aranmayasın diye söylüyorum ben sana 354..

ve bu sefer daha çok alacaklar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...