Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Galatasaray 2011-2012 Sezonu Genel Tartışma

Masquerade

Öne çıkan mesajlar

iyi güzel olmuş ya. 1.5 senedir göt göbek salmış, 2 maçta bir sakatlanan, tek iyi oynadığı maçların milli maçlar oldğunu göz önüne alırsak 12 m euro iyi bir rakam bence.

geçen gün dortmund maçını izlerken götze diye 92li bir elemanı keyifle izledim. resmen bana ardanın ilk yıllarını hatırlattı. hatırladıkça da ardanın oynadığı futbol üzerine hiçbirşey koyamadığını yeniden anladım. bunun sebebi yönetim ve medyanın suçu büyük.

neyse bence kafasını sadece futbola verirse beklentileri rahatlıkla karşılar ispanyada. bizde ise sağ açık felçti şimdi bir de culio+arda gidişi ile sonumuz ne olacak bilmyiorum.

kabus gibi senaryolarda gelmiyor değil aklıma FT olunca başta, ilk maçımızda Sabri Sarıoğlu sol açık başlarsa şaşırmam cidden.
Sosyal ağlarda paylaş

12-13 milyon Euro kısaca gs biraz kazık yemiş ama kazık yemesinin nedeni arda'nın gitmek istemesiydi anlamıyorum Stewart Downing gibi orta ayar orta sahalar ingiltere'de 20 milyon sterline satılıyor sıra türkiye'den oyuncu almaya gelince kimse elini cebine atmıyor...

Yinede Arda'nın gitmesine sevindim en azından adam gs'a en çok para kazandıran oyuncu oldu ve tarihe geçti ayrıca beni göndermediler harcadılar diye ağlayamıycak tv'lerde. Başarı konusuna gelince emin değilim başarılıda olabilirde,olamayabilirde

Bu arada Fatih Terim (en azından 1 sene daha) Arda'yı tutamayarak bir kez daha fail olmuştur gözümde. Gs'ın geçen seneki felaketten sonra takımı baştan kurması gerekti genç türk yada yabancı yeteneklerle yani şampiyon yada 2. olamazsak facia
Sosyal ağlarda paylaş

Arda Turan'ın Transferi Konusunda Anlaşma Sağlandı

Profesyonel Futbolcumuz Arda Turan'ın Atletico Madrid'e transferi konusunda mutabakata varılmıştır. Taraflar, Atletico Madrid'in bu transfer karşılığında Galatasaray A.Ş.'ye 12.000.000 Euro transfer bedeli ve 1.000.000 Euro bonus ödemesi yapması ve Arda Turan'ın bir Türk Kulübüne transferi halinde Galatasaray A.Ş.'ye öncelikli alım hakkı tanınması konusunda anlaşmışlardır.

Galatasaray Sportif AŞ

1m€ bonus nasıl oluyor?
Sosyal ağlarda paylaş

CthuLhu said:

Profesyonel Futbolcumuz Arda Turan'ın Atletico Madrid'e transferi konusunda mutabakata varılmıştır. Taraflar, Atletico Madrid'in bu transfer karşılığında Galatasaray A.Ş.'ye 12.000.000 Euro transfer bedeli ve 1.000.000 Euro bonus ödemesi yapması ve Arda Turan'ın bir Türk Kulübüne transferi halinde Galatasaray A.Ş.'ye öncelikli alım hakkı tanınması konusunda anlaşmışlardır.

Galatasaray Sportif AŞ

1m€ bonus nasıl oluyor?

Atletico ŞL kalırsa +1 milyon daha verecek
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

MacLeod said:

iyi güzel olmuş ya. 1.5 senedir göt göbek salmış, 2 maçta bir sakatlanan, tek iyi oynadığı maçların milli maçlar oldğunu göz önüne alırsak 12 m euro iyi bir rakam bence.

aynen. Arada için de gs için de iyi oldu bence böylesi.

ama mesele yerini doldurucak yerli olmaması. Şu kurallar bi değişse
Sosyal ağlarda paylaş

Iyimis asdf.

http://www.webaslan.com/img/2011/08/09/MetinOktay5.jpg

Baska bir platformda ilginc bir bakis acisi.
said:
Şimdi, takım olarak baktığında Galatasaray yıldız bir oyuncuyu kaybetti ama bana göre evrensel bir oyuncuyu değil. Arda, bir çok meziyetini daha geliştirememiş bir oyuncuydu. Bunun doğrusunu yanlışını La Liga'da hep birlikte göreceğiz. Şut atma, düzgün ve uzun orta yapma, takımı hızlı kontratağa kaldırma gibi. Ve bir de (bizim adını pek koymak istemediğimiz) bir kasık sakatlığı sorunu var.

Bu eksiklerinin yanında aşırı kıvrak, çok kolay adam geçebilen ve nefis ara pasları atabilen bir oyuncuydu ve bizleri aslında etkileyen de buydu. Çünkü gözler ister istemez, adam geçen oyuncuyu her zaman seçer. Futbolda istisnai bir hareket olan adam çalımlama, fake atma, aklın maddeye üstünlüğünü ispat eder çünkü.

Sana katılmadığım şu: Bir takımın kompozisyonu için mutlak formüller yoktur. İlle 10 numara olacak diye bir kural olmadığı gibi. 10 numara arayışında Hagi'den bu yana Felipe, Baliç, Lincoln, Elano gibi yüksek profilli oyunculardan fayda göremediğimizi hatta zarar gördüğümüzü unutmamamak lazım.

Kanat oyuncuları içinde aynı şey sözkonusu. Dünya pazarında sağbek solbek (tabii takımı atağa kaldıranlar) ve açıklar çok az yetişiyor. O yüzden koca dünya pazarı hala Dani Alves, Maicon, Nani veya Bale gibi oyuncuları çok el üstünde tutuyor.

Biz somut olarak bu düzeyde winger belki bulamayacağız. O yüzden bir Türk realitesi olarak tıpkı FB'nin Ümit Özat gibi yeteneksiz veya bizim Hakan Ünsal, Ümit Davala gibi dünya çapında olmayan adamlardan kanat oyuncusu ürettiğimiz zamanlardaki gibi, kaynaklardan adam çıkarma mecburiyetimiz olacak.

Arda gidince şunları kazanacağız:

- Sonsuz spekülasyonlar bitecek.
- Takım egosu daha aşağı inecek.
- Daha kollektif planlar yapılacak (kişiye bağlı kurgu her zaman tehlikelidir)

Ama şu da ortaya çıktı, bunun FB ile falan ilgisi yok. Şike konusu olmasaydı, çoğumuz bu transferin 1-2 yıl sonra FB'de biteceğini düşünecektik. O ihtimal yok.

Ben takımın kazandığını, Arda'nın kaybettiğini düşünüyorum. Hoş Arda'nın ne yapacağı çok da umurumda değil artık. Ama galiba Fatih yazmıştı bir yerlere, Arda'nın bu hale gelmesinin nedeni, istikbaldeki çok büyük sinema sanatçısı olacak, müstakbel eşidir. Kız kendi muhteşem film kariyerine benzetecek çocuğun futbol kariyerini.

Arda, 2009-2010 sezonundaki Diyarbakır maçında "sinema" tezahüratı ile gönül bağını Galatasaray'dan koparttıı. Baros gol atıp seyirciye koştuğunda, onun yanına gelip omzuna asılarak geri çekmesini hiç unutamam. Doğrudur ya da yanlıştır demiyorum ama gerçek budur. Bu çocuklar 15-16 yaşında, ergenlik dönemlerini bitiremeyen, zenginliğe birden kavuşan paşazadeler.

İyi oldu. Hayırlı oldu. Yerinin doldurulması tartışma konusu değil bence, çünkü orada bir boşluk yok.
Sosyal ağlarda paylaş

Bana mı veriyorlar abi parayı? Şu an armada gazıyla girilen, on numara hamleler yapılan sezonda kendisi de olmalıydı en azından bu sene. Eğer yürekten Galatasaraylı ise bu herif bu senenin çok önemli olduğunu en önce kendisi bilirdi. Farketmez seneye de yapardı transferini.

Zaten Arda'dan gelen paranın büyük bölümü yeni gelecek 30 yaşına yakın bir adama gidecek
Sosyal ağlarda paylaş

CthuLhu said:

Galatasaray Sportif AŞ

1m€ bonus nasıl oluyor?

bonus dan tek çekim yapmış madrid

dayanamadım :D

Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...