Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Özgürlüklerimiz Elden mi Gidiyor?

Cin Ruhi

Öne çıkan mesajlar

huun said:

Soris said:

Devleti baştan sona elden geçirecek olan o sistemi yine kendisi bozan mı olmalı yoksa başka kimseler mi olmalı :)

ben kendimi bildim bileli devletin düzeninden herkes başta da bugünün sol kesimi hep dert yanardı.

zaten bugün medyada yazanların çoğunun samimiyet testini bu şekilde yapıyorum ben.

Tamamda bu sorduğum soruya cevap değil ki. Şimdi birisi birşeyi tamir edicem diye bozuyorsa ve bu uzun süreli oluyorsa, bizde de "hmm evet artık şu cihazın komple elden geçirilmesi gerek artık" gibi bir yargı oluşuyorsa tutup da bu cihazın tamir işini yine o cihazı bozana mı vermeliyiz sence? Yoksa gerçek bir tamircimi çağırmalıyız? Soru bu kadar basit :)
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

huun said:

Soris said:

Devleti baştan sona elden geçirecek olan o sistemi yine kendisi bozan mı olmalı yoksa başka kimseler mi olmalı :)

ben kendimi bildim bileli devletin düzeninden herkes başta da bugünün sol kesimi hep dert yanardı.

zaten bugün medyada yazanların çoğunun samimiyet testini bu şekilde yapıyorum ben.

Tamamda bu sorduğum soruya cevap değil ki. Şimdi birisi birşeyi tamir edicem diye bozuyorsa ve bu uzun süreli oluyorsa, bizde de "hmm evet artık şu cihazın komple elden geçirilmesi gerek artık" gibi bir yargı oluşuyorsa tutup da bu cihazın tamir işini yine o cihazı bozana mı vermeliyiz sence? Yoksa gerçek bir tamircimi çağırmalıyız? Soru bu kadar basit :)

onlar da tamir ediyor da kendilerine göre. Faşist ılımlı islam diktatörlüğü yaratmaya çalışıyorlar, cumhuriyet demokrasi falan hikaye. Gerçek tamirci lazım
Sosyal ağlarda paylaş

rte beni ilgilendirmiyo beni ilgilendiren demokrasinin sağlam işlemesi çünkü bizim ülkemizde hep atatürk, milli birlik beraberlik cart curt diye bişeylerin arkasına sığınıp rant edinen çeteler var ve bunlar yüzünden hiç bi zaman raat edilmiyor. eğer halk rte ve ekibini sevmezse bi seçimde alaşağı eder. bakın chp asarım keserim tarzı yaklaştı, orduyu arkasına aldı bişeyler yapmaya çalıştı halk sallamayınca daha demokratik ve sağlıklı bi ekibi başa geldi.

o yönden özgürlüğün gittiği yok ama ortama devamlı özgürlük gidiyo korkusu pompalayan gruplar var.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

kelime oyunu yapma kardeşim. bozuk birşey daha fazla nasıl bozulabilir. ha dersen ki bu hükümet devleti elden geçirme kabiliyetine sahip mi? değil.

gerçek tamirci çağırmalıyız tabii ama sıkıntının aslı da o zaten. yok öyle bir tamirci görünürde.
Sosyal ağlarda paylaş

bi açıdan bakarsak basın eskiye nazaran daha rahat hareket edebiliyo.mesela 90 larda nerde tv lerde bu kadar derin devlet filmi olcak.yazanı bile bir suikast gg oluyordu. biraz aslında tekel olayı vardı.doğan yayın tek başına at koşturuyor istediğini vezir istediğini rezil ediyodu.biraz aslında bu bozuldu diye ara sıra ortalığı alevlendiriyo.tabi bazı operasyonlarda illaha yapılıyordur,rövanş babında.sizmisiz 28 şubatta sağcı yazarları ayıklayan al sana al sana diye.
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

onlar da tamir ediyor da kendilerine göre. Faşist ılımlı islam diktatörlüğü yaratmaya çalışıyorlar, cumhuriyet demokrasi falan hikaye. Gerçek tamirci lazım

Evet işte onlarda tamir ediyorlar ya sözüm ona :) Bu arkadaşların argümanı şu. "AA herşey bozuldu komple bir düzen gerekli". E bizde diyoruz ki o zaman evet öyle ülkede hiçbirşey yolunda değil o zaman bu kaosu yaratan bunu düzeltecek olan kişi değildir. Başka bir seçim yapmamız gerekli diyoruz bizde. Yani seni zehirleyen birisi yine gelip seni tedavi edemez.
Sosyal ağlarda paylaş

"Cin Ruhi" said:

nilep lütfen biraz daha yapıcı eleştiride bulunur musun? çok genel konuşuyosun..

Yapıcı eleştiri kalmadı ki bence artık. Tek yol devrim demeye başladım sonunda. Demokratik sistemde değişim halktan geçer, halk kasıtlı olarak cahil bırakılıyorsa ve milli eğitim de zaten cahil bırakanların kontrolündeyse, sürekli olarak inançları sömürülüyorsa, tek yol tepeden inme devrimdir. Halk için, halka rağmen devrim.

Yapıcı eleştiri derken neyi kast ettiğine dair örnek verirsen öyle yazmaya çalışırım bu arada tabii ki :)
Sosyal ağlarda paylaş

huun said:

Soris said:

kelime oyunu yapma kardeşim. bozuk birşey daha fazla nasıl bozulabilir. ha dersen ki bu hükümet devleti elden geçirme kabiliyetine sahip mi? değil.

gerçek tamirci çağırmalıyız tabii ama sıkıntının aslı da o zaten. yok öyle bir tamirci görünürde.

Evet o kabiliyete sahip olmadığını herkes görebildi. Dolayısıyla bize düşen "AA başka da kimse yok" diyip ki bu samimi olmayan bir söylem, en azından bu cihazı bozmayacak ve tamir etmeye hevesli bir kadroya bunu teslim etmek. Yine bozacak olanlara değil :)
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

"Cin Ruhi" said:

nilep lütfen biraz daha yapıcı eleştiride bulunur musun? çok genel konuşuyosun..

Yapıcı eleştiri kalmadı ki bence artık. Tek yol devrim demeye başladım sonunda. Demokratik sistemde değişim halktan geçer, halk kasıtlı olarak cahil bırakılıyorsa ve milli eğitim de zaten cahil bırakanların kontrolündeyse, sürekli olarak inançları sömürülüyorsa, tek yol tepeden inme devrimdir. Halk için, halka rağmen devrim.

Yapıcı eleştiri derken neyi kast ettiğine dair örnek verirsen öyle yazmaya çalışırım bu arada tabii ki :)

kısa kinayeli eleştiriler bazen bana basit geliyor. neyse sen takıl :)
Sosyal ağlarda paylaş

tamamen elden gitmesi olarak bakarsak başlığa -okumadım sf.leri- henüz o kadar bişi gitmedi. köreldi ama o kadar fazla parça kopmadı yani.

diğer yandan özgürlük dediğin LÖP diye önüne bırakılıp "Al bunu ye" denilen bişi de değildir. zaten öyle olsa özgürlük olmazdı değil mi?

büyük parça giderse özgürlükler talep edilir, olmadı mı, o zaman alınır...
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

büyük parça giderse özgürlükler talep edilir, olmadı mı, o zaman alınır...

bu ülke özgürlüğünü talep edecek, hadi etti diyelim olmazsa alacak bilince kıvama sahip değil yalnız. Her gün gazetelerde TV'lerde yüzlerce örneği var bunun. Onlara bakmasanız bile 2 tane Napolyonn postu okuyun bunu anlamaya yeter. Daha elindekini koruyamıyo bu millet, hatta kendi eliyle veriyo, yenisini mi talep edecek?

(bu arada kopan parça büyüklüğü de tartışmalı. kitap yazdı diye sebepsizce hapse tıkılan gazeteciler, hiçbir yasal hakkı verilmeden aylarca hapiste çürütülen komutanlar, tüm ülke çapında medya internet sansürü, sırf başbakan beğenmedi diye yıkılan heykeller, "muhalefet yaptı" diye yayından kaldırılan programlar, "kurtuluş savaşını doğaüstü güçler değil kahraman asker kazandı" dedi diye hakkında soruşturma açılan öğretmenler var burada. Yani istediğin gibi kitap yazamazsın, kendini ifade edemezsin yoksa hapse. İstediğin siteye giremezsin, hele cinsellikse konu istediğin gibi asla yaşayamazsın, gazeteciysen eline geçen haberi yapamazsın. sanatçıysan başbakanın keyfine göre sanat eseri yapmak zorundasın. eğitimciysen bilimi tarihi bir kenara bırakıp hurafe anlatacaksın. Büyük olmasa da parça parça düşüyo yani)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...