Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Özgürlüklerimiz Elden mi Gidiyor?

Cin Ruhi

Öne çıkan mesajlar

- Daha basılmamış bir kitaba el konması
- Gazeticilerin gözaltına alınması
- İnternetin filtrelenmesi

Sn. Başbakanın savunmaları:
- Polisin/yargının işidir biz karışmıyoruz
- Mesleklerini icra ettikleri için gözaltına alınmadılar
- Standart paket şimdiki gibi olacak

Ben siyasi yaygara yapan biri değilimdir ama bu olaylar beni endişelendiriyor. Hepsine bir açıklama getiriliyor ama bunların üst üste gelmesi neden.. Sizce de kaygı verici bir konu değil mi?

Mümkünse yapıcı bir tartışma olsun..

Size bir de çalışma yaptım akılda yer etsin diye:
http://www.kuyruk.com/upload/gazete-kitap-internet.jpg
Sosyal ağlarda paylaş

sadece gazeteciler gözaltına alınıyormuş gibi yansıtıyor bazı medya kuruluşları da, bir sürü farklı kesim gözaltına alınıyor. tek ortak yanları iktidara muhalefet yapıyor olmaları.

cin ruhi bu dediğin şeyleri zaten bir süredir tartışıyorduk forumda. arabaya "oha" dediği için sorguya çekilen kız, başbakana metalci işareti çekti diye gözaltına alınan gençler, televizyondaki sansür, internetteki kısıtlamalar, ergenekondan tutuklanan ve yıllardır gözaltında olan kişiler, devlet kademelerindeki sürekli hata yapan ve yalan söyleyen kişiler...
Sosyal ağlarda paylaş

ozgurluklerin elden gitmesi degil de ozgurlukler giderken kimsenin gikinin cikmamasi problem.

lisede bi tarih hocasi vardi "cok kotuye gidiyoruz. en dibe vurdugumuzda uyanip, silkelenip kendimize gelicez ve geri hakettigimiz yere cikicaz." demisti. o zaman anlamamistim. ne de olsa cifors var, playstation vardi memlekette. kotu gidisi goremiyodum lise kafasiyla. simdi cok acik gorunuyo.
Sosyal ağlarda paylaş

özgürlüklere karşı organize bir hareket olduğunu düşünmüyorum; ama devlet kurumlarında özllikle yargı ve poliste bir düzen bozukluğu var. hükümetin bunlarla en direkt alakamız yok demesi doğrudur; ama bu düzensizliği ortadan kaldırmak da gene hükümetin görevidir.

başta anayasa olmak üzere devletin baştan sona bi elden geçirilmesi gerekiyor yani.
Sosyal ağlarda paylaş

Soris said:

Devleti baştan sona elden geçirecek olan o sistemi yine kendisi bozan mı olmalı yoksa başka kimseler mi olmalı :)

ben kendimi bildim bileli devletin düzeninden herkes başta da bugünün sol kesimi hep dert yanardı.

zaten bugün medyada yazanların çoğunun samimiyet testini bu şekilde yapıyorum ben.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...