Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Oha LastPass!!!

GERGE

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Allahtan güvenmeyip kredi kartı bilgilerimi de kaydetmemiştim. Şimdi işin yoksa önemli şifreleri değiştir.

Şimdi gelen e-mail

Dear LastPass User,

On May 3rd, we discovered suspicious network activity on the LastPass internal network. After investigating, we determined that it was possible that a limited amount of data was accessed. All LastPass accounts were quickly locked down, preventing access from unknown locations. We then announced our findings and course of action on our blog and spoke with the media.

As you know, LastPass does not have access to your master password or your confidential data. To further secure your account, LastPass now requires you to verify your identity when logging in. You will be prompted to validate your email if you try to log in from a new location. This prompt will continue to appear until you change your master password or indicate that you are comfortable with the strength of your master password.

Please visit https://lastpass.com/status for more information.

Thanks,
The LastPass Team

Sosyal ağlarda paylaş

abi en makulü şifrelemeyi çalışacaksın.
sonra -başka bir yerde de yazmıştım- offline çalışan, kendin için yazdığın bir program yazıcaksın.

şöle çalışacak.

bi key olacak. Bunu not edeceksin
atıyorum bu key random bişi olacak
vG5#fkG9$½işlasd15ß# gibi bişi olacak.
sonra sen sitenin adını girip
www.paticik.com
şifreni yazdığında
aliveli4950
bunları kullanarak sana bi random şifre vericek.
aTşE€%'pШtmb=*?æ||gC?{3!<]
gibi bişi mesela.
ayda bir de bunu değiştirmen için seni uyarıcak.

kalanında sen sadece site adını değiştirip, o site için şifreni vericeksin. o sana o site için şifreni vericek.
ama kendin pişir kendin ye olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla yazan vardır kredi kartı numarasını ve şifresini kesin.

Normal şifreler için tarayıcıların kendi password manager'ları, önemli şifreler içinde ( kredi kartı, önemli mail adresleri ) evin gizli bölmelerine saklanmış ve peçete üzerine mavi tükenmezle yazılmış kağıt parçaları taktiğini tavsiye ediyorum, yada telefon rehberide hoş oluyor.

Yoksa ne gerek var, süper güvenlikle saklıyoruz şifreleri diye addon yükleyip, tarayıcıyı yavaşlatmaya. Aha bak patlıyor böyle sonra :)

@dasaaa
Abi o kadar uraşcağına kağıda niye yazmıyorsunuz, niye gene beni kimse dinlemiyor. sdfsds
Sosyal ağlarda paylaş

evet iste bir sekilde bir algoritma gelistirin.

misal j harfinden baslayip cember cizin. "jikmnhu89ol," filan olsun. ya da c harfinden baslayip M filan yazin klavyede "cft6yhnji9ol." filan olsun. boyle bir algoritma belirledikten sonra basladiginiz harfi ya da klavyede cizdiginiz sekli degistirin, alin size sonsuz sifre.
Sosyal ağlarda paylaş

Norak said:

cüzdana sığacak kadar ufak bi su geçirmez notdefteri yeterli. bide eski usb stick falan varsa ona yazıp yatağın içine kedinin yastığının içne falan paketleyip saklayın dursun,

cüzdanıda çaldırmayın pls :p

Ehehuhe benim de cüzdanımda ufak bir kağıtta yazılı, ama sadece bir kısmı şifrelerin. Hani ilk 4 karakteri mesela. O kadar çok şifre var ki ve bunları sürekli güncelletiyor bankalar, akılda tutmak cidden imkansız. Ama küçük hatırlatıcılar sayesinde bir yere yazmakta sakınca yok hani.
Sosyal ağlarda paylaş

Firefox kullanıcıları için KeeFox+Keepass ikilisini öneririm.
Offline bir çözüm fakat , Keepass database ini internet üzerinden linklerseniz heryerden ulaşılır şifrelere.

Lastpass i bırakmak istemeyenlere de "Grid Multifactor Authentication" özelliğini aktive etmelerini öneririm hesap içerisinden.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...