Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Conan the Barbarian ve AoC yeni expansion

KingV

Öne çıkan mesajlar

evet son aylık bültende bizi yazın gösterime girecek olan filmle birlikte bazı sürprizlerin beklediğinden bahsedildi. daha önceki bültenlerden bir tanesinde 2012'de yeni expansion çıkacağı söylenmişti. şimdi sıkı durun!!!

oyunu oynayan arkadaşlar görebilirler. oyuncu arama menüsünde menüyü en aşağı getirdiklerinde yeni mekanın adını yazılı bulunmakta. oynamayan arkadaşlar için de ben söyleyeyim. yeni haritanın adı Turan... yani biz türkler.

conan dünyası yaratılırken baz alınan dünya üstünde yaşadığımız dünyaydı. dünyanın en eski hali. tek bir kıta varkenki dünya. öyle olunca bugün var olan milletler o zamanlarda da vardı. belki de bu oyunu sevmemdeki nedenlerden birisi de bu tarihten sahneyi yaşayabilmem. görmek istediğim durum da antik çağlarda bir dünya yaratılması. herkesin tek bir serverda birleşmesi. tek bir yaşayan dünya...

evet belki buglar mevcut. fakat son dönemde olabildiğine bir hareketlilik söz konusu. sürekli yeni yamalardan projelerden bahsediliyor. bakalım üyeliğimi 6 ay daha uzattım. görelim neler olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

KingV

Hevesni kırmak istemiyorum ama AOC malesef toparlayamaz oyuncular artık şunu ezberledi oyunda tutmak için artık Funcom can çekişiyor, Turan adlı eklenti paketi geldiğinde ne olacak ben ufak anlatayım biz türkler oyuna gireceğiz eski oyuncularda geri gelecek sonrada allah belanı versin Funcom diyip çıkacağız eskiler derki Adın çıkmışsa 9 a inmez 8 ne demek istediğimi anlamışsındır umarım. Sence yeni gelen oyuncular mevcut server larda nekadar barınacak? şöle düşün 2 yıldır main olarak kullandığın class şuan ne haldedir? ve yeni gelen oyuncu ne halde olacak? büyük dengesizlik var o yüzden yeni serverlar gerekli 0 dan başlatmalı eski oyuncularda isterlerse yeniden başlarlar, Bir diğer faktör Türk playerlar bir forum ortamında anlaşamayan oyuncular daha öncede çok gördüm anlaşamayacaklar. benim hesabımım 2012 5. ayında kapanıyor çıksın bakalım çıkınca girer bakarız nasıl bir eklenti paketi.

Filmin Fragmanını gördüm pek bişey gözükmüyor ama funcom çok güveniyor filme umarım elinde patlamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

hevesimi kırıcak birşey yok. ben de bu oyunu 2009 güzünden beri oynuyorum. 2 yıl main olarak kullandığım class ne halde? aa ları toplanmış epicleri dizilmiş vs. sonra? bu mudur? fark bu mu? ben arada funcom a kızıp çok oyun değiştirdim. ama döndüğüm yer burası oldu. war oynadım, rift çıktı rift oynadım. tamam adı çıktı. ne kadar oyuncu çeker bundan sonra bilemem.

eğer amacın pvp ise (ki veteranlar ile aranda tek sorun yaratacak pvp'dir.) bana göre 3 ay üzerine düştüğün bir karakteri pvp'de kullanabilirsin. sonuçta grup pvpsine katılıyorsun. kim ne derse desin sonucu cc belirliyor. şu var khitai zırhları varken ben pve t1/t2 zırhlarını kullanmayı kestim.

üzerimde hyrkanian epic seti var. ve pvp 1 setini de kullanmıyorum. benim oyun stilime critigation ve bol armor ve can veren hyrkanian seti daha çok yakışıyor.

şu son yamadan sonra khitai zırhları toplamak daha da kolaylaştı. factionlar rahat kasılıyor. eski zindanlara gitmeden. khitai da 1-2 saatlik oyun sonunda birkaç parçalık faction zırhını toplayabiliyorsun. dediğim gibi 3 ay dişini sıkman kafi.

neyse zevk meselesi. oyunda böyle melee pvp olduğu sürece, bırakmam için sağlam bir mmo gelmesi gerekiyor. baktığın zaman da önümüzde en yakın gw2 var. şimdilik yerim burası.
Sosyal ağlarda paylaş

Breareus said:

KingV

Hevesni kırmak istemiyorum ama AOC malesef toparlayamaz oyuncular artık şunu ezberledi oyunda tutmak için artık Funcom can çekişiyor, Turan adlı eklenti paketi geldiğinde ne olacak ben ufak anlatayım biz türkler oyuna gireceğiz eski oyuncularda geri gelecek sonrada allah belanı versin Funcom diyip çıkacağız eskiler derki Adın çıkmışsa 9 a inmez 8 ne demek istediğimi anlamışsındır umarım. Sence yeni gelen oyuncular mevcut server larda nekadar barınacak? şöle düşün 2 yıldır main olarak kullandığın class şuan ne haldedir? ve yeni gelen oyuncu ne halde olacak? büyük dengesizlik var o yüzden yeni serverlar gerekli 0 dan başlatmalı eski oyuncularda isterlerse yeniden başlarlar, Bir diğer faktör Türk playerlar bir forum ortamında anlaşamayan oyuncular daha öncede çok gördüm anlaşamayacaklar. benim hesabımım 2012 5. ayında kapanıyor çıksın bakalım çıkınca girer bakarız nasıl bir eklenti paketi.

Filmin Fragmanını gördüm pek bişey gözükmüyor ama funcom çok güveniyor filme umarım elinde patlamaz.

Bir oyunu oyun yapan illa ki oynanışının sorunsuz olması değildir. Bir etkendir evet ama terk etme sebebi değildir. Bu oyunu oynarsın çünkü, Conan hikayelerini seversin. RP yapmayı seversin. Fatalityleri seyretmeyi seversin. Canın çok sıkkın olduğunda (gerçek hayatta) güzel bir manzarada karakterini park edip, kulaklarının pasını silen oyun müziği eşliğinde huzur bulmayı seversin. PvP yapmayı seversin. Funcom başarısız olabilir ama Robert E.Howard'ın hikayesi hiç başarısız değil. Eğer bulmak istersen, oyunda keyif alacağın bir çok şey bulabilirsin.

Şunu da belirtmeliyim, 3 senedir bu oyunu oynuyorum; hiç bir zaman "allah belanı versin funcom" deyip oyundan çıkmadım. Zindan, mini, bori vb. her etkinliğe katılıyorum. Bilgisayarımın isyan ettiğini görmedim. Lag sorunları oluyor, pacthlerden sonra dengeyi oturtamayan funcom işi eline yüzüne bulaştırıp server'ı komple kapatmak zorunda kalabiliyor. Fakat bu bile beni oyundan soğutmuyor. Geçen akşam boride latencymin uçması yüzünden assas'ın birine kesildim. Yere düşme ve mefta olma şeklim o kadar komikti ki, funcoma diyecek bir şey bulamadım; güldüm geçtim. Başkası buna gülmek yerine sövüp çıkıp gidiyorsa, algılama ve anlayış farklılığındandır.

Eğer bir gün AOC'den daha iyi grafik kalitesine sahip, benzer combat sistemi olan tarihi bir oyun gelirse belki onu değerlendirebilirim ama o saate kadar AOC up :D
Sosyal ağlarda paylaş

KingV said:

hevesimi kırıcak birşey yok. ben de bu oyunu 2009 güzünden beri oynuyorum. 2 yıl main olarak kullandığım class ne halde? aa ları toplanmış epicleri dizilmiş vs. sonra? bu mudur? fark bu mu? ben arada funcom a kızıp çok oyun değiştirdim. ama döndüğüm yer burası oldu. war oynadım, rift çıktı rift oynadım. tamam adı çıktı. ne kadar oyuncu çeker bundan sonra bilemem.

eğer amacın pvp ise (ki veteranlar ile aranda tek sorun yaratacak pvp'dir.) bana göre 3 ay üzerine düştüğün bir karakteri pvp'de kullanabilirsin. sonuçta grup pvpsine katılıyorsun. kim ne derse desin sonucu cc belirliyor. şu var khitai zırhları varken ben pve t1/t2 zırhlarını kullanmayı kestim.

üzerimde hyrkanian epic seti var. ve pvp 1 setini de kullanmıyorum. benim oyun stilime critigation ve bol armor ve can veren hyrkanian seti daha çok yakışıyor.

şu son yamadan sonra khitai zırhları toplamak daha da kolaylaştı. factionlar rahat kasılıyor. eski zindanlara gitmeden. khitai da 1-2 saatlik oyun sonunda birkaç parçalık faction zırhını toplayabiliyorsun. dediğim gibi 3 ay dişini sıkman kafi.

neyse zevk meselesi. oyunda böyle melee pvp olduğu sürece, bırakmam için sağlam bir mmo gelmesi gerekiyor. baktığın zaman da önümüzde en yakın gw2 var. şimdilik yerim burası.

ilk başladığım server ahriman , hatırlıyorumda oyunda olan bug ları o zaman oyunu bırakmadan oyun oynadım kısacası beta denecek oyuna aylık ücret ödedim ama sadece hikayesi ve görüntü için.Yukarıdada yazdığım gibi funcom bu oyunu toparlıyamaz oyuncuların kafasında artık ön yargı var son gelen güncellemede baya bir şey değişti diyorsun inan girip denemedim bile denemeye de niyetim yok, lafı uzatmanında bir anlamı yok, benmim kafamda Epic Faillcom, bundan öteye gidemez, oyunda eğlenmen dileğiyle.
Sosyal ağlarda paylaş

Turan için "biz Türkler" demek garip olmuş.
Hyboria hayali bir evren, diğerlerinden farkı ise dünyadaki öğeleri referans alıp farklı şeyler haline getirmişler. Adamlar Türkleri koymuyorlar yani, İslam sonrası Türk ve Fars medeniyetlerinden esinlenerek Conan dünyasında Turan adıyla oluşturulmuş bir grup koyuyorlar :)
Sosyal ağlarda paylaş

Şansa kullanmıyor zaten, kullanılan isimler de yaratılan kültürler de dünyadakilerin benzerleri. Ama aynıları değil, bakmasını bilene arada birçok fark mevcut. Hyboria loreu bu yüzden bize kolaylık sağlıyor, öğrenecek olan kişi yepyeni bir lore öğrenmek zorunda kalmıyor gerçek dünyayla ilişkilendirebildiği için daha kolay öğreniyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Breareus said:

Hevesni kırmak istemiyorum ama AOC malesef toparlayamaz

aoc ve war ilk çıktığında türkiye'de aoc yerin dibine sokuldu, war çok övüldü.
ancak sonuçta tam tersi olduğunu düşünüyorum.
ara sıra ikisini de oynuyorum bazen. war'da doğru düzgün oyuncu göremezken, aoc halen çalışıyor.

war'a wood elfs, bretonnia, lizardmen, skaven felan gelmedi, daha bir ek paketi de olmadı yanlış hatırlamıyorsam.
conan'a khitai'den sonra turan geliyor.
oynanabilir ırk olursa daha da güzel.

http://i.imgur.com/FhDsY.gif
Sosyal ağlarda paylaş

Bone

War ı bilmem oyunu aldımmı evet ama oyuna girdim grafiğe baktım ve oyunu kapadım, oyun kutusunun şuan nerde olduğunu bile bilmiyorum, AOC nin farklı bir havası vardır bunu her zaman kabul etmişimdir, daha öncede dedim beta dönemi gibi live oynadım sıkılmadan ne türk guildleri gördüm ne türkler tanıdım bu oyun çıktığından buyana, oynadığım serverlar ahriman, battlescar , soulstorm, bunlar eski olanlar, kısacası hikayeye kimsenin birşey dediği yok sıkıntısı olanlar oyunun dinamiği ile class dengesizlikleri mesela , benim main karakterim pom olduğu için pek sıkıntım olmaz ama şuan feat değişip pvp ye geçirdiğimde 5k nın üzzerinde kiritik vurabiliyor, düşünsene bir şifacı iyleştirmesi gerekirken dps yapıyor, bir örnek kendi karakterimin canı 8k civarı can var bir gardiyan karşıma geçtiğinde 7k kiritiksiz vurabiliyor, zamanında bunu arkadaşla denedik bence ters pom dps atamamalı ama dps te yememeli ona göre skiller olmalı aion oynadım cleric oynarken priest bu dedim. Sadece oyuna yazık oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Quiternoob said:

... İslam sonrası Türk ve Fars medeniyetlerinden esinlenerek Conan dünyasında Turan adıyla oluşturulmuş bir grup koyuyorlar :)

aslında khitai ile birlikte gelen hyrkanianlar mı acaba türk demiştim. hani bize ilkokulda tarih derslerinde öğretilen bişi vardı. çinliler hun akınlarını engelleyebilmek için çin seddini çektiler diye. khitai'daki büyük duvarı görüp, load ekranında khitanlar hyrkanian saldırılarından ötürü duvarı inşa ettiler yazısını görünce hyrkanianları hundan esinlendiğini düşünmüştüm. ve bearshamanıma hyrkanian epic seti çektim. pvp'ye bile onunla giriyorum :) ama tabi araştırınca hyrkanian'ların moğollara daha yakın olduğunu gördüm. aoc'nin brebir tarih olmadığını ben de biliyorum. ama günümüz toplumlarının geçmişteki yansımasını barındırıyor olması hoşuma gidiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Herkesin makinası kaldırmıyor ondan pisliyorlar oyun üstüne hahaha AOC oldukça iyi durumda yanım arkadaşım oynuyor şuan 1 yıldır izliyorum yeterince iyi ve eğlenceli..bizim pati tayfası biraz maymun iştahlı yoksa oyunda açılış problemi çok abatıldı sevenler durdu oyunda gayet güzel eğleniyorlar...zamanında konuşan çoğu kişi sabit bir oyun oynamıyor şuan ve bana sorarsan çoğu kişi ne istediğini bilmiyor :)
Sosyal ağlarda paylaş

aoca türkiyedeki bir çok mmo sever kötü der ama niye kötü dediklerini ya bilmezler yada bildiklerini sandıkların şeylerin aslı yoktur ama ben aocu çok iyi bilen biri olarak vicdanım rahat bir şekilde kötü oyun diyebilirim.
sebeplerim ise açık... combo skipin ve her nevi exploitin bir türlü engellenememiş olması, 48vs48 siegelerde halen crash yeniyor olması ki bunu düzeltcez ve düzelttik diye en az 8 9 patch notu görmüşümdür ve pvp dengesinin olmayışı
fakat benim oyuna kötü deme sebeplerime dikkat edecek olursak sadece pvp tabanlı sorunlardır bana göre aoc hardcore bir pve oyuncusu için şuan piyasadaki en iyi oyun. boss fightları, zorlukları, aksiyonu ve çeşitliliği ile ben şimdiye kadar daha iyi dungeon ve boss fightları olan bir oyun görmedim.

tüm serverları birleştirsinler, ingilizce tek bir server olsun. combo skip filan artık düzeltsinler ve 2.bir talent ağacı versinler insanlar pvp ve pve olarak 2 farklı rol seçebilirsin riftteki gibi. sonrada şu classları bir adam gibi dengelesinler dünyanın en iyi mmosu olacağına da adım gibi eminim

ama şu combo skip için bile gayret göstermiyorlar ki bana göre üstesinden gelemeyecekleri bir sorun değil
Sosyal ağlarda paylaş

siegeler bir sonraki patchde belli olur. şu an nasıl olacağını bilmiyorum ama serverlara nvidia physix entegre ederek server performansını %30 artırmayı planlıyorlar. ama henüz o patchi görmediğim için bişi diyemiyorum.

exploit olarak bi combo skip verdiler. son cc ayarından sonra guardlar bir parça nerflendi. birçok denge değişti. en büyük darbeyi de rangerlar aldı. 2. los ile birlikte artık duvar arkasından atış tutturamıyorlar.

exploit ne kaldı? komboskip mi? onu da animasyon süreleriyle oynayarak düzeltmeye çalışıyorlar.

benim de kafam attı bir ara ve senin gibi rift e geçtim. ama aoc nin melee zevkini unutamadım geri döndüm.
Sosyal ağlarda paylaş

Warla conanı birbirine kıyaslayıp,war çok kötü demişsiniz,bravo!

War pvp temelli,içinde daima pvp bulabileceğin,conan pve temelli,pvpnin sadece adının olduğu bir oyun.Warın grafiklerini bende pek beğenmiyordum.Ancak 40 vs 40 gibi (bilmeyenler için konuşuyorum,bu rakam çok ama çok düşük bir rakamdır,end gamede bu seviye yüzlere vuruyor)bir t1 kapışmasında,fps 60-70 arasında dolaştığını görünce,oyuna neden yüksek grafik koymadıklarını anladım.Conanda 1 defa kale savaşı yaptım,bir defa daha yapmaya tövbe ettim.Af edersiniz kıç kadar bir alanda ne olduğu belirsiz bir işlem için uğraş ALLAH uğraş.
Conan pvp sevmeyen,çoğunlukla orta yaş kimselerin takıldığı bir oyun haline geldi.Efendim conan beceri isteyen bir oyundur diyecekseniz,kesinlikle katılıcam,fakat guardian denilen,sin'in full plate giymiş bir absürblüğe çokca şahit olunca,bırak yav diyorsun.Efendim warda bu yokmu diyenlere,tabikide böyle bir olay var.Örneğin git Allahın saf gardı olan bo'yu dps yap.Ama o saf gardlığın ''g'' si kalmıyor.
Conanın guardı böyle değilki.
Neyse bu ve benzeri örnekleri çoğaltabilir.
İşin özü:War'dan olağan üstü grafik bekleyen arkadaşlar,bir zahmet ne tarz bir pc kullandıklarınıda yazssınlar.
Diğer taraftan conanın fatalityleri göze hoş geliyor değil mi?Siz bakmayın Türkiyede dikkat edilmediğine,oyun mature content olduğu için avrupalı dikkat eder bu tarz şeylere.Örneğin Almanyada,standlarda satılan Age of Conan Hyboria Adventure adlı,cdlerin içinde,fatality efektler yok.Arkadaş var almanyada,kendisi fatality efekti olmadan,daha doğrusu o efektleri göremeden oynuyor oyunu.Bunu ben geçenlerde ilk defa duydum arkadaşdan.Çok şaşırdım.

Gelelim yeni pakete:
Yeni paket çıkacak,3-5 zindan,3-5 item,işte bildiğin khitai tarzı pve mantığı...Sonra,sonrası yok.Sonradan yeni bir patch daha,yine aynı muhabbet.
Oyunun pvp mantığına birşeyler katmazssan eğer,genç nüfusu kaybedersin.Adam bayılır artık zindan.Conan evrenindesin,yav kana doymadan,börtlü böcek keserek oyun oynayanları hiç anlamam.Yanlış anlamayında,bunu yapanlar,bu oyundaki classlarıda anlamazlar.Barbarın gerçek barbarlığını ancak pvpde görürsün,her nekadar nerf yemiş olmasına rağmen.Senin için pvede sin bildiğin,dpsdir.Gir bir miniyede gör bak o sin ne oluyor,her nekadar nerf yemiş olsada...
Birde pve birçok class işlevsiz arkadaş.Örneğin dt yada guard varken,hanginiz conqu 6 kişilik bir partiye almak ister.Aam 10 dk'da 1 res atsın diyemi alıcaksınız.Yada barbar-sin ikilisi dururken,sözüm ona dps(rouge dps'e eş değer bu oyunda)olan rangerı kaçınız alırsınız partiye.Hayır hem yavaş,hem işlevsiz.
Barbar-sin ne yapıyorsa daha fazlasını yapamaz bir ranger.Tw,Fh denilen 2 adet skill var,bunlar 3 rougede de var.Olayı anlatabiliyorumdur umarum.Funcom rangera,conqa pve de ayrıcalık sayılabilecek bir özellik koymamış.Yav guardın hayvan gibi dpsi varda,ulan pvede bile olsa,3dk'da 1 bat.res. atabilirsin demek çok mu zordur.EVET ŞİMDİ ELLER:ALLAH BELANI VERSİN FUNCOM!
Şimdi son gelen cc patchle,oyun akli dengesini yitirmiş vaziyette.
Oyun bildiğin age of caster.Yav adamlar harbi geri zekalı.Sinin dpsini bir miktar düşür,dayanıklılığını artır,guard dps gidecekse dayanıklılığını azalt.Sonra çıkıpta demolar feryadı figan etmesin.Şu saatten sonra ben demoyum,killim deathımı geçiyor diyen varsa,ya pvp yapmasın,yada oyunu silsin.Oyun demonun üzerine kurulu.
Diğer taraftan,siz kaç oyun biliyorsunuzki,bir healer çıksın pvp lvl 6 itemleri olan bir rangera 2,5-3k arasında seri dmg vursun.Ayıptır yav.Ben oku çekene kadar adam öldürüyor zaten.Birde üstüne heal ve balon,oh ne ala memleket.Eskiden sadece rougeler cclerden çıkardı,şimdi herkes çıkıyor.Nerde kaldı benim rougeluğum.
Oyunda pvp yok!Sadece pve var,pve seven arkadaşlara,yada ben bu pvpyi seviyorum diyen arkadaşlarada saygım sonsuz,size iyi oyunlar.Benden buraya kadar.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...