Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Teknoloji buna emanet

dasaaa

Öne çıkan mesajlar

hayır abi en fail tarafı bu;
said:
Diğer taraftan mod olmanın verdiği rahatlikla da ne yapıyorsun diyene hakaret edip yoluna gidebileceğini zannediyorsun.

ne yapıyorsun diyene bişi demiyoruz. zaten site babamın sitesi değil, bölümde de tek adam ben değilim.

tek adam olsam hadi bi nebze gene. şikayet butonu adı verilen bişi var. ! şeklinde, hatta ünlem işareti lan.

kullanın
Sosyal ağlarda paylaş

Sotto said:

ShadowFury said:

akp kadrolaşmasında tek bi yere adam gibi bi adam geldi mi ki bundan bişey bekliyosunuz?
eleman yerleştirme standartlarının yeterlilikle, sorumlulukla, kapasiteyle alakası yok resmen. yandaş mı? müdür yap, ihale ver, yerleştir sağa sola. bu işin altından kalkabilir mi, hizmet verebilir mi, işini layığıyla yapabilir mi hiç önemli değil. yeter ki fetocanlar otursun o koltuklarda.

En sevdiğim argümanda "sanki daha önceki hükümetlerde kadrolaşma yoktu röröröö"...

Ya ben onlara kadrolaşmasınlar demiyorum, kadrolaşsınlar.

Ama önce işini layığıyla, doğru düzgün yapabilecek insanları toplasınlar, sonra hobi olarak yine kadrolaşsınlar o sorun değil.

Ama abuk subuk tipler çıkıp resmen zırvalıyo ve hani taraftarları ve/veya olaylarla, çevresiyle, ülkesiyle ilgisiz insanlar(cehalet bile bunun için bir mazeret olamaz, insanın cidden umursamaz olması lazım bunları görmezden gelebilmek için) bunu normal karşılıyo olabilir ama konuyla duyarlı insanlar için resmen testis geçmektir bu yapılanlar/söylenenler. İşini doğru düzgün yaptığı sürece o koltukta oturanın şakirt olması benim için önemli değil, cidden değil. Ama iş yolsuzluğa/zorbalığa/saçmalıklara/skandallara geldiği noktada o adamın o koltuktan indirilmesi lazım.
Ama adamın oraya getirilme sebebi zaten bunları yapıp kurumu çürütmek, yoksa niye cumhurbaşkanı başbakan ve siyasetten, bürokrasiden bilumum insan atılıp siper olsun bu epic fail tiplere. Sınav skandalında tabi çıkıp tatmin oldum,sınavda sorun yoktur diycekler, tabi çıkacak itirazları bastırmaya çalışacak(hatta itiraz edenleri tehtit edicekler). Adamı bu iş böyle yapılsın da daha fazla yandaş layık olmadıkları yerlere gelsin diye yerleştirdikleri o kadar açık ki. Aynısı bu herif için de geçerli. Binbir türlü saçmalık dönüyo, alakasız alakasız siteler saçmasapan sebeplerden dolayı yasaklanıyo, sonuç olarak adam çıkıyo, internetle, özgürlüklerle alakası yok, gelmiş "ama internet te çok pis ya" diyo.
Sosyal ağlarda paylaş

said:

Türkiye'de erişimi engellenen site sayısının en az 3-4 katını İngiltere, ABD, Fransaengelliyor. Oralarda niye tepki yok? Orada bir siteye giriyorsunuz, "Stop" diye bir şey var.

bunlar mantıklı ölçümler dğeil. toplamda kaç site varmış, kaçı engellenmiş neden engellenmiş bütün bu sorular önemli. millet yığınla para harcayıp buna göre sansür notları hazırlıyor bil bakalım türkiyenin durumu o sıralamalarda nasıl.
Sosyal ağlarda paylaş

ya daha kötü olan ve "propaganda yapıyorsun" diyenlerin de -ve demeyenlerin de bir kısmının- kaçırdığı nokta yaptığınız çıkışların izlenecek olması.

bakın son kısımda amca ne diyor;
said:
...sadece TİB'in süzgecinden geçiyor. Aynısı SMS ve mail trafiği, data haberleşmesi için de geçerli.

abi burada durum bir tek dinlemede değil, tamamen engelleme veya limitlemede de sıkıntı yaşanmasına sebep olabilir. 28ocak tarihini bi hatırlayın.

ben o parti bu parti anlamam. ama özgürlük sınırlarımı korumaya çalışırım arkadaş. haklarımıza tecavüz olaylarında sizin kadar rahat değilsek kimimiz ve bu yüzden bu gibi olaylara ses çıkartıyorsak kusurumuza bakmayın.

du 28ocak neydi yaaaa.. hmm önemli bişi mi olmuştu diyenler çıkabilir.
http://thenextweb.com/me/2011/01/28/internet-sms-and-blackberry-networks-reportedly-closed-in-egypt-as-protests-continue/
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...