Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

gelişen psikopat nesil hakkında düşünceler

Artariel

Öne çıkan mesajlar

Şu sakal, boy ve diğer fiziksel özellikler konusu incelenmesi gereken bi durum gerçekten.

Abimden hatırlıyorum, dediğiniz gibi sabahları sakal traşı oluyordu böyle devlet memuru gibi. Kendi zamanıma bakıyorum, lise sonun başında falan başladı sakalın sıkıntı yaratmaya başladığı dönem bende mesela. Biz lise 1'deyken lise sonlar öküz gibiydi, biz küçük kalıyorduk. Zaten önceki nesillerin o yaştaki ortalamasına göre de küçüktük fiziksel olarak. Biz lise son olduk, yine önceki dönemlerin ortalamasına göre daha ufaktık. Ama biz lise sonda iken lise 1'de olanlar resmen yeni doğmuş gibiydiler lan.

Çok bariz bi şekilde her dönem daha da küçülüyor nesil. Hocalar falan daha fazla farkında bu durumun. Sebep olan şeyin cidden incelenmesi lazım.

Benim düşünceme göre kötü beslenme alışkanlıkları ve her nesilin ondan bi önceki nesile göre daha fazla bilgisayara bağlanması sonucu fiziksel aktivitelerden daha uzak kalması buna neden olan.
Sosyal ağlarda paylaş

hic okumadim yazanlari da, ben anlamiyorum bu nesile takanlari. abi iste eskiden 80 ler varmis ne biliyim hippiymis bazisi bazisi solcuymus oburu baskaymis fln neyse bu devirdede justin bieber var hande yener var wow var. onlar buyudugunde de bunlari yapmayana vay bu genclik nereye gidiyor fln dicekler ayni rutin sadece konular degisiyor iste.
Sosyal ağlarda paylaş

nesillerin küçüldüğü falan yok aksine biz 83 lüyken 84-85 liler hayvan gibi geliyordu gözümüze.ünideyken 90 lı izbandut liselileri görünce bizde nesiller git gide büyüyor lan yorumu yapmıştık.
Yani yok öyle degişen bişey bi kaç kişisel tecrübeyle genelleyip atıyorsunuz valla direk "d
Sosyal ağlarda paylaş

seks hep vardı abi ilk defa keşfedilmedi.saddece şimdiki kızlar biraz daha rahat o kdar.

bu nesilde hafif moronluk var.sebebide teknolojiden muhtemelen

ilkokul çagına gelen cocuk sokak yerine facebuktan farmville oynuyor .

bisikletten düşüp yada taştan kale yapıp maç yaparken diz kapakları dirseği yara olan nesil değil bunlar ondan böyle :)

üzülüyoruz misal benim yeğenimde baya gerizeka.pratik zeka yok bunlarda vahim

bizim nesil şöyleydi olayı değil.bu geyik hep vardı ama benim 50 li annemde bu yeni nesili garip buluyor.70 li kuzenimde 86 lı bennde

bişi var yani :)
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

nesillerin küçüldüğü falan yok aksine biz 83 lüyken 84-85 liler hayvan gibi geliyordu gözümüze.ünideyken 90 lı izbandut liselileri görünce bizde nesiller git gide büyüyor lan yorumu yapmıştık.
Yani yok öyle degişen bişey bi kaç kişisel tecrübeyle genelleyip atıyorsunuz valla direk "d

o zaman 85-90 lar arası doğanlarda bi hormonal bişiler varki o zamanki doğanlar gözlemlediğime göre genelde baya izbandut gibiler
Sosyal ağlarda paylaş

delimanyakcapkin said:

hic okumadim yazanlari da, ben anlamiyorum bu nesile takanlari. abi iste eskiden 80 ler varmis ne biliyim hippiymis bazisi bazisi solcuymus oburu baskaymis fln neyse bu devirdede justin bieber var hande yener var wow var. onlar buyudugunde de bunlari yapmayana vay bu genclik nereye gidiyor fln dicekler ayni rutin sadece konular degisiyor iste.

abi yapma ilerde evladım torunum falan beni queen dinlediğim için azarlarsa kendimi asarım lan. bizim zamanımızda hande yenerler falan vardı dediklerini düşünemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

ya evet her nesil kendinden sonrakini garip bulur..."biz var ya şöyledik bir de şunlara bak" derler.LAkin,ben şuna dikkat ettim mesela 50 lere bakalım kendine has bir tarzı varmış,ya da 80 ler de işte devrim zamanları insanların saçı başı yaşam tarzı da ona göre hatta hatta 90 lara bakalım,kliplere filmlere dizilere falan,o dönemin de kendine has tarzı var yüksek bel pantolonlar ,lambadalar,tsubasalar...sonra ne oldu peki?90 bitti 91 geldi, 95 geldi ne oldu? bu neslin neyi var orjinal? justin bieber'ı mı? facebook'taki paylaşımları mı? ...gittikçe moron bir kitle yetiştiğini ben de savunuyorum.Moronlamış,kopyalanmış klon gençlik.
Sosyal ağlarda paylaş

Açıkcası en büyük hata bence ailelerde. Çocuk psikolojisi diye uydurulan birşeyden dolayı çocuklar ne isterse yapılıyor ve çocukların %80i bunun normal olmadığını bilemiyor.
Okulda disiplin diye birşey kalmadı çünkü öğrencinin korkacağı birşey yok. Ödev falan hakgetire yani ödevini yapmasan öğretmen sana ne yapabilir ki en fazla kızar ama o da artık 5 para etmiyor hemen velisi gelip siz benim çocuğuma nasıl bağırırsınız piskolojisini bozuyorsunuz sevgili yavrumun diyor.
Yeni nesil çok daha asabi olacak istediğini elde etmek için çünkü küçüklüğünden beri istediğini hep almış, kendisine gerçek anlamda HAYIR diyen kimse çıkmamış çıksa dahi anne babası tarafından bypass edilip gene istediği verilmiş. Ve her istediği olan çocuk ileride tatmin de olmaz. Ne elde ederse daha onun keyfini çıkarmadan kendine başka meşgale arar.

Ödevini neden yapmadın diye sordu eşim geçenlerde çocuğun tekine. Ki öyle sınıfın iti veya ileri zekalısı değil normal vasat bir çocuk. Ertesi gün okul müdürü eşimi çağırıp resmen azarladı eşimi. Yok neymiş çocuğun ruh hali bozulmuş ödev sorunca. Eşimde ruhana sıçayım diyememiş haliyle pardon vs demiş. Şimdi bu çocuğu sen birde 4-5 sene sonra gör. Çevresinde paladin bubble ile yaşamaya alışmış gerektiğinde anne baba imdat çağrısı düğmesi artık kullanmaktan aşınmış şımarık sorumluluk nedir bilmeyen bir çocuk daha kısacası.
Sosyal ağlarda paylaş

cocuga niye odevini yapmadin diye sorunca mudurden laf yemek ilgincmis.

ama absolut yine dedigin sey aile bilinciyle alakali, ben cocukken de vardi bir ton simarik veled, hele ozel okul olunca simariklik katsayisi da artiyor, ama akillilari da vardi.

simdi de oyledir yine, x nesli daha simarik diyebilecigimizi sanmiyorum o yuzden. ne 90lilar gordum yoksa benden olgunlar...
Sosyal ağlarda paylaş

Islak oduna gerek yok sadece hayırı bilsin çocuk yeter. Yani xxx isterim vuhahuuyyyaaaa diye ağlayacak her çocuk ama anne baba hayır olmaz dedimi ve elbette mantıklı açıkladımı çocuk susacak susmassa dahi ailesi o xxx'i almayacak çünkü ondan sonra herşey için daha fazla ağlar çocuk. Ama bu dediğim çocuğa hiçbirşey alınmamalı demek değil sadece çocuk elde ettiği oyuncak veya kıyafet vs ne ise değerini bilmeli 2 damla gözyaşına her istediğini alamamalı.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...