Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

işçi bayramınız mübarek olsun

Cons

Öne çıkan mesajlar

cetintas said:

Anladım ki sen kesinlikle Fetullahçısın( ya da soytarısın, insanların seninle dalga geçmesi, kınaması hoşuna gidiyor).
Anladım ki sen kesinlikle bu sitede ki insanların tartışmalarını kasten provoke ediyorsun.
Anladım ki sen bu sitede insanların ortak bir payda da buluşmasını istemiyorsun.
Anladım ki sen de ciddiye alınacak bir adam değilsin....

bence sen sadece terbiyesiz bi insansın ve gittikçe üslubunun yapısı bozuluyor. her neyse ünlemine bastım polemiğe girmeyeceğim ama fikir belirteceksen belirt geri kalan boş konuşmalarını umursamıyorum çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

İnsanlar şunu anlamalı. Evet,olaysız bir 1 Mayıs oldu Taksim'de. Ama bu ben ve benim gibi yüzbinlerin ALTTAN ALMALARI neticesinde oldu. Bunda ne polisin, ne organizasyon komitesinin, ne de başka hiç kimsenin bir başarı payı yoktur. Miting tamamen provokasyon amaçlıydı. Bunu orada olan herkes gördü. Ama 1 saati aşkın zamandır izliyorum, satılık-şerefsiz medya bizlerin gördüklerinden-yaşadıklarımızdan en ufak söz etmiyor. Türkiye işte böyle elden gidiyor, böyle karşı devrime teslim oluyor...Eğer biz o şerefsizlere,hainlere uysaydık bugün Taksim kan gölüne dönerdi ve bundan kimler mutlu olurdu sizce?
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

İnsanlar şunu anlamalı. Evet,olaysız bir 1 Mayıs oldu Taksim'de. Ama bu ben ve benim gibi yüzbinlerin ALTTAN ALMALARI neticesinde oldu. Bunda ne polisin, ne organizasyon komitesinin, ne de başka hiç kimsenin bğir başarı payı yoktur. Miting tamamen provokasyon amaçlıydı. Bunu orada olan herkes gördü. Ama 1 saati aşkın zamandır izliyorum, satılık-şerefsiz medya bizlerin gördüklerinden-yaşadıklarımızdan en ufak söz etmiyor. Türkiye işte böyle elden gidiyor, böyle karşı devrime teslim oluyor...Eğer biz o şerefsizlere,hainlere uysaydık bugün Taksim kan gölüne dönerdi ve bundan kimler mutlu olurdu sizce?
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas said:

Bir 1 Mayıs Kutlaması’nın Ardından

Her şey güzel başlamıştı. Babamla birlikte Bakırköy’den ADD’nin otobüsüyle Dolmabahçe’ye gittik.Orada babamla ayrıldık.Ben Cumhuriyet Güçbirliği Adayları’nı destekleyen Cumhuriyet Güçbirliği Platformu,TGB,İP,Cumhuriyetçi Kadınlar Derneği,Ulusal Sanatçılar Derneği ve diğer ulusal ve milli dernek ve sendikalar ile birlikte yürümek üzere onların arasındaki yerimi aldım. Babam da ADD bayrak ve pankartları ile yürümek üzere ADD grubunun içinde yer aldı. İnönü Stadı’nın yanında çok eğlenceli başladı yürüyüşümüz.TGBli gençler yaratıcılıklarını yarattıkları marşlarla herkese bir kez daha gösterdiler. Bu marşların sözlerini bilmeyenler için hazırladıkları marşların yazılı olduğu broşürleri dağıttılar ve bu şekilde herkesin marşlara katılması sağlandı.En çok atılan sloganlar, “Ne ABD,ne AB; Tam Bağımsız Türkiye”, “Gün gelecek, devran dönecek, AKP Halka Hesap Verecek”, “Kahrolsun Amerikan Emperyalizmi” idi…
TKP’liler de bu sene 1 Mayıs’a oldukça organize geldiler, ses düzenleri çok iyiydi.
Bu arada tam da İnönü Stadı’nın karşısına ÇARŞI grubunun Tayyip Erdoğan’a bol sinkaflı pankartı dikkat çekti ve bol bol fotoğrafları çekildi bu pankartın.

Meydana gelindi ve meydanda söylenilenlere göre 500-600 bin civarı insan bir arada 1 Mayıs’ı marşlarla kutlamaya başladı. Her şey güzel gidiyordu. Geçmiş 1 Mayıslarda hayatlarını kaybedenler için saygı duruşunda bulunuldu ve her birinin tek tek adları okunduğunda “BURADA” diyerek yüzbinler haykırdı.
İşte ne olduysa ondan sonra oldu. Belli ki 1 Mayıs Kutlamaları’nı BDP Taksim Mitingi’ne çevirmek isteyenler olmuş ve ne yazık ki bunu da başarmışlardı. Anons yapan kişi “Şimdi aranızdan 2 arkadaşımız sizlerin adına 1 Mayıs kutlamalarının açılış konuşmasını yapacaklar” dedi ve ardından tam 15 dakika bir kadın Kürtçe konuşma yapmaya başladı. Meydanda benim bulunduğum yerden rahatlıkla 15-20 bin kişiyi gözlemleme imkanım vardı.Herkes birbirine baktı.Durum anormaldi.Konuşulanlar anlaşılmıyordu.1 Mayıs madem ki halkların kardeşliğine vurgu yapılan bir platformdu o zaman bu ülkenin resmi dilinin tek başına kutlamalarda yeterli olması gerekirdi. Bugün eğer kürsüde 15 dakika Kürtçe konuşuluyorsa yarın Arapça, Çerkezce, Arnavutça, Boşnakça, Süryanice, Ermenice, Rumca ve daha bilmem kaç tane dilden kutlama yapılması talep edilmeyecek mi? O zaman ulusal devletin ne anlamı kalacak? O zaman 1 Mayıs’ta neden bir araya geliyoruz? O zaman nerede kaldı EZİLEN HALKLAR BİRLEŞİN felsefesinin temelini oluşturduğu 1 Mayıs Bayramı?

Bizler, özellikle Atatürkçü-Kemalist grup son derece rahatsız olmuştuk ki derken kürsüden bir kişi BDP ve herkesin bildiği diğer Kürtçü dernek ve federasyonlara destek konuşması yaptı. Emek-İş Sendikası, bizlerin içinden bir grup ve hatta TKPliler bu durumu ıslıklar ve düdüklerle protesto etti.

Bunlar belli ki provokasyon amaçlıydı.
Derken meydana en son Gezi Parkı’nın yanından DHF(Devrimci Halkların Konfederasyonu)pankartları ile bir grup “Kahrolsun Faşist Kemalist Diktatörlük” diyerek giriş yaptı ve tam da İşçi Partili, TGBli, Cumhuriyet Güç Birliği Platformlu bizlerin yanına bu sloganı atarak yerleşti. Amaç kesinlikle provokasyondu, kesinlikle kavga çıkarmaktı. Bereket içimizde bu olayları defalarca yaşamış ağabeylerimiz vardı. Hemen geldiler ve önce delikanlı TGBli gençleri ve sonra bizleri sakinleştirdiler ve “Arkadaşlar, sataşmalara ses çıkartmayın, meydanı terk ediyoruz”denildi. Son derece düzenli bir şekilde en az 6-7 bin kişi civarında olan grubumuz meydanı Türk bayraklarını inadına en tepeye kaldırarak terk ettik. Meydanı da BDP Taksim Mitingi’ni kutlayanlara bıraktık.

Muhtemelen televizyonlarda siz bu olayı izleyemeyeceksiniz, öğrenemeyeceksiniz. Çünkü memleket elden gitmiş, vatanın tüm kurumları işgal olmuş. Ve güya SOLCU olan, güya ANTİ EMPERYALİST olması gereken bir grup mevcut düzenin KEMALİST olduğunu ve hatta Faşist Diktatörlük olduğunu söyleyerek meydana girebiliyor.

Bir güzelim 1 Mayıs Kutlaması ne yazık ki içimizi böyle buruk bırakarak bizim için son buldu. Geride kalanlar ise Kardeş Türküler ve Grup Yorum konserleri ile <> sövmeye muhtemelen devam ettiler.

Güzel yazı
Sosyal ağlarda paylaş

Of napolyonun yazdıklarını tek başına topic yap yalnız süper güzel wot cıkar oyle başka konuya sıgcak diye degil.

Bakın çetini eleştiriyoruz edıyoruz uslubu terbiyesiz falan ama adamın anlattıgı konu dogru. Bugun işçi bayramı biraz temele inicek olursak bugün ülkemizde ki zengin fakir ayrımı ne chp-akpdir ne türk-kürttür bugun zengin fakir ayrımı vardır bu ülkede ne zengin chpliler ne zengin akpliler var bu ülkede fakir halkın emegini sömüren. Bugün bu ülkede zengin türkler ve zengin kürtlerde var fakir halkı sömüren.

1 mayıs işçi bayramı İŞÇİ olan insanların haklarının ve emeklerinin sömürülmesine bir dur denmesi gerektiginı herkesin gözüne soktugu gündür keşke hiç olay olmasa hep sakin geçse böyle ama alttan almak zorunda kalmadan kardeşçe olsa.

Ortada belli bir sataşma kışkırtma var şimdi 1 mayıs işçi bayramı günü sosyalizm ve komunizmle bağdaşmiş bu bayramda ne alaka Atatürk büstüne apo posteri koymakla? Bunun amacı sadece Kemalist insanları orda kışkırtıp olay çıkartıp bakın sol tü kaka medya tarafından dedirtmektir.

Kınıyorum burdan o hareketi yapanları ve arkadaşlarıma biraz daha at gözlüklerini çıkartıp terbiyesizce falan olmasına bakmadan yazılanların içerigine önem vermesini rica ediyorum.

Kimi terbiyesizlerde savunması gereken cumhuriyeti ana bacı ile degilde bu şekilde savunması gerektigini belki ögrenir şu yazdıgım yazı ile.

edit: forumumuzun objektif oldugunun kanıtı sadece bu topikte bile belli.

napolyona da çetintaşa da fazla radikal ve düşüncesizce yazdıklarından dolayı tepki koyuyor bir çok kişi. İkisi de zıt olabilir ama uslüp bizi rahatsız edince herkes uyarmış iki tarafı da . Bence laf yetiştirip bize kızana kadar objektifligimizi ve samimiyetimizi görüp bize kızmaz ve burdan bir ders çıkartırlar. Biz yargılamıyoruz sadece elimizi uzatıyoruz iki tarafa da ve 'ikinizde benim kardeşimsiniz birbirimizi kıracagımıza gelin efendi dille ortak yol arıyalım' diyoruz.
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

he kendin çok dolu konuşuyosun da milleti boş konuşmakla ithaf ediyorsun. bi ara üşenmeyip alıntı yapacam napolyonndan inciler diye wot merak etme ama.

ahha abi yap sunu ya dfsdf

TD)Pentagram said:

senin çetin abine kalırsak ohoo.

geç onları dostum, 1mayıs dediğin bayram gibi kutlanır.ergen gibi değil.

kardeş sen olayı anlamamışsn
neyse herkes nasıl büyütüldüyse yetiştirildiyse öledir sende haklısın
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...