Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

1 Mayıs 2011 'de 1 Milyon kişi Taksimde

tinu

Öne çıkan mesajlar

1 Mayıs’ta 1 milyon yürek ile Taksim Meydanında,
Pati halkı sizde taksime :)

Türkiye tarihinin en büyük 1 mayısı olacak, hedef 1 milyon kişi ile taksime çıkmak, Grup Yorum geniş bir kadro ile taksimde konser vereceğini duyurdu ve hazırlıklara başladı, Tüm sendikalar taksimde 1 milyon kişi için birleşti, seçimlere 1 ay kalmışken, akp nin padişah düzenine, padişahım sen çok yaşa diyenlere, kendini padişah sananlara, en güzel cevap için herkez orda olmalı.

ne demişler.. Ferman Padişahın Meydanlar Bizimdir..
Sosyal ağlarda paylaş

Senelerce insanları taksime çıkartmamak için öldüresiye dövdüler, ama sonra ne oldu, baktılar baş edemeyecekler geçen sene taksimi bıraktılar, taksimi onlar vermedi taksim mücadele edilerek alındı, ufak tefek olay dışında hiçbir şey yaşanmadı binlerce insan taksimde kutlamalarını yaptı ve dağıldı.

geçen sene yaşanan 1 mayıs önceki senelerde yaşanmasını istemediğimiz olayların suçlularını çok açık gösterdi. Polis saldırmadıkca ufak tefek olaylar dışında hiçbir olay olmaz, zaten o olay çıkartmak isteyenlerde diğer insanlar , sendikalar tarafından durdurulur yeterki malum güçler işin içine karışmasın.
Sosyal ağlarda paylaş

Provakasyon olur, gelenlerin güvenliği için polis devreye girer, 235 kişi gözaltına alınır ve gece emniyet amiri çıkıp bunlar devlet düşmanı der, sonra başbakan çıkıp onu destekler ordakileri darbeci ilan eder AMA daha sonra emniyetin gereksiz güç kullandığına karar verilir, başbakan bu sefer aynı müdürün yanlış davrandığını açıklar.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Provakasyon olur, gelenlerin güvenliği için polis devreye girer, 235 kişi gözaltına alınır ve gece emniyet amiri çıkıp bunlar devlet düşmanı der, sonra başbakan çıkıp onu destekler ordakileri darbeci ilan eder AMA daha sonra emniyetin gereksiz güç kullandığına karar verilir, başbakan bu sefer aynı müdürün yanlış davrandığını açıklar.

tatmin olurlar arada. onu atlamışsın
Sosyal ağlarda paylaş

Bütün solcu ve kürtçüler bi gitselerde 1 mayıs harbi işçilerin kutladıgı bir bayram olsa. Hayır nemalanmak sözcügünü bu herifler türetti diye düşünmeye başlıyorum işçi bayramında sol tamam ama kürt sloganı ne abi ne alaka dalga mı gecıyorsun dıye sorarlar adama.

3 mayısta taksim meydanına bin bozkurt ile gelirse devlet bahceli diye korkuyorum hafiften hafiften.
Sosyal ağlarda paylaş

1 mayıs işçi bayramıdır aynı zamanda sosyalizmin devrimin simgesir, bu bütün dünyada bu şekilde kutlanıyor, o yüzden solcular gitsin lafı,işin içine siyaset karıştırmayın lafı gibi biraz saçma olmuş..

kürtçülük olayı nerden çıktı anlamadım , 1 mayıs kürtlerin bayramıdır felan diyen mi var? varsa çok büyük saçmalamış.

toggie said:

su emekcilerin fanatikliginden de tiksiniyorum ya. teror orgutu yandasları faydalanıyor bu durumdan iste. anlayamıyor musunuz?

Türkiye de solun böyle geri kalmasının tek nedeni bu yaklaşım, çünkü 30 yıldır solcular=pkk lı şeklinde lanse edildiği için ben sosyalistim dediğinde vay dinsiz vay sen pkklımısın dendiği için , insanlara solcular vatan hainidir teröristir dendiği için , türkiyede sol parti kalmadı, umarım bu 1 mayıs bir başlangıç olur.

Ayrıca tiksinecek bir şey yok 1 mayıs tüm dünyada emekçilerin sosyalistlerin bayramıdır. Devlet gaz bombalarıyla coplarla provake etmediği sürece, o olay çıkartmak isteyen pkk yandaşları küçük olaylar dışında hiç bir şey yapamaz bunu geçen sene çok net gördük.
Sosyal ağlarda paylaş

Mithat said:

DSP solcusu kalsın benim soyledıgım kürtçülügü solcu sanan solcular gitsin. Onun dışında sol iyidir sol candır ona laf yok halkçılık devrimcilik önemli ama bu son zamanlarda solcu demek kürt destekçisi demek sananlara gıcık oluyorum ben.

solcu demek pkk destekçisi demek diyenlere gıcık ol bence :) pkk ve kürt aynı şey değil, aynı şey gibi gösterilmeye çalışılsada değil.
Sosyal ağlarda paylaş

tinu said:

Mithat said:

DSP solcusu kalsın benim soyledıgım kürtçülügü solcu sanan solcular gitsin. Onun dışında sol iyidir sol candır ona laf yok halkçılık devrimcilik önemli ama bu son zamanlarda solcu demek kürt destekçisi demek sananlara gıcık oluyorum ben.

solcu demek pkk destekçisi demek diyenlere gıcık ol bence :) pkk ve kürt aynı şey değil, aynı şey gibi gösterilmeye çalışılsada değil.

oluyorum işte ondan bahsediyorum ama her dtp/bdp gösterisinde solcu universtelilerin gidip desteklemesi hadi bunu geçtim gram baglantılı degilken bir 'milliyetçiyim' diyen biri çıktıgında herkes tarafından faşist kafatasçı (ki aslında kendi bile kafatasçılardan nefret ederken sadece ılımlı milliyetçiyken) ilan edilmesini gerikafalılık olarak goruyorum.

Atatürk ilke ve inkilapları nasıl özetlemiş kardeş olmalı bu terimler diye.Hem devrimcilik , laiklik , halkçılık var hem milliyetçilik devletçilik var.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...