Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Satranç Turnuvası Gruplar vs..

Prawler

Öne çıkan mesajlar

sam tüm maç için süre limiti değil o fizbanın dediği gibi olay..
yani siz oynadıkça işliyor..
Arkadaşlar bu ilk turnuvamız ya.
Sakin olalım biraz..
tamam o zaman haftaya cumaya akdar olsun bu maçlar[hline]My brain sailing on darkness. Trying to find the solution..
Sosyal ağlarda paylaş

Sam öyle diil, yani başladık 13:00 da, bitti 13:20 de şeklinde değil.

Olay şu; hamle sırası bana geldiğinde benim 20 dakikam geriye saymaya başlıyor, sana geldiğinde senin 20 dakikan. Yani toplam hamle süren 20 dakika, ister 3 hamlede bitir, istersen 586 hamlede. Doğru dürüst açıklayabildim mi?
Sosyal ağlarda paylaş

sonuç olarak 20 ye 20 40 dakika sürebiliyo oyun
biz 1 er dakika da oynardık (oynardık diyorum artık aktif deilim çünkü) hatta 5 e 1 oynayıp 6-0 yenmişliğim wardır güçlü bi rakibi
-kendime 1 dakika ona 5 dakika

bu turnuwa için en iyi süre 20 dakikadır söliyim ben hatta 15 bile kafidir
limitsiz yapmayın bence. olmaz yani gıcıklıklar çıkar yarım saat olsa bile belirli bi süre koymalısınız[hline]İki ekonomist satranç oynamak için otururlar. Tahtayı 24 saat inceledikten sonra oyunu beraberlik ilan ederler.

[Bu mesaj jankis tarafından 10 Ocak 2003 20:09 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

Herkese selam!
Volfied bende şuan icq yüklü deil ama icq numaram var. Bilg. çok doluda silmiştim. Yükler yüklemez bağlanırım sana. Benim icq no'm 97135892. Bu arada merak etme uzun sürmez sana ulaşmam. bu msjdan 1-2 gün sora felan. :-)
Saygı değer rakibim :D[hline]S|-| E |< i L ¯|¯ E / M
[ img ]www31.brinkster.com/shekilforum/shekilchocuq.gif[ /img ]
Sosyal ağlarda paylaş

neyse, bindik bir alamete, gidiyoruz kıyamete.. sonumuz hayrola..

5 hamlede mat da yaparım yerine göre ama arpacık kumrusu gibi düşünmem gerek.. ;)[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!
Arnie: trrritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotitaritotita!!!
Police: That's a minigun!!!
Star dublajli Police: Lanet olsun ne biçim silah bu böyle??!!!
Sosyal ağlarda paylaş

yahoo'da mı yapalım maçları, tavsiyeniz nedir? çok uzun zamandır online satranç oynamadığım için en rahatı hangisi bilemiyorum..

o süre hadisesinin ayarı var mı oyun kurulurken bari?[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!
Sosyal ağlarda paylaş

Şidmi aklıma geldi yahoo dan oynayanlar ve olması çok küçük bir ihtiaml olsa da sonuç karmaşası çıkmaması için send this game t my e mail gibi bi seçenek var, notasyonu mailinize yolluyor, sanırım ounun tarihi falan da yazıyordu. Kanıt olarak bunları kullanabilirsiniz, ama öyle bir şey çıkıcağını sanmam...[hline]I do dream of escaping...
Sosyal ağlarda paylaş

ehe yannız şöyle bi olay var bu tür turnuvalarda.
- adam siyah olur.
- arkaya bi chessmaster 100000 açar
- rakibin her yaptığı hamleyi chessmaster'a yapar,
- doğal olarak cevabını süper alır,
- aldığı cevabı rakibine kendi hamlesi olarak verir.

bu tür hileyi önlemek için bi program var, online satranç oynamak için. pencere focus'u değişince rakibin görebiliyo bunu. böylece hile birazcık önlenmiş oluyo.[hline]open your heart | i'm coming home[/b]
Sosyal ağlarda paylaş

chessmaster 4000 olsa yetmez mi? :-p

zed bütün hevesimi kaçırdın ya, napıcaz şimdi? :) şimdi işin yoksa o programla uğraş v.b..[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!
Sosyal ağlarda paylaş

iyi de yenilip bok atmak yerine yenip birşey söylememek daha mantıklı olmaz mı? eski günlerimde olsam çesmastır'ı da pataklarım da 4 hamlede mat olup rezil olmayalım yoksa birşey kazanmak değil maksat.. :)[hline]Police: You at the window! Drop your weapon and place your hands on top of your head!
Sosyal ağlarda paylaş

hee ayrıca siyah veya beyaz olması farketmez
zed siyah olursun demiş .. beyaz olunca da ilk hamleyi bilgisayarın yaptığı gibi yaparsın ve siyah olan rakibin nası oynuyosa aynı şekilde diğer tarafta oynayarak yine bilgisayarın yaptığı hamleleri kendine uyarlayabilirsin.
biraz karmaşık olduysa affola eheh

fakat bu hileye başvurulmasın derim yani .. sonuçta eğlence için yapılmış bi turnuva.
genelde yazışmalı satranç turnuvaları yapılır mektupla oynarsın ve oynadığın hamleyi teker teker mektupla gönderirsin rakibine .. baya zevklidir ama uzun sürer doğal olarak :)
işte bu turnuvalarda mesela bilgisayardan yardım almak normaldir

neyse bu arada sizin turnuva nası gidiyo ?[hline]İki ekonomist satranç oynamak için otururlar. Tahtayı 24 saat inceledikten sonra oyunu beraberlik ilan ederler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...