Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Tayyip'in gençleri vs Ygs Mağdurları

sandalye

Öne çıkan mesajlar

hem diyosun ki olayın dogrusunu bilemeyiz, hem de ben olsam ben de doverdim. birisi ozel mulkune girip eylem yapmaya kalkarsa, noluyo kardesim dersin once, baktın dinlemiyolar polis cagırırsın. kusura bakma ama kimseyi dovme hakkın falan yok su durumda. hele ki demir sopa falan kullanmaya kalkısırsan... bi gun seni bi doverler, sokaga cıkmaya korkarsın bi daha.
Sosyal ağlarda paylaş

Olayı bizzat arkadaşımdan dinledim, daha yeni çıkmıştı karakoldan. Şimdi kocaman bina var zeminde dükkanlar var girişte yani, ilk iki katta boşmuş böyle teras gibi. Onun üstüde dersane.

Birde hiç mi düşünmüyorsunuz abi, demir sopalarla dersane çalışanlarının girişte neden beklediğini. Veya ne bileyim çevredeki binalara polis almıyor gençleri ama dersanede bir tane önlem almıyor istese bir tane polis durur kapıda sokmaz kimseyi. TGByide bilen bilir şuana kadar polisle bir çatısması yoktur, macera peşinde koşmaz. İnsan gibi yapar eylemini sonunda gerekirse ekip otosuna biner gider, karakola gidip ifade vermekten korkmazlar.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

hem diyosun ki olayın dogrusunu bilemeyiz, hem de ben olsam ben de doverdim. birisi ozel mulkune girip eylem yapmaya kalkarsa, noluyo kardesim dersin once, baktın dinlemiyolar polis cagırırsın. kusura bakma ama kimseyi dovme hakkın falan yok su durumda. hele ki demir sopa falan kullanmaya kalkısırsan... bi gun seni bi doverler, sokaga cıkmaya korkarsın bi daha.

olayın doğrusu nedir belli değil dedim. hala diyorum. yani dershaneye mi girdiler yoksa alakasız boş kata mı bilemeyiz.
ama diyorum ki boş kata değil de dershaneye girdilerse böyle yapardım. yani öncelikle çelişki yok dediklerimde.
ikinci olarak dedim ki yaptığı yanlış. doğru yaptı mı dedim ?
ha ek olarak ben de o yanlışı yapardım herhalde dedim.
smarthan said:

ben olsam ben de açıklama yaparken sizin dershane ile ilgisi olmayan kattan yaptım derdim.
hangisi doğru anlamak zor o yüzden.
ha tabi dershane müdürünün yaptığı yanlış. ama işte ben olsam ben de döverdim
Sosyal ağlarda paylaş

Abi tekrar söylüyorum. İş Hani var kocaman, zemin ve ilk iki katı dersahaneye ait değil. Kapıda filan güvenlik var. Basın açıklaması başlıyor 2 kişi pankart asmaya çıkıyor elini koluna sallıyarak o sırada basın açıklaması devam ediyor. İlk katta müdür ve şakirt sürüsü bekliyormuş elleri sopalı. Bir tanesini alıp odaya kitliyorlar, diğeri aşağı iniyor. O sırada basın açıklaması bitiyor. Polis çıkıyor yukardan öğrenciyi alıyor. 5 kişiden de kimlik istiyor o an gbt kontrolü yapıcaz diye. Sonra sizi gözaltına aldık hadi ekip otosuna diyorlar.

Karakola gidiliyor ifade verililiyor, karakoldan savcı aranıyor, savcı bırakın diyor, serbest bırakılıyorlar. Sırf baskı başka birşey değil şu olay.

Şimdi yok sizin eve gelse naparsın diyen arkadaşlar. Ev çok aykırı bir örnek. Ama diyelim ki oldu kapıyı filan kapatırım yani ama hadi boşluğuma geldi, adamlar girdi içeri. Adamlar pankart asıp protesto edicez diye ifade ettiler diyelim. Düzgünce dersin istemiyorum gidin yoksa polis çağırıcam.

Eylemi yapanlarda TGBli ya gözünüzü seveyim hiç mi takip etmiyorsunuz medyada. Lise ve üniversite öğrencisinden oluşan bir öğrenci birliği. Bir tane polisle çatıştıkları olay yok.

Hatta şu vidyoyu izleyin. 10 dakikalık vidyo ama 8.40dan sonra izleyin, polis-tgb ilişkisini görün.

http://www.facebooktanvideo.com/video-tgb-ankara-abd-buyukelciligi-onunde-fuze-protestosu-2.html

vidyoyu koymayı unutmuşum sdf
Sosyal ağlarda paylaş

kişiye ait olabilir. müdüre ve öğrencilerine ait değil. ayrıca kişiye ait olsa bile içeri girip eylem yapmak isteyene demir sopa ile saldırmak da kimsenin hakkı değil.

demir sopa diyorum bakın. beklenmedik bir durumda bir dershanede arasanız birini dövmek için demir sopa bulabilir misiniz? örgütlenildiği ve istenerek yapıldığı belli.

eğer derhaneye girdilerse eylem yapanlar suclu. eğer girmedilerse sucsuz. dershanenin müdürü ve demir sopa ile saldıranlar, her iki durumda da suclu.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

dershaneye izinsiz girmeye çalışmak tartışılır olabilir ama o adamlara sopalarla saldıranların göz altına alınmaması bu durumda diğer herşeyin üstünde bir durum

suna katiliyorum

yalniz tgb aciklamasina da peheeeyyy diyorum. ensenizdeyizler, ayaginizi denk alinlar...

harbi 'liseli' aciklamasi olmus
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...