Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

chp 2011 seçim beyannamesi

Artariel

Öne çıkan mesajlar

Kılıçdaroğlu beyefendi kişiliği ile halkımıza cazip gelmiyor çünkü halkımız ezilmeye hakaret edilmesine alışmış durumda. Bu durum sadece cehalet içinde olan insanlar içinde geçerli değil çok fazla üniversite öğrencisi var rte'nin çok iyi bir şekilde çalıştığını düşünen. Chp çok güzel bir seçim politikası izliyor ancak bizim ülkemizde insanlar anlıyor mu acaba ?
Sosyal ağlarda paylaş

Beyefendi kişilik bu ülkenin bölünme ile ilgili kaygılarını gidermeye yetmiyor.
Atatürk'ün partisinin başına geldiğinden beri YENİ CHP diyen bir adam Allah'ın oğlu olsa ne yazar?
Partiye oy devşirmek adına Fetocu,liboş,Kürtçü(bayağı PKKlı)adamları doldurup Kemalist-Atatürkçü adayların üzerlerini çizen, sadece göstermelik 4-5 kişiye o da Kemalizm konusunda hassas yerlerde yer veren Kılıçdaroğlu ağzı ile kuş tutsun dostlar.Mantıklı Kemalistler çoktan onun ve Y-CHP'nin üzerini çizdiler.
Sosyal ağlarda paylaş

khalad haklısın haklı olmasına ama Türk halkı da ilk defa bu kadar bir hizmet gördü desem yanlış olmaz. Şu son 8 yılda neler yapıldı hizmet olarak. Burada en azından yiğidi öldür hakkını ver. Şimdiye kadar hiç bir siyasi parti bunlar kadar iş yapmadı. Yaptım diyen beri gelsin...

Gelelim CHP'ye. Kılıçdaroğlu'nun akp'den önce yenmesi gereken bir önyargı var. CHP bu kadar oy alıyorsa zannetmeyin ki bu CHP'nin başarısı. Bu oyların %30'u AKP'ye tepki oyları... Şimdi bu yoldan çıkıp, ilerlenmesi lazım. Tepki oylarını arttırmaya oynadı şimdiye kadar ve tutundu ancak lider değişikliği ve parti içi yapılan büyük temizlikle artık halktan uzun zamandır ilk defa 1. parti olabilmek için oy isteniyor. Çok iyi örgütlenip çalışılması lazım.

Halkını hor gören dinazorları temizledi en azından Kılıçdaroğlu. Zannetmeyin ki millete cahil denerek, kendilerini akıllı çıkarttılar bu insanlar... Kaybeden hep CHP oldu, hep kendileri kaybettiler. Sen insanlara cahil dersen, benim oyum bir çobanla nasıl eşdeğer olur dersen, o insandan oy isteyemezsin ki bu şekilde de birinci parti olma şansın da yok.

Akp vatandaşım derken, sen cahil cühela diye yaklaşıyorsan bu o insanın sorunu değil, senin egonla hesaplaşman gerektiğini açıkça gösteren bir işarettir. Umarım bu insanlara cahil demeden, hor görmeden bir daha düşünürsünüz. Çünkü o adam cahil kalmışsa, 2002 öncesindeki hükümetlerin o insanı eğitecek düzeyde bir eğitim veremediğinin ve DSP, CHP, MHP, ANAP, DYP'nin bu işi ne kadar batırdığını kanıtlamaktan öteye geçmeyecektir. Sadece yaşı 18-26 yaşları arasındakiler oy kullanmıyor...
Sosyal ağlarda paylaş

Ya o bu Tayyipgillerin hep yaptığı şey Loxias.Hep mağdur edebiyatı yaparlar,bizim <>halkta gider bunlara oy verir.Ulan 9 senedir bu ülkeyi yöneten belli,sen icra makamısın,şikayet makamı değilsin.Kafanın estiği siyasetçiyi,askeri,bürokratı,yazarı alıp içeri tıkıyorsun.Astığın astık,kestiğin kestik.Neden şikayet ediyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

vaperon said:

khalad haklısın haklı olmasına ama Türk halkı da ilk defa bu kadar bir hizmet gördü desem yanlış olmaz. Şu son 8 yılda neler yapıldı hizmet olarak. Burada en azından yiğidi öldür hakkını ver. Şimdiye kadar hiç bir siyasi parti bunlar kadar iş yapmadı. Yaptım diyen beri gelsin...

Vay arkadaş diyorum.
Başkada bir şey demiyorum...
Sosyal ağlarda paylaş

cetintas sen vay arkadaş de. Demeye de devam et. Kapa gözünü olan bitene, göm kafanı. Sana değil di sözüm. Anlamanı da beklemiyorum.

Sen ilk paragrafı alıntı yapmışsın ama son paragrafımı da tekrar tekrar oku. Belki o zaman yine dersin vay arkadaş diye...

cetintas said:

Ya o bu Tayyipgillerin hep yaptığı şey Loxias.Hep mağdur edebiyatı yaparlar,bizim <>halkta gider bunlara oy verir.Ulan 9 senedir bu ülkeyi yöneten belli,sen icra makamısın,şikayet makamı değilsin.Kafanın estiği siyasetçiyi,askeri,bürokratı,yazarı alıp içeri tıkıyorsun.Astığın astık,kestiğin kestik.Neden şikayet ediyorsun?

hocam sen ulusal spor klubu diye takım kursana.baksana takım tutar gibi parti tutuyorsun.bari bi takım kurda tam taraftar ol.Niye diyorum biliyormusun insanları hapse tıkılarak özgürlüklerinin engellemesinden rahatsızsın,ama bir başkasının özgür iradesiyle oy vermesine mallık diyorsun.rahatsızım sen ve senin gibi yandaş/fanatik insanlardan.tiksiniyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

ben yanlız rte yi, muhalefete bu kadar yüklenirken görmemiştim. chp iktidar, akp muhalefet gibi davranıyor şuan =)

uzun süredir o şekilde davranıyordu akp zaten.

cetintas said:

Atatürk'ün partisinin başına geldiğinden beri YENİ CHP diyen bir adam Allah'ın oğlu olsa ne yazar?
Partiye oy devşirmek adına Fetocu,liboş,Kürtçü(bayağı PKKlı)adamları doldurup Kemalist-Atatürkçü adayların üzerlerini çizen, sadece göstermelik 4-5 kişiye o da Kemalizm konusunda hassas yerlerde yer veren Kılıçdaroğlu ağzı ile kuş tutsun dostlar.Mantıklı Kemalistler çoktan onun ve Y-CHP'nin üzerini çizdiler.

katılmıyorum ben.

tamam kemal kılıçdaroğlu sevdiğim birisi değil.
ama "atatürkün partisi" diyenlerin "kahrolsun yeni chp" şeklinde bir eyleme girmesini de saçma buluyorum.

atatürk'ün partisi diyorsan dyplisini de alacaksın, anaplısını da.

sonuçta halkçı bir parti olması gerekiyor chp'nin. "atatürkçü parti olacak" diyerek sadece chp sosyetesini kapsıyan bir parti olursa bir işe yaramaz. oy da alamaz.
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

cetintas said:

hocam sen ulusal spor klubu diye takım kursana.baksana takım tutar gibi parti tutuyorsun.bari bi takım kurda tam taraftar ol.Niye diyorum biliyormusun insanları hapse tıkılarak özgürlüklerinin engellemesinden rahatsızsın,ama bir başkasının özgür iradesiyle oy vermesine mallık diyorsun.rahatsızım sen ve senin gibi yandaş/fanatik insanlardan.tiksiniyorum

orda insanların özgür iradesi ile oy vermesine değinilme yapılmamış, ellerinin sürekli bizim cebimizde oldugu bir yaşam standartında hala bizi bu hallere getiren adamlara "lan belki düzelirler, bunlardan başka oy vericek adam yok, abi biz 7 sülale yobazız bunlarda yobaz kime vericez ki biz" düşüncesi ile hareket ettiklerinden dolayı yani kısaca mallıklarından dolayı oy vermesinden bahsediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

TD)Pentagram said:

cetintas said:

Takım tutar gibi tuttuğum parti hangisi ey Pentagram?Bir de de, ben de öğreneyim.

İnsanların özgür iradesi ile oy vermesine diyeceğim ne olablir?Ama o insanların göz göre göre kendisini felakete götüren bir iktidar partisine buzdolabı,çamaşır makinesi,toz şeker çuvalı,çay,un karşılığında oy vermesi bence tabii ki MALLIK'tır.

Benim gibi yandaşlardan(neyin yandaşıysam)tiksinmeye devam et.Ama yarın bir gün oluşacak b.ku-püsürü benim gibi tiksindiğin adamlar temizleyecek.Bunu da yaz bir tarafa.
Sosyal ağlarda paylaş

Bone said:

Loxias said:

ben yanlız rte yi, muhalefete bu kadar yüklenirken görmemiştim. chp iktidar, akp muhalefet gibi davranıyor şuan =)

uzun süredir o şekilde davranıyordu akp zaten.

cetintas said:

katılmıyorum ben.

tamam kemal kılıçdaroğlu sevdiğim birisi değil.
ama "atatürkün partisi" diyenlerin "kahrolsun yeni chp" şeklinde bir eyleme girmesini de saçma buluyorum.

atatürk'ün partisi diyorsan dyplisini de alacaksın, anaplısını da.

sonuçta halkçı bir parti olması gerekiyor chp'nin. "atatürkçü parti olacak" diyerek sadece chp sosyetesini kapsıyan bir parti olursa bir işe yaramaz. oy da alamaz.

Yanlış anlaşıldım değerli kardeşim.Ben eski DYP'li ve ANAP'lıların Y-CHP'ye alınmasını eleştirmiyorum,aksine destekliyorum.Neticede tüm bu partiler CHP içinden çıkmış olan eğilimleri temsil etmişlerdir.CHP ana parti ise buraya dönmelerinden daha doğal bir şey yoktur.Yani basına yansıyan,"efendim Aygün'ün,Haberal'ın,Tayan'ın ne işi var CHP'de?"şeklindeki görüşleri ben paylaşmıyorum.Bu insanların her biri sağ söyleme ve geleneğe sahiplerdir ama VATANSEVER insanlardır.

Benim eleştirim sağdan VATANSEVER insanları partiye kazandırırken, PKKlıları(sadece Tanrıkulu değil,çok var,içindeyim biliyorum),liboşları,Fetocuları partiye alırken KEMALİST kesimden ciddi bir aday yok.Suya sabuna dokunmayan sembol isimler, oda belirli şehirlerde ve çirkin amaçlarla vitrin mankeni olarak listelere alınmışlardır.saymaya kalksam 10 taneyi geçmez sayıları.
Sosyal ağlarda paylaş

Fransuxa said:

orda insanların özgür iradesi ile oy vermesine değinilme yapılmamış, ellerinin sürekli bizim cebimizde oldugu bir yaşam standartında hala bizi bu hallere getiren adamlara "lan belki düzelirler, bunlardan başka oy vericek adam yok, abi biz 7 sülale yobazız bunlarda yobaz kime vericez ki biz" düşüncesi ile hareket ettiklerinden dolayı yani kısaca mallıklarından dolayı oy vermesinden bahsediyor.

Beni anlayan birisinin-birilerinin olduğunu görmekten dolayı çok mutluyum.
Sosyal ağlarda paylaş

Yapmayın beyler. Cidden, akp'ye oy vermedim şimdiye kadar ama sırf akp'ye oy verdi diye bir insana bu yakıştırmayı yapamazsınız. Bu size hiçbirşey kazandırmaz... Bir önceki sayfada yazdım. Ya bir düşünün... Akp'ye oy veren herkesi yobaz mal olarak nitelendirmek açıkçası sizi komik duruma düşürüyor. Cidden bu insanları aşağılayarak kendi egonuzu tatminden başka elinize ne geçti şimdiye kadar?

Akp'den çok önce siz bu insanlardan oy istemiyor muydunuz? Oy aldığında ne verdi bu insanlara bu partiler? O zaman yetetince eğitmeyen bir zihniyet (daha önce de yazdım herşey 8 yılda olup bitmiş değil. Oy verme yaş aralığı 18-26 yaş aralığı da olmadığına göre) daha önceki siyasi partiler bu ülkede eğitim vermemiş demektir ki buna Akp harici tüm partiler dahil olur, 8 yıl önce akp diye birşey yoktu haliyle, demek ki bu insanları bu kadar cahil bırakmakla siz niye bu kadar cahilsiniz, neden akpye oy veriyorsunuz demek de cidden mantığınıza, aklınıza ve aldığınız eğitime bağlayabilmem mümkün görünmüyor... Bu ülkedeki cehaletib var olmasına sebep olan akp değil beyler. Sonra halka dönüp de neden cahil, mal, yobaz demek de priceless... Çuvaldızı batırmak kolay. Hadi göreyim iğneyi batırabiliyor musun kendine? Hepsi birbirinden beterdi. İlk defa Kılıçdaroğlundan ümitliyim. Ama cahil diyip aşağıladığın insandan da oy istemeye yüzün olmaz. Ayrıca ayıp. Yaşınıza yakıştıramadığım laflar bunlar...
Sosyal ağlarda paylaş

AKP'ye oy veren herkes tabi ki MAL değildir vaperon kardeşim. AKP kendisinden beslenen ciddi bir seçmen grubu yarattı.Özellikle İstanbul'da yaşayan insanlar çember sakallı,sarıklı,türbanlı,çarşaflı lüks otomobil ve jip kullanan sayısında ki artışın son 9 senede ne boyutlara vardığını çok iyi gözlemlemektedir.İş hayatında bulunan-çalışan varsa önemli yerlerde ki önemli ihalelerde, özellikle de hükümetle, akpli belediyelerle ilgili ihalelerde kimlerin bu ihaleleri aldığını pekala biliyorlar.

Yani sözün özü:
-ideolojik nedenlerden(artık neyse Ampülünü Kırdığımın Partisi'nin ideolojisi),
-Tamamen duygusal nedenlerden
oy veren kişilere diyecek bir şeyim yok.Adamların çıkarı icabı zaten AKEPE'ye oy vermelerinden daha doğal bir durum yoktur.

Ama eğer bir seçmen:

-tek odalı gecekonduda 6 çocukla yaşıyorsa ve o evin geliri sadece ve sadece bir tek asgari ücreet maaşı ise,
-işsizse ve camilerin ve çeşitli aşevlerinin sağladığı 3 öğün yemekle,konu-komşunun yaptığı yardımlarla geçiniyorsa,
-aşiret reisi ya da yörenin ŞIHI(dini lideri,sakalına memleket s...sıcalar-apayrı tartışma konusudur onlar-)paraları ceplerine indirirken sırf aşiret reisi emrettiği için gidip SÜRÜ GİBİ onların istediği şekilde oy kullanıyorsa,
-kızını okula göndermek yerine Kur-an kursuna gönderiyorsa,
-içinde bulunduğu her türlü olumsuz durumun sorumlusu olan partiye oy veriyorsa

dünyanın her yerinde o yerin kendi dilinde 3 aşağı, 5 yukarı böyle seçmene MAL denir ciğerim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bence de kör cahiller ama ben bu lafı asagılamak icin kullanmıyorum, bu ortadaki bariz bir gercek.

Cahil olmaları gayet dogal.

Milletin cogu yasam derdinde, memleketin meselerinden ziyade cogu insan tamamen kendi dünyasında yasıyor.

Medya desen, bugün en muhalif gibi gözüken gazateler bile, bi yere kadar muhaliflik yapıyor. Bazı haberleri bu medyada bile göremiyoruz. Kaldı ki bunların da kadrosuna bakarsan, AKPye destek veren kesim de bu gazetelerde hatırı sayılır bi seviyede.

Mesela RTE nin cıkan telefon konusmalarını kac gazete veya televizyon da gördünüz?? Kimse görmemiş..

Cünkü her medya kurulusunun üzerinde bugün ciddi bir baskı var, özellikle de muhaliflerin üzerinde.

Ama bu gercegi degistirmiolar maalesef, insanımız cahil suan. Cahil kalma nedenlerini biz de biliyoruz ama durum ortada.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...