Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

chp 2011 seçim beyannamesi

Artariel

Öne çıkan mesajlar

Benzin 4.2 lira olmuş, şike karışmayan sınavımız, satılmayan/peşkeş çekilmeyen kurumumuz kalmamış, AKP'nin lideri aynı zamanda başbakan olan kişi çıkıp "1000 kişi bizi protesto ediyor, ben karşılarına 10k kişi çıkarırım ama gerilim istemiyorum" diyor. insanlar hala "benzin 10 lirada olsa inadına AKP" diye ortalarda dolaşıyor.

4s kuralının burada işe yarayabileceğini düşünmemiştim.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

said:
Bu ülke nasıl cumhuriyeti ilan etti, nasıl hilafet kaldırıldı, nasıl Türkçe ezan okundu?

bu ülke cumhuriyeti şerefsizlikle, hileyle ilan etmedi.aynı şey olmadığını bi bil.

ondan sonra senin dagıttıgın tonlarca kömürün beyaz eşyanın parasını milletin refah seviyesini artırmak için kullan.
binlerce atanmayı bekleyen öğretmenini kurtar.okul yap insanını eğit.ülkeye bi katkı yap.
cebi doldurayım yandaşları da yanıma alayım yürü mevlam ne demokraside ne de müslümanlıkta var.

olayın sadece kömür ve beyaz eşya olmadığını, ufak bir parçası olduğunu yukarıda belirtmiştim. anlatmaya çalıştığım şey şerefsizlik yapmak, numaracılık yapmak değil insanların nasıl düşündüğünü bilip ona göre davranmaktır. bahsettiğin kalan kısımları iktidar olunca yapacağını var saymıştık zaten baştan.
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

Benzin 4.2 lira olmuş, şike karışmayan sınavımız, satılmayan/peşkeş çekilmeyen kurumumuz kalmamış, AKP'nin lideri aynı zamanda başbakan olan kişi çıkıp "1000 kişi bizi protesto ediyor, ben karşılarına 10k kişi çıkarırım ama gerilim istemiyorum" diyor. insanlar hala "benzin 10 lirada olsa inadına AKP" diye ortalarda dolaşıyor.

4s kuralının burada işe yarayabileceğini düşünmemiştim.

evet ben onu merak ediyorum yani bu heriflere oy verenlerin %99.9 u katrilyonermi oldu ki adamlara bu kadar benzin doğalgaz elektrik su cart curt gibi yaşam standartları koymuyor? anlam veremiyorum arkadaş hepsimi bunların multimilyoner ki umurlarında bile olmuyor hayat pahalılığı , yaşama güçlüğü?

yani hiçmi "allah bin belanızı versin arkadaş halimize bak" denmiyor?
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

olayın sadece kömür ve beyaz eşya olmadığını, ufak bir parçası olduğunu yukarıda belirtmiştim. anlatmaya çalıştığım şey şerefsizlik yapmak, numaracılık yapmak değil insanların nasıl düşündüğünü bilip ona göre davranmaktır. bahsettiğin kalan kısımları iktidar olunca yapacağını var saymıştık zaten baştan.

olayın küçük bir parçası bile bu kişilerin nasıl bir düşünce yapısında oldugu hakkında fikir verebiliyor.
insanları uyutup kandırmak en büyük özellikleri.
bunun bilincinde olan adam nasıl güvenebilir bunlara?
bugun onu kandırır yarın baskasını, sıra sana da gelir diye düşünmenin neresi yanlış?
üstelik birde ülkeyi bu adamların eline emanet ediyoruz?
Sosyal ağlarda paylaş

Dürüstlük konusunu bilemeyeceğim. Önceki sayfada prensip gereği bazı kişilere oy atmayacağımı söylemiştim, aynı mantlıkla bakarsam kalkıp halka karşı dürüst olmayan, içten pazarlıklı, numaracı bir hareketi de savunmamam gerekli ama bir umut savunabilirim belki.

iktidar olmanın o kadar olduğu konusunda katılmıyorum hatta bariz yanlış bir düşünce bence. yıllar önce açılan imam hatipler, ordan yetişen nesiller, onların çocukları, erbakan olayı, askeriyenin olaylara müdaheleleri, cemaatler, kadrolaşma derken akp şuan olduğu yerde. yıllar almış bir süreç yani. 2 gazete, 3 tvlik olay değil.
Sosyal ağlarda paylaş

konuyla ilgili ahmet hakan'ın yazısı:

said:
Derdin ne senin ahbap

BEN kısa bir süre öncesine kadar CHP’ye şiddetle karşı idim...

Şunlardan dolayı:
- Bu parti “Kürt” sözcüğünü ağzına almazdı.
- Bu partinin sözcüleri, asker bildiri yayınladı mıydı, sanki “emir komuta zinciri” içindeymişler gibi davranırlar, sonuna kadar bildiriye destek verirlerdi.
- Bu parti darbeler arasında ayırım yapardı: Mesela 27 Mayıs’a ya da 28 Şubat’a “cici darbe” muamelesi çekerdi.
- Bu parti kendisini “devletin sahibi” olarak konumlandırır, devlet odaklı siyaset üretirdi.
- Bu parti devletin halk için var olduğuna değil de halkın devlet için var olduğuna daha yakın dururdu.
- Bu parti “Eyvah, yaşam tarzımız tehlikede” der, başka bir şey demezdi.
- Bu parti, “irtica” öcüsünün herkesi ham yapacağına inanır, memleketin bahtı kara maderini ancak askerin kurtaracağına iman eder ve askerin arkasına saklanarak siyaset yapardı.
- Bu partinin yöneticileri gecekondulara gitmezler, bağdaş kurmazlar, dindarın oyunu talep bile etmezler, Kürtlere ellerini bile uzatmazlar, Orta Anadolu muhafazakârıyla zerre kadar ilgilenmezlerdi.
- Bu partinin solculuğu bildiğimiz solculuğa, devrimciliği bildiğimiz devrimciliğe, halkçılığı bildiğimiz halkçılığa benzemezdi.
- Bu parti sendikalardan uzaklaşmış, emekle haşir neşir olmaktan vazgeçmiş, gelir dağılımındaki adaletsizliğe gözünü kapatmıştı.
- Bu partinin Avrupa solu ile de başı hoş değildi. Hasbelkader içinde yer aldıkları Sosyalist Enternasyonal’den bile neredeyse kovulacaklardı.
* * *
Sonra bir şey oldu. Şöyle bir şey:
- Eski ekibi büyük ölçüde tasfiye ettiler.
- Kürt sorununa el attılar: “Faili meçhuller araştırılsın” diyorlar, “Baraj insin” diyorlar, “Kürt sorunu tam demokrasiyle çözülür” diyorlar.
- “İrtica” diye bir öcü masalı anlatmayı bırakmış durumdalar.
- Sendikalara yanaştılar. Sivil toplum örgütleri işbirliği yapıyorlar.
- Ekonomik sorunlara eğildiler. İyi kötü çözümler geliştirmeye çalışıyorlar.
- Emir komuta zincirinden çıktılar. Askeri bildirilere yüz vermiyorlar.
- Avrupa soluyla barıştılar.
- Bağdaş kuruyorlar, gecekondulara gidiyorlar.
- Devletin sahibi gibi davranmak yerine eşit yarışan olmaya alışıyorlar.
* * *
Eksikleri gedikleri yok mu?
Olmaz mı? Tonlarca...
Ama eskiye göre bir silkinme, bir eski alışkanlıklardan vazgeçme, bir yeni rota çizme eğiliminde oldukları da su götürmez bir gerçek.
Peki bu durumda...
Bir liberale, bir demokrata, hakkaniyetli bir siyaset gözlemcisine, CHP’yi yıllarca demokrat olmadığı, bu yönde bir gayret sarf etmediği için eleştirenlere, bu yeni yönelime bir şans vermek, en azından bu yeni yönelimi teşvik etmek düşmez mi?
Fakat o da ne?
Bir de bakıyoruz ki...
Yeni CHP’ye, eski CHP’den daha fazla vuruluyor. Hem de bel altı, bel üstü falan dinlemeden vuruluyor.
* * *
Onlar vurdukça benim içimden de şunları söylemek geliyor:
Hey ahbap! Derdin ne senin?
O köhne CHP’nin yıkılmasını istemiyor muydun?
Bak işte adamlar, tam da senin istediğin çizgiye doğru adımlar atmaya çalışıyorlar. Hadi destek olmuyorsun anladık, peki bu denli hınçla vurmak da neyin nesidir?
Sosyal ağlarda paylaş

biraz daha somut öneriler görsek daha iyi olurdu. bu haliyle bile fena değil bu beyanname.

chp, milli görüşün geçtiği yollardan geçiyo gibi, radikal kanatla bağları hala var, ama bi kısmını da tasfiye etti vs. hardcore kemalist kanadı tamamen elimine edip, dindarların oyuna talip olmaya başlarsa belki iki seçim sonrasına iktidara oynayabilir. buradaki bazı öneriler gerçekten akpyi de daha büyük hamleler yapmaya itecek güçte.

%7 büyüme hedefi fail olmuş yalnız heh
Sosyal ağlarda paylaş

Sylian said:

Beyanname guzel, tam olarak istedigim seyler ama CHP'ye guvenmem mumkun degil. Daha aylar once o beyannamede belirttikleri seylerin tam zittini yapiyorlardi, secimde yeterince oy aldilar diyelim yine zittini yapmaya devam ederlerse tam anlamiyla milleti kandirmis olacaklar.

tam zıttını yapıyorlardı demek biraz tuhaf, buna benzer şeyleri savunuyorlardı çünkü
Sosyal ağlarda paylaş

en azindan lider farkli kadro farkli

http://www.youtube.com/watch?v=ThXBICGEyyE

bikac senede su adamin degsitigine inananlarin chp nin degisebilicgeine inanmamasi cok lulz luk bir durum

demokrasi amac olamaz aractir diye nadam bugun ileri demokrasi lololol diyor, neferleri poesinden dmeokrasiii, demokrasinin yildizlari diye gidiyor

nasrettin hoca fikrasi gibi lan direk
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...