Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

[Stream]Aelfric

Aelfric

Öne çıkan mesajlar

Irk: Protoss
Lig: Master
Adres: http://www.own3d.tv/Aelfric

Bildiğiniz gibi bir süredir ara ara böyle streamlar yapıyorum ama burada başlık olmadığını fark edip açiyim dedim. Ara ara kendi oyunlarımı ara ara da turnuvaları yayınlamaya çalışıyorum. Turnuva yayınlarına arada bir ek olarak, dominus, huun co-caster olarak katılabiliyor. Bu aralar iş-okul kombosu yüzünden belirli yayın saatlerim olmasa da önümüzdeki aylarda biraz daha rahatlamayı umuyorum. Ondan sonra SCII konusunda türkiyede, düşük ligdeki oyunculara da yardım etmesi amacıyla oyunun sadece eğlence değil biraz da stratejik yönüne önem veren yayınlar olmasını istiyorum. Kişisel olarak fazla da oynayamamdan dolayı iyi bir oyuncu olmasam da oyunu yeterince anlayabildiğimi düşünüyorum dolayısıyla diğer organizatörlerle de birlikte çalışarak güzel işler çıkararak türkiyedeki sc2 camiasına ve yeni başlayanlara katkıda bulunuruz.

Bu başlıkta online olduğumda yazıcam ve geri bildirim almayı umuyorum, herkese teşekkürler.
Sosyal ağlarda paylaş

Bi'tane bulamazken 2 tane güzel stream var şu an SC için. İki arkadaşa da çok teşekkürler.

Ben ankette, görüntü iyi ama içeriğin kalitesini arttıralım diye oy verdim. Burşat'ın GGcUp'ında gördük ki eski takılmalar vs. kalkmış ortadan, tam ekran yapınca stream'deki yazılar bile okunabilecek kadar net. Teamliquid'teki stream'lerde 360p'de tam ekran yaptığımda yazılar okunmaz oluyor.
Sosyal ağlarda paylaş

tem ekran yapınca mineral ve gazı okuyabiliyorsam o stream iyidir benim için. Aelfricin yorumlarını maçı okuyabilmesi oyuncuların hangi taktiği kullanacakları hakkında çok iyi bir öz sezisi var burdan kendisini tebrik ediyorum gerçekten çok başarılı yorumluyor ve sunuyor.
Sosyal ağlarda paylaş

yakında bende stream düsünüyorum diamond olucak gibi gözüken fakat suanlarda platinium liglerde oynayan bir zerg oyuncusu ne kadar dikkatinizi ceker bilmem ancak machintsosh sistemimi windowsa cevirdigim vakit yayın yapmayı planlıyorum
Aelfric'in streamini daha online yakalayamadım seyretmek istiyorum bu arada carsamba günü yapılmıs olan turnuvadaki sampiyonlugundan dolayı tebrik ediyorum kendilerini ^^
Sosyal ağlarda paylaş

Untouchapple said:

yakında bende stream düsünüyorum diamond olucak gibi gözüken fakat suanlarda platinium liglerde oynayan bir zerg oyuncusu ne kadar dikkatinizi ceker bilmem ancak machintsosh sistemimi windowsa cevirdigim vakit yayın yapmayı planlıyorum
Aelfric'in streamini daha online yakalayamadım seyretmek istiyorum bu arada carsamba günü yapılmıs olan turnuvadaki sampiyonlugundan dolayı tebrik ediyorum kendilerini ^^

Maçlar dün yapıldı yani Perşembe, turnuvayı aslında cast edecektim 2. 3. roundda felan yenilirim diyordum ama gittikçe gitti kendi maçlarımı streamladım anca.

Sık stream yapma konusunda ise dediğim gibi iş-okul kombosu bazen beni çok yoruyor o yüzden her akşam yayın yapamıyorum önümüzdeki seçim dönemleri de işin baya yoğun geçmesine sebep oluyor. Önümüzdeki aylarda biraz daha rahatlamayı umuyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar bu akşam 18:00-19:00 civarında yayın başlar bildiğiniz gibi GGCup #7 var.

Streamları kayıt konusunda önceden kayıt ettiğim birkaç yayın vardı ancak kayıtlar malesef otomatik kayıt edilmiyor en azından own3d.tv de öyle. Livestream gibi servislerde procaster ile stream yaparsanız otomatik kayıt ediliyor bildiğim kadarıyla ama onlar biraz daha ram ve işlemci heavy programlar olduğu için xsplitten ayrılmak istemiyorum. Bazen kaydedilen yayınlar 3-4 saat civarında oluyor ve bunu çoğu zaman tek bir parça halinde yükleyebileceğim bir yer olmuyor. 20'şer dakikaya ayırmak da hem kısıtlı zamanda çok iş hem de upload etmesi de uğraştıracağı için özellikle şu dönemlerde biraz sıkıntılı bir durum ancak planlarım arasında bu var merak etmeyin çünkü yayınların kaybolup gitmesi gerçekten kötü oluyor.

Kısaca daha etkili bir çözüm ya da daha çok zaman bulana kadar şimdilik o kadar büyük yayınları upload edemiyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Oyun bilgin olarak anlatımın gerçekten süper fakat anlatım tarzın olarak biraz daha heyecanlı anlatman (Ne Day9 gibi suyunu çıkararak ne de GSL'deki gibi hayat memat meselesi yapar gibi) iyi olabilir.Yayının yeterince iyi.Kaliteyi arttırmanda gerek olduğunu sanmıyorum uploadını kasmaması adına yalnız biraz daha fps yüksek olursa yayında fena olmaz.
Sosyal ağlarda paylaş

hacııı sana yeni bi consept sunayım, hadi bu da benden kıyak olsun. Pro'ları yayınlamak iyi güzel ama mesela sıradan oyuncular sana repini gondersin analiz edip hatalarını söyleyebilirsin :)

Maç analizi coaching yapanlar karşılık istiyor malum ama madem bireysel yayıncılık yapıyorsun, al sana kendi community'ini yaratma fırsatı :)
Sosyal ağlarda paylaş

rocker_tr said:

replay analizi tarzında oyun mantığı çok iyi olmuş.

Bu tarz yayınları belli günlerde ve saatlerde yaparsan çok iyi olur. Böylece kaçırmamış oluruz.

Bu tarz yayınların vodları olacak mı?

Zamanlama ve vodlar konusunun bu aralar üzerinde çalışıyorum, yayın yapmak iyi olsa da yapılan yayınlar 1 saat civarında sürdüğü zaman çoğu sitenin 15-20 dakikalık uploadlara izin vermesi videoların bölünmesini ve ayrıca uploadını gerekli kılıyor. Own3din kendi yerinde de flv uploadları konusunda sıkıntı var sanırım.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...