Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

ABD den laptop alıcam yardım lütfen

Archangel_

Öne çıkan mesajlar

şöle baktım aliene ilk. yalan çok fazla koymuş.

http://www.alienware.com/Landings/laptops.aspx

sen modifiye edince parasını vericek sana.

http://www.newegg.com/Product/PowerSearch.aspx?N=100006740&IsNodeId=1&SubCategory=32&GASearch=3

abd den laptop alınacaksa neweggden alınır. bak arada kampanya falan oluyor. olmasada alınır. geçen acerde -$400 vardı bazılarında direk çektiler :)

larva çok dikkat çekiosun. 740QM li laptoplar usada $600 ortalama.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 ay sonra ...
Archangel_ said:

Patinin değerli gurularına ve guru olmasa da konuyla bilgili güruguna bir kez daha işim düştü, bi el atıverirlerse pek mutlu olacağım.
aradığım özellikler kabaca; 1500-1750 tl arasına tekabül eden, 300gb dan az olmamak kaydıyla hdd si, en az 4gb 1333mhz rami olan, 14"-15" ekrana sahip(çok büyük olsun istemiyorum)bir laptop.bu özellikler esneyebilir ama;
ekran kartını entegre istemiyorum, mümkünse Radeon HD 5470, toshiba, dell gibi güvenebileceğim markalardan öneri istiyorum :)

ee her bişiyi yazmışsın gir bak netten demeyin lütfen, bulamıyorum. ha bir de bak şu şu şu da güzel olur denebilir diye danışayım dedim

Konuyu tekrar uplıyorum.Şöyle ki; amerika ziyereti biraz ötelenmişti, 1000-1100$ üst sınır olmak üzere laptop arıyorum, Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler :=)
Sosyal ağlarda paylaş

derdin oyun değilse, lenovo X1, x201, veya Samsung 9 serisi gibi aletlerden bakın. bunlar yeni jenerasyon notebooklar. (ya da ultrabooklar) bu arkadaşlar anakartlarında sandybridge altyapısını kullanıyo ve son jenerasyon i serisi işlemcileri var. acaip inceler, pil ömürleri baya uzun ve işlemci güçleri hiç fena değil. 1.6 Ghz ile çalışırken yeri geliyo 3.2 Ghz'ye falan çıkabiliyolar. SSD'li bi model de bulursan hızdan orgazm olursun. had kolay gele.
Sosyal ağlarda paylaş

Sovereign said:

oyun oynamicaksan kesinlikle macbook pro almanı öneririm.
Oyun oynicaksan da ya Dell ya da alienware. Diğer firmalar yüksek ekran kartlı laptopları yapmayı beceremiyorlar 2 ayda yanıo bozuluyo bişeyler oluyo.

5 tane laptop almışlığım var, tecrübeden konuşuyorum.

mac alıcaksan yeni nesil airlardan al. eskisine nazaran boru gibi işlemcileri var, gerisini biliyosundur zaten. diğer dediğim bilgisayarlar da macbook air yerine tercih edilecek PC'ler zaten. Optik sürücü gibi "lüks"leri falan var ekstradan.
Sosyal ağlarda paylaş

600-700$ lık bi makina alıp office, internet vs gibi işlerimi halletmek de bir seçenek ama madem 600-700$ gözden çıkarılıyor, bütçe de elveriyor ise fiyatı biraz yukarılara çekip hem 1.5-2 sene gaming laptop olarak kullanabileceğim expert bi makina hem de sonrasında uzun süreli office işlerimi halledebileceğim bir laptop daha mantıklı geliyor açıkçası.
bir de 1500tl gözden çıkarıldığında burada dahi taksitle middle/middle class ekran kartlı, 4-6gb ramli, i5 makinalar var, abd den gelecekse tam gelsin diyor insan ister istemez :)

sorun ise burada başlıyor, 1000-1100$ verip de ABD den uluslararası garanti vs de dikkate alınıp "şu makina alınır arkadaş" diyecek bilginlere ihtiyacım var :)
zira abd deki yakınım, bir başkası için order ettiği lenovo laptopın türkiyede sadece 50 tl daha pahalı olduğunu görüp iptal ettirmiş...
Sosyal ağlarda paylaş

Mr_Hand said:

eheh ben sadece TR'de olmamalarını temel alıp önermiştim. Amacın oyunsa; Alienware. Ki kendisi Dell oluyore. Fiyatlarını bilmiyorum araştırmak lazım.

http://configure.us.dell.com/dellstore/config.aspx?oc=dkcwbr1&c=us&l=en&s=dhs&cs=19&model_id=alienware-m14x
şuradan customize bi şeyler yaptım, lenovodan daha düşük özellikler daha pahalıya geliyor ama :/

@Loex; hiç duymamıştım o markayı.en azından laptop konusunda.
uluslararası güvencesi vs var mı biliyor musun ?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...