Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Davutoğlu çok sert çıktı

Uzun

Öne çıkan mesajlar

Fistan said:

SeaGle said:

Fistan said:

SeaGle said:

Araplarla çalışmaya ihtiyaç mı yoktu.

İnşaat ve makine gibi koskoca iki sektörü gözyaşına boğdun şu an.

ülke içinde %13 işsizlik varken araplarla çalışmaya ihtiyacı mı var sence bu ülkenin ?

Makineyi yurt içinde işsiz kesime mi yapalım? Türkiye'de zaten makine ve inşaat endüstrisi yeterince iyi gidiyor. Ne yapalım içeriye mi kuralım araplara vereceğimiz makinenin fabrikasını?

Arabın oturacağı binayı türkiyeye mi dikelim?

yurt içinde işsizlere yapacaksın tabi.
işsizliği çöz, yatırımını yap, fabrikanı kur sonra sat araplara.

Fistan neresini anlayamıyorsun bilmiyorum ama

Yurt içinde
yeterince
inşaat ve makine istihdamı var
halihazırda

%13 işsizliğin hepsini de makine ve inşaat ile bitiremeyeceğine göre, sırf içeride işsizlik var diye dışarıdan gelecek paraya sırt dönemezsin. İçeride makine ve inşaat için yeterli doygunluğa ulaşılmışsa sen dışarıya yatırım yapmayı kesemezsin içeride işsizlik var hala diye.

Başka sektörlere yığman lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

iç dış tutarsızlıgı varsa sorun hükümettedir hükümetin adamındadır diyorum bende.

Hükümetin adamını ilgi alanındaki konularda eleştirebilirsin ama.
Davutoğlundan tarıma çözüm bulmasını bekleyemezsin.

Tarım hayvancılık kötüye gittiyse de davutoğlunun kendi alanıyla ilgili girişimlerine kötü diyemeyiz.
Sosyal ağlarda paylaş

dış işlerinde tek yaptığımız drama queenlik resmen ya. "biz size böyle yapmadık ama siz böyle yapıp kalbimizi kırıyosunuz ühüh:'(" ü kaçıncı duyuşumuz bu?
ek olarak elimizde ne var ne yoksa peşkeş çekiyoruz ki ekonomimize iyice bi girerlerse bize daha iyi davranırlar belki. sıcak para girsin diye absürd rakamlarda faiz verilmesine değinmiyorum bile.

ha bi de tayyip kahvede gençlere tavsiye veren emekli öğretmen amcalık taslamaya çalışıyo kendi çapında, dışarıda kriz filan çıkınca tavsiye veriyo aklınca ama skleyen birilerinin olduğunu pek sanmıyorum^^
Sosyal ağlarda paylaş

yeterince büyük işletmelerde çalıştım
yeterince büyük işletme gördüm
mühendislik yaptım
yurt dışında faaliyet gösteren en büyük şirketlerin işleyişini biliyorum
yeterli öğrenimimi gördümi yönetim ve organizasyon, planlama teknikleri bok püsür.
sen tutupta o yorumdan "anca küçük işletmelerde takılırsın" sonucunu çıkaramazsın.
aksine tam tersi söz konusu.
Sosyal ağlarda paylaş

Napolyonn said:

Atatürk ten sonra gerçekten cumhuriyet tarihinde en iyi dış ilişkilere sahibiz şu anda. sınırlar açılıyor, komşularla sorunlar gideriliyor iyi şeyler var.

bir mavi marmara vardı o ne oldu?

bir füze hadisesi vardı hani 3 ün birini bizim tutacağımız o ne oldu?

bir libya vardı o ne oldu?

bende bir unutkanlıktır gidiyor
Sosyal ağlarda paylaş

O kadar çok kariyer yapmışsın ama işletmelerin departmanlardan oluştuğunu görmemişsin herhalde.

Sen 10 makineden 7'si çalışmıyor diye faturayı insan kaynakları departmanına kesemezsin, değil mi?

Aynı şekilde, ülkenin iç sorunlarının faturasını dış işleri bakanlığına kesemezsin. Adamın dönüp baktığı bi konu bile değil çünkü.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

O kadar çok kariyer yapmışsın ama işletmelerin departmanlardan oluştuğunu görmemişsin herhalde.

Sen 10 makineden 7'si çalışmıyor diye faturayı insan kaynakları departmanına kesemezsin, değil mi?

Aynı şekilde, ülkenin iç sorunlarının faturasını dış işleri bakanlığına kesemezsin. Adamın dönüp baktığı bi konu bile değil çünkü.

aynı şekilde değil işte.
başından bir fikir verip sonra dogruyu yol gösterme cabasıdır bu.

fatura insan kaynaklarına kesilmez.
fabrikada üretim insan kaynaklarına mı baglı da ben faturayı insan kaynaklarına keseyim?
örnegin abesliğiyle baslayıp bunu "aynı şekilde ... diye devam ettirmenin neresinden tutup cevap vereyim ben sana?
6. tezgah çalışmıyorsa fabrikanın sahibi tezgahın başındaki işçiye mi gider? hangi büyük işletmede görülşmüş de bilirmişcesine konusuyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Olmadı.

Kalkıp örneklememi kendi kişisel karıyerine yönlendirdin çünkü.
Ben sana o örnek ile devlet işleyişinin modellemesini yaptım, sen kalktın "kariyerim böyle kariyerim şöyle" tribine girdin.

Konu senin kariyerin olmadığı gibi tartışma da senin kariyerin değil. Ama sen alakasız kariyere vurdun işi, nerden geldiysen. Garip.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan

hala mı anlamadın bilmiyorum da

İç işlerindeki hataları dış işlerine fatura etmeye çalışıyorsun
Hatalısın deyip örnek verince bu sefer faturayı hükümete kesip hükümet başarısızsa dış işleri de başarısızdır diyorsun

Konu hükümet de değil iç işleri de değil, hükümetin başarısız olması dış işlerinin başarısız olması anlamını taşımaz diyorum.

Ordan kariyerine çektin falan zaten koptu orda.

Hani seninle kişisel bi problemimiz de yok, en azından benim açımdan, yanlış anlamanı da istemiyorum ama sen yanlış anlamaya çalışıyorsun sanırım. Söylediklerim yukarıda özetlediğim gibi.

Anlatabildim mi kendimi?
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...