Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Davutoğlu çok sert çıktı

Uzun

Öne çıkan mesajlar

sipeyskeyk said:

Rynza said:

Yoo okudum gayette.

Şu yazıyı okumanızı öneririm ayrıca:

http://www.odatv.com/n.php?n=davutoglunun-buyuk-oyunu-0504111200

Dis politikadan zerre anlamadigini sacma sapan bir oda tv linki vererek cok guzel kanitlamis oldun. Okurken kaybettigim 15 saniyeyi gulerek harcadigim 5 saniye kompanse eder diye dusunuyorum.

Su adamlarin yaptiklari iyidir kotudur tartisilacak icraatlari var da, dis politikada neredeyse cumhuriyet tarihinin en iyi durumunda oldugumuz kesin. Gelip su konusmaya bile laf ederek ne kadar bagnaz oldugunuzu gosteriyorsunuz iste, yazik.

Nasıl kesin? Bahsetsene bazı bazı.
Sosyal ağlarda paylaş

oda tv gerçekleri yazmış
şakirtler hemen oda tv hede hödö
dogruları ne zaman gördünüzde oda tv yi anlayacaksınız.
bu davutoglu değil mi cahil, türkiyenin avrupaya açılmasını istemeyen adam
wikileakste yapılan aşağılayıcı yorumlar sızmadı mı bunun hakkında
tr yi ab ye sokmaya çalıştıgı olmadıgı gibi ab nin de bizi almayacagi hakkında yazılar cıkmadı mı
bu adama bir de amacı ne olup olmadan sacma sapan destek olunmuyor mu karacahilliğin önde gidenisiniz
yobazlıktan gözünüz kör olmus
2gün önce bişey çıksa cevap vermeyip 3. günde gürlemeye baslı8yorsunuz.
adamın bes para etmez oldugunu bütün dünya biliyor
burda övenler var lan
komedi.
Sosyal ağlarda paylaş

Rynza said:

sipeyskeyk said:

Rynza said:

Yoo okudum gayette.

Dis politikadan zerre anlamadigini sacma sapan bir oda tv linki vererek cok guzel kanitlamis oldun. Okurken kaybettigim 15 saniyeyi gulerek harcadigim 5 saniye kompanse eder diye dusunuyorum.

Su adamlarin yaptiklari iyidir kotudur tartisilacak icraatlari var da, dis politikada neredeyse cumhuriyet tarihinin en iyi durumunda oldugumuz kesin. Gelip su konusmaya bile laf ederek ne kadar bagnaz oldugunuzu gosteriyorsunuz iste, yazik.

Bahsedeyim;

Ermenistan lafi bile insanlari irite ederken suan oturulup konusulabilecek durumdayiz o ulke ile.

Butun arap dunyasinda inanilmaz bir imajimiz var suanda. Amerika nasil kulturuyle, tv dizileriyle sanatiyla ulkelere siziyorsa biz aynisini orta dogu ya yapiyoruz suanda. Turk dizileri, turk sarkicilari, turk oyunculari inanilmaz revacta. Tabi bu kendiliginden olmadi, AKP nin oncekilerin aksine dogu ya sirtini donmemesi ile baslayan bir surec. Tayyip Erdogan zaten super hero arap dunyasinda ondan bahsetmiyorum bile.

Daha dun Iran ile bir sinir kapisi daha acildi, dostluk mesajlari verildi iki tarafin bakanlari tarafindan da.

Amerika forever stratejisi terk edildi, denge politikasi uygulaniyor resmen. AB ye de, ABD ye de Rusya'ya da esit uzakliktayiz.

Cin ile ILK ortak askeri tatbikat yapan bati ulkesi olduk.

daha lazim mi?
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Bunlar alismis kendi politikacilari gelsin avrupalilara yalakalik yapsin yuzlerce yillik komsularimizi kucumsesin arap diye, iliskiler neredeyse 0 olsun, cunku onlara arap musluman ve pis diye falan. Boyle alismislar, terbiyesizlik yapan avrupaliya laf konulunca yadirgiyorlar tabi ki.

:D
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

oda tv gerçekleri yazmış
tr yi ab ye sokmaya çalıştıgı olmadıgı gibi ab nin de bizi almayacagi hakkında yazılar cıkmadı mı
bu adama bir de amacı ne olup olmadan sacma sapan destek olunmuyor mu karacahilliğin önde gidenisiniz
burda övenler var lan
komedi.

cok haklisin.

dayandigin kaynaklar.

DUNYA BILIYOR

WIKI LEAKS

SIZ YOBAZSINIZ.

sen cok akillisin gercekten. zeka fiskiriyor adeta.
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

arap dünyasında karışmadık ülke mi kaldı da tr nin araplarla arası iyi ?
eger iyiyse muhattabımız kimler
işgalciler mi, anarşik yönetimi devirenler mi yoksa eski yönetimler mi muhattabımız ?

Son donemden bahsetmiyorum. Suan arap dunyasiyla butun dunyanin net bir iliskisi yok zaten, bize ozel bir durum degil.

arap HALK inin gozundeki imajimizdan bahsediyorum, onemli olan da o. Yonetimle beraber halkin da yenisini getirmeyecekler herhalde.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Rynza said:

sipeyskeyk said:

Rynza said:

Yoo okudum gayette.

Bahsedeyim;

Ermenistan lafi bile insanlari irite ederken suan oturulup konusulabilecek durumdayiz o ulke ile.

Butun arap dunyasinda inanilmaz bir imajimiz var suanda. Amerika nasil kulturuyle, tv dizileriyle sanatiyla ulkelere siziyorsa biz aynisini orta dogu ya yapiyoruz suanda. Turk dizileri, turk sarkicilari, turk oyunculari inanilmaz revacta. Tabi bu kendiliginden olmadi, AKP nin oncekilerin aksine dogu ya sirtini donmemesi ile baslayan bir surec. Tayyip Erdogan zaten super hero arap dunyasinda ondan bahsetmiyorum bile.

Daha dun Iran ile bir sinir kapisi daha acildi, dostluk mesajlari verildi iki tarafin bakanlari tarafindan da.

Amerika forever stratejisi terk edildi, denge politikasi uygulaniyor resmen. AB ye de, ABD ye de Rusya'ya da esit uzakliktayiz.

daha lazim mi?

peki bunların sonucunda halkta ne gibi bir değişme oldu ? fakir olan daha da fakir, zengin olan daha da zengin, milletin hakkını yiyen şerefsiz sayısı arttı, devlete ait mal mülk kalmadı.. vs. bana ne abi dış politikadan, halkı ilgilendirmediği, refah seviyesini yükseltmediği sürece bana ne ?
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

oda tv gerçekleri yazmış
burda övenler var lan
komedi.

SAKİN OL ŞAMPİYON
Sosyal ağlarda paylaş

Yani saygisiz terbiyesiz bir adamsin Fistan, neyi oturup konusacam seninle.

Onlarca yildir elin amerikasi gelmis anasini aglatmis butun orta dogu nun. Sen adam akilli bir iliski bile kuramamissin. Ayni imparatorlukta yuzyillar gecirdigin halklarla yabanci olmussun AB ye giricem diye. Dunyanin petrolunun buyuk cogunlugunun bulundugu bolgeye girmeyi reddetmissin resmen, adamlar da geldi bunu basariyor. Bu kadar basit. Hala laga luga.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Rynza said:

sipeyskeyk said:

Rynza said:

Yoo okudum gayette.

Bahsedeyim;

daha lazim mi?

Senin gibiler de heveslendi süper güç olduk diye. İki tane oyuncun, arap dizilerinde oynayınca senin kültürün yayılmıyor, kaldı ki orta doğudaki çoğu halk cahil, geçim derdine düşmüş. Dış politika, dünya gündeminden bihaberler, bizim nasıl varoş dediğimiz kesimin gözünde tayyip kralsa, onların gözünde de öyle. Bugün Amerika gelir tayyip'i ön plana çıkartır, yarın başkasını.

Hatta bugün daha rahat görüyoruz, kaddafilerin, diğer firavunların ne duruma düştüğünü. Kullanabilecekleri adamları başa getiriyorlar, mevkii hırsını aşılayıp, istedikleri şeyleri veriyorlar. Kullandıkları kadar kullandıktan sonra, halkın içine fitneyi sokup, kulaklarına güzel güzel "demokrasi, eşitlik, hak" söyledikten sonra başındaki kuklaları hallaç pamuğu gibi atıyorlar. Demek istediğim bu izlediğimiz dış politika biraz bizim geçmiş tarihimizin getirdiği bir misyon, biraz da başkalarının ittirip kaktırması.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Yani saygisiz terbiyesiz bir adamsin Fistan, neyi oturup konusacam seninle.

Onlarca yildir elin amerikasi gelmis anasini aglatmis butun orta dogu nun. Sen adam akilli bir iliski bile kuramamissin. Ayni imparatorlukta yuzyillar gecirdigin halklarla yabanci olmussun AB ye giricem diye. Dunyanin petrolunun buyuk cogunlugunun bulundugu bolgeye girmeyi reddetmissin resmen, adamlar da geldi bunu basariyor. Bu kadar basit. Hala laga luga.

sanki bilmeyen petrol ülkelerine girmişiz de amerika değil biz yiyoruz kaymagını.
saygı hakedene gösterilir.
bilirmişcesine konusup sonra laga luga konusuyorsun diyene değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Terörist basıyor dediğiniz arap ülkelerinde totalde kaç türk şirketi var çalışan, kaç türk işçisi var falan onları da göz önüne alın araplara sırtınızı dönmeden önce.

Arap "ayı" ama para onda, ve köprü sonuna kadar isteseniz de istemeseniz de "dayı". Araba götümüzü dönersek arap kaybetmez şu an.
Sosyal ağlarda paylaş

sipeyskeyk said:

Fistan said:

türkiyenin ne zaman arap halkıyla arası kötü oldu ki şimdi iyi olsun?
terorist besleyen ülkelerle ne işimiz olacaktı yıllar önce

harika bir ongoru.

arap-terorist.

senden zaten biraz genis bakmani istemek falan imkansiz.

anlayamamam benim sorunum değil
yorumların da bu ölçüde kısıtlı.
iranla iyiymiş aramız hede hödö diyorsun
önceden irandan ıraktan suriyeden girmiyor muydu bu ülkeye terorist
sonra terorist-arap diye yorumluyorsun
kısıtlı öngörü benim değil malesef senin.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...