Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Parası olmayanın milletvekili adayı olmasının zor oluşuna ne diyorsunuz

yav

Öne çıkan mesajlar

• Admin
universite mezunu tezgahtar salatalik domates vb sorumlu olacagi icin gereksiz ve ilkokul mezunu millet vekili ise ulkedeki doktor, muhendis, ogretmen, avukat, ciftci vb den sorumlu olacagi icin abes.

millet vekili demek milletin hakkini koruyan yasalari hazirlayan ulkenin alacagi kararlari onaylayan demektir. egitim sistemi neden var bu ulkede? neden butun ulkelerde egitime bu kadar onem veriliyor? egitim olmadan bir yere gelebilir mi bu ulke? egitim almamis kisiler seni temsil ederken anadilini konusamiyor onune konulan turkce yaziyi okuyamiyor ise ne kadar basarili olabilir?

doktora gittiginde pretisyen hekim mi yoksa profesor mu diye soruyorsun da orda bir tek seni iyilestirecek kisinin isminin onundeki harfler onem kazaniyor da 70 miliyon kisinin hayatini etkileyecek kararlari alan kisinin daha okumayi beceremiyor olusunu neden onemsemiyorsun?
Sosyal ağlarda paylaş

para tek başına hiçbir şeyin ölçüsü değildir, milletvekili olmak için gerekli şartlar da kanunda belirtilrmiş, zengin olmak bunların içinde yok. yapılan masraflar var ysk bunları bölüştürüyor, anlaşılır bir durum belli bir miktar para istemeleri ama bu kadar çok olması tamamen bizi uğraştırmayın tavrı. ama işleri bu. bunlarla uğraşmak. en azından demokratik prensipler gereği uğraşmak zorundasın seçilme şansı sıfır olan adamla bile.
Sosyal ağlarda paylaş

reyou said:

sonucta binlerde muhendis, ogretmen doktor vs var ulkede o parayi bile veremeyecek.

bu yüzden yıllarca aşiret ağaları milletvekili oldu bu ülkede.
şimdi yeni yeni öğretmen, doktor vs girebiliyor, onların da bir kısmı "zenginleştirilmiş" olduğu için giriyor.

reyou said:

abi yanlis iste,

milletvekili dedigin adam

kulturlu olacak,
tarihini bilecek,
en az bir konuda uzman olacak vs vs

e sen diyosunki parasi olsa yeter.

milletvekilligi bence sinavla olmali, adam gibi vatandaslik vs gibi sorular sorulup adam ulkesi hakkinda ne gibi seyler biliyo arastirilmali sonra girmeli meclise.

katılıyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...