Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

3g modemlerin sim kartini baska aletlerde kullanabilir miyiz?

xetraynex

Öne çıkan mesajlar

Selam,

Aveanin 1gb 3g 9tl kampanyasindan faydalanmak istiyorum ve ipadde kullanmak istiyorum.
http://www.avea.com.tr/tr/sta/3G/net/kademeli_jet.shtml?pagemenu=3glinet.pcden.cihaz3gli.kademeli

Simdi ipadin simi microsim ama normal simi kenarlarini kestiginizde microsim oluyor zaten.
http://www.google.com.tr/search?q=sim+to+micro+sim+conversion&ie=UTF-8&oe=UTF-8&hl=en&client=safari

Musteri hizmetlerini aradigimda ipadin altyapisi farkli, kullanirsaniz cok fazla ucret yansir dedi, ama ne alaka ki 3g bu her yerde 3g degil mi?

Ben simlerin 3g modemlerin imeilerine kilitli olmasindan korkuyordum ama ustteki sorun daha ciddi geldi simdi musteri hizmetlerinin dedigi. Anlam da veremeim pek.

Sizce boyle 3g modem simini kullanma gibi birsey yapabilir miyiz? Ipad paketleri pahali. Veya baska cozum onerisi olan bu olaya?
Sosyal ağlarda paylaş

• 8 ay sonra ...
abi saçmalama 1 gb yetmez sana..

ben kullanıyorum avea gsmobile 8 gb, galatasarayın her golü için 100 mb geliyo ama yetmiyo abi bana. zar zor sıkıştırıyorum. ya da ben cok abartıyorum belki ondan ama ne biliym 8 gb + goller şeklinde bana yetmiyosa sana 1 gb hiç yetmez sanırım. yanigünde 30 mb civarı bişi demek bu. gerçi ipad diyosun ama...
Sosyal ağlarda paylaş

soruna gelince, evet kullanılıyo. o vınn bi alet sadece aracı o. telefon gibi düşün o aleti. telefondan internete giriyopmış gibi. o sim kartı başka bi telefona(senin deyiminle başka bi alete) takman gibi bişi.

ve ayrıca evet, müşteri hizmetleri saçmalamaış. daha fazla kotalı alın diye..
Sosyal ağlarda paylaş

niye klonlayamayasın lol

ikiz sim kart diye bir şey var
aynı numaraya ait olur bunlar

mesela birini ipad için taktım internete gidiyorum ama telefonla görüşme yaptığım anda ipad'deki internet bağlantısı gider. ya da tam tersi telefonla görüşme yaparken ipad'den internete girmeye kalkarsam bu sefer görüşmem kesilir. olay bu amaç pratiklik sim kart tak çıkar yapmamak. iki sim kart, aynı hat, aynı fatura.
Sosyal ağlarda paylaş

throine said:

mesela birini ipad için taktım internete gidiyorum ama telefonla görüşme yaptığım anda ipad'deki internet bağlantısı gider. ya da tam tersi telefonla görüşme yaparken ipad'den internete girmeye kalkarsam bu sefer görüşmem kesilir. olay bu amaç pratiklik sim kart tak çıkar yapmamak. iki sim kart, aynı hat, aynı fatura.

Bundan ziyade, ben ikisi birden çalışmıyor diye biliyorum. Yani biri açıkken diğer alet uçak modunda kalacak mecburen.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...