Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Neden yabancı müzik?

Pluton

Öne çıkan mesajlar

size blus-jeande tanısma kısmında embesil bir kızımızn yazdıgı sey yazmak istiyorum 'turkce haric her muzigi dinlerim' simdi bu kızı dovebildigin kada dov bende hadescikin karsı cıktıgı tiplerde bunlar olmalı boyle tiplerden nefret etmem direk tiksinirim ama rock-metal muzigin (sevdigim turk grup yok) hastasıyımdır turkce muzik tur degil sarkının sozlerinin dilidir bunu anlasınlar yeter[signature][hline]this isn't music, and we're not a band
we're five middle fingers on a motherfucking hand

haters call me bitch
call me faggot
call me whiney
i am something you can never be

marilyn manson
Sosyal ağlarda paylaş

Türkçe müzik 67 milyon insanın yaptığı müzik ama yabancı müzik dediğimiz alan çok büyük 5 milyar insanın yaptığı müzik.Sonuçta eğer yabancı dilin varsa orana vurursak diğer müzikleri beğenmen türk müziğini beğenmenden daha normal oluyor. Kendi açımdan bu böyle türkçe müzikte çok az güzel örnek var. Ben şarkıları türkçe yabancı diye değil iyi müzik kötü müzik diye ayırıyorum Louis Armstrongun dediği gibi.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Freak, 09 Eylül 2004 20:52 tarihinde demiş ki:
Türkçe müzik 67 milyon insanın yaptığı müzik ama yabancı müzik dediğimiz alan çok büyük 5 milyar insanın yaptığı müzik.Sonuçta eğer yabancı dilin varsa orana vurursak diğer müzikleri beğenmen türk müziğini beğenmenden daha normal oluyor. Kendi açımdan bu böyle türkçe müzikte çok az güzel örnek var. Ben şarkıları türkçe yabancı diye değil iyi müzik kötü müzik diye ayırıyorum Louis Armstrongun dediği gibi.

Gayet güzel açıklamış arkadaş. Aynen katılıyorum. Yabancı müziklerde de çok kalitesiz ve iğrenç olanlar var ama dünya pazarına yani bizim karşımıza çıkanlar iyi olanlar çünkü kimse kötü malını sergiye çıkarmaz... Eğer ülkelerin yerel , folklor müziklerini incelerseniz rezil müzikler de çıkacaktır. ( müzik müziktir gerçi adam hissetmiş çalmışş. rezil demeyelim :) ) .
artı dinlediğimiz yabancı müziklerin % 90 ı dikkat ederseniz amerikan ve ingiliz müziği ... ben biraz da latin amerika dinliyorum.. yani bilemiyorum. ama Louis Armstrong abi de güzel söylemiş..
saygılar efendim..
Sosyal ağlarda paylaş

türkiye pek çok alanda oldugu gibi müzik konusunda da geri bir ülke bence. birkaç istisna dışında türkçe şarkıları sevmem.yabancılar bu işi ciddiye alıyor türkiyede iş ticarete döndü artık kaliteli şarkı neredeyse hiç yok[signature][hline]i've seen what i was - i know what i'll be
i've seen it all - there is no more to see!
Sosyal ağlarda paylaş

Türkçe - Yabancı olarak müziği ayırmak zaten ayrı bir olay. Müzik bütündür, bölünemez :p
Fakat yabancı müzisyenlerin %70'i Türklerden daha iyi işler çıkartığınıda söylemeden geçemeyeceğim...[signature][hline]Albert Einstein 1912 yılında demiş ki:
"İki şey sonsuzdur, insanoğlunun aptallığı ve evren. Fakat ikincisinden o kadar emin değilim..."

Albert Einstein (1879-1955)
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Azmodai, 09 Eylül 2004 13:20 tarihinde demiş ki:
ve ceza son derece suxx0r

hadi len rap düşmanı
adam süper müzik yapıyo

eline gitar alıp milletin kulak zarının içine etmiyor en azından[signature][hline]Don't be afraid of the dark! Be afraid of what it hides!

neter, 07 Eylül 2004 23:08 tarihinde demiş ki:
dur gidip soyuniim o zaman
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Blizzard_IcedEye, 07 Eylül 2004 17:57 tarihinde demiş ki:
abel xavier i görüp şakşukaaaa şakadaşuka diye çıkmıyolarda onun için..

aahau[signature][hline]KinGpiN the striked sazan
RamsesII'ten abarmalar;
RamsesII, 14 Ağustos 2004 14:58 tarihinde demiş ki:

Öyle sübyan bulsam ben,var ya....
RamsesII, 18 Ağustos 2004 02:05 tarihinde demiş ki:
"Bugün bacım,yarın ihtiyacım"

Sosyal ağlarda paylaş

said:
Azmodai, 10 Eylül 2004 23:11 tarihinde demiş ki:
nasil ya? sende hicmi zevk yok yahu. kulak zarlarimin delinmesini anlamsiz bol kufurlu sozcuklere tercih ederim...

anlamsız ? bir kaç tane ibiş yüzünden rap müzigin sözlerine laf etme boşuna

ona bakarsan hardcore yaptıklarını söyleyen numetalci kişilerinde şarkı sözleri süper degil
ayrıca onun yanında bir de kulak zarımıza saldırı yapıyorlar

sen şimdi o kısırlaştıran dar kotlardanda giyiyosundur
baba metalci[signature][hline]Don't be afraid of the dark! Be afraid of what it hides!

neter, 07 Eylül 2004 23:08 tarihinde demiş ki:
dur gidip soyuniim o zaman
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar, kendi aranızda böyle gereksiz ve konuyla alakasız tartışmalara girmeyin. Rap-Metal tartışması yapacaksanız gidip ayrı konu falan açıp, başka konuları bölmeyin.

Yerli yabancı müzik olması o kadar da önemli değil güzel olduktan sonra, ama kendi adıma bu aralar daha ziyade yabancı dinlediğimi kabul ediyorum, çünkü hemen eskisi gibi güzel Türkçe şarkılar yok (nerde bir Barış Manço, bir Fikret Kızılok) hem de bu aralar eski yabancı müziklere merak saldım. Ama böyle birbirinin aynı Türkçe pop şarkılar yapılmaya devam ederse işin tatı kaçmış demektir zaten.[signature][hline]We are following
The will of the one
Through the dark age
And into the storm
Sosyal ağlarda paylaş

ya bende azmonun yanındayım ama yanlış bişi var: eger adam aradıgını rpde buluyosa dinler abicim + ordakiler gercekten anlamsız deil herif nası kufrediosa bişilere tepki gosteriyo... aynı şey metalde de var(tabi rapdeki kadar deel) kufur ediliyo arada + metal de tepki... ancak kulak zarım hiç de delinmiyo aksine zevk alıyorum dinlemekten. asıl ben rap dinlerken sabit ritimden ve surekli konuşan b.k sesli (yani guzel sesi olmayan) bi adamdan sıkılıyorum ve bayıyorum... Mesela Mikaelin sesi mi daha güzel yoksa o elli sent (1 dolar bile degil be ( ehehe) ) denen grubun yamyam elemanlarının sesi mi?[signature][hline]We Must Be The Ones Who Believe Illiuvatar
But In Fact There'sn't An Illiuvatar, So Resume Your Believes, Don't Be Astonished At Your Thoughts
Yeniden Baslasak , Patates mi yesek?
Delirtmeyin Beni
Sosyal ağlarda paylaş

yabanciyi tercih ederim cunku turkler benim istedigim gibi muzik yapamıyor. yapanları dinliyorum zaten... hadi pop türünde kıyaslarsak da turkce pop ile yabanci pop arasında ucurmlar var... ama turkiyeden yabancı pop bazında cıkan sarkılarda turkiyede inanılmaz tutuyor.. mesela dağlar dağlar mıydı neydi işte o herbi tarafta cıkıo...

ayrıca turkum diye turkce muzik dinlemek zorundamıyım ya da dinlemedigim icin bahane gostermek zorunda mıyım?[signature][hline]We Must Be The Ones Who Believe Illiuvatar
But In Fact There'sn't An Illiuvatar, So Resume Your Believes, Don't Be Astonished At Your Thoughts
Yeniden Baslasak , Patates mi yesek?
Delirtmeyin Beni
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Freak, 09 Eylül 2004 20:52 tarihinde demiş ki:

+1
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...