Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Türkiye'de Başkanlık Sistemi

Loxias

Öne çıkan mesajlar

adamların kafasına göre kendi fikrine uymuyosa herkes yobaz o yüzden farkındaysanız ben sallamıorum sizde bunlara karşı bi cevap vermeyin. ünlemine basıp geçiyorum ;)

benim düşünceme göre başkanlık sistemi etnik ayrışmayıda önleyecek gayet güzel olur.. zaten referandum a gidileeckmiş halk ne istiyosa o olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

Halk ne istiyorsa o olmuyor işte, salak yapmayın bari.

"Başkanlık sistemini istiyor musunuz?" Evet - Hayır

"Şeriat istiyor musunuz?" Evet - Hayır

Ee, milletvekillerinin dokunulmazlığını falan sunun referandurumda ama o yok, kendi istediğin şeyleri insanlara evet ya da hayır diyerek dayatıyorsun, medyaya, internete çıkıp "halka gidiyoruz, halkın dediği oluyor" koyuyorsunuz sonra da adını.
Sosyal ağlarda paylaş

burhan kuzu denen adamin kitabini okudum konuyla ilgili, KORKMAYINN BASKANLIK SISTEMINDEN BOLUNME FILAN YOK diye kitap ayzmis

dedigi model su, mevcut sistemde baskanlik sistemi entegre edicekler ama uniter yapidan zerre fedakarlik etmiycekler

bir sehrin vekili butun ulkenin vekilidir prensibi ile zaten tembellige alsitirmislar yeni sistem cok daha yan gel yat sunuyor vekillere, fransadaki yari baskanlik sisteminide begenmiyormus burhan kuzu, heralde secim yontemi filan tek parti saltanatina cok uygun degil diye hosuna gitmiyordur
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...