Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2011 genel seçimleri

gramul

Öne çıkan mesajlar

sandalye said:

Biraz siyasi gündem hakkında araştırma yapıpta açsaydın keşke.
Cumhuriyet Güçbirliği diye bir platform oluşturuldu, 40 ilden bağımsız aday göstericekler. Güçbirliğinininde olması gerekirdi ankette.

40 ilden iddialı bir şekilde aday gösterirlerse chp gg no re derim. hadi bir iki tane neyse de direk sabotaj bu.
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

AKP %43
CHP %28-29
MHP %12-13

olur gibime geliyor

CHP o kadar alamayacak. Gerçi haberleri takip edemiyorum nasıl bi boost veriyorlar mitinglerinde haberim yok ama CHPden yine umutlu değilim.

Oylamada Hak ve Eşitliği destekleyenlerin sayısının fazla olması güzel bir haber, parti gelecek vadediyor.
Sosyal ağlarda paylaş

600 lira maaş olayında dışarıdan gelen oy ile "dalga mı geçiyosunuz lan iyice sapıttınız" diye içeriden kaçacak oy birbirini dengeler diye düşünüyorum. Müşterilerle öyle az biraz sohbetlerden çıkardığım izlenime bakılırsa chp seçmeni olanların bi kısmı 600 lira maaş muhabbetinden sıkıntı duyuyor. Tabi yüzdeye ne etki yapar bilmiyorum ama, tahmini dışarıdan gelen oyu dengeler o işin yaratacağı sıkıntı.

Onun dışında, kemik akp seçmeni zaten tek başına iktidarı getirecek çoğunlukta diyebiliriz. Mhp'nin ve Bahçeli'nin saçmalamalarından sıkılan oyların bi kısmı her seçimde olduğu gibi akp'ye kayacaktır, çünkü akp ile mhp tabanının kesiştiği noktalar var düşünce yapısı olarak.

Onun dışında, akp anketleri genelde tutuyor. Ankete güvenip oran veriyorlarsa yakınında bi sonuç alacaklardır muhtemelen. Bakalım sonuç ne olacak.
Sosyal ağlarda paylaş

akp nin hakan şükür adayına karşılık hasan şaş ve lemi yi aday yapacak olan chp ye vermiyecem oyumu,

akp karşısına çıkabilecek alternatif başka parti yok ama bu kadar beceriksiz muhalefet partisi daha görmedim ben. Sonuçta bu seçimlerde chp ye versekde bir şey değişmeyeceği ortada bu yüzden vermeyerek belki chp nin kendi içinde değişmesi gerektiği mesajını vermek gerekiyor, Türkiye de akp ye oy vermeyen %50 lik kısmı oluşturan halkı arkasına alabilecek bir liderle sol bir hareket olmadığı sürece akp li günler devam edecek. Bunu yapabilecek tek parti chp ama bu kadrosu bu başkanı bu düşünce tarzıyla imkansız
Sosyal ağlarda paylaş

Ya bu hasan şaş muhabbetinde ciddi misiniz siz hakikatten. Öyleyse çok dramatik ya. Herif daha geçen karetta karetta için lölölö yapmıyor muydu?

İnanılmaz kötü bi reklam.

Onun dışında hakan şükür ezelinden cemaat mantığının içinde olan bi adam. Onu anlarım akp adayı olur da, hasan şaş ve chp? Hani sırf "madem futbola kaydık yürü bakalım hasan şaş" gibi mi düşündüler?
Sosyal ağlarda paylaş

Birşeye dikkatinizi çekmek istiyorum.

Erbakan ölümüyle milli görüş ve sağ kesim saadet partisine sadece duygusallıkla yaklaşabilirdi seçimlerle.Yada saadet partisi erbakan üzerinden siyaset gütse haziranda büyük oy alabilirdi.Akp nin oyları bölünmesin diye adamlar olağan kongreyi bile yapmıyorlar.Seçimden sonra yapıcaklarını açıkladılar.Resmen akp ye çelme takmamak için uğraşıyorlar.Sağ kesim bu kadar birlikte hareket ederken, sol kesime bakıyorsunuz toplasanız hepsinin oyu %30 olmaz ama bir birine çelme takan takana.

Chp ye bakıyorsun tamamıyla akp ye özeniyor.Akp gibi davranmaya çalışıyor,bazen bakıyor tabanına ters düşmüş mecbur yine keskin bir ulusalcı tavır güdüyor.İnanılmaz imba bir parti şuan.Bir kural çıkartıyor ezan okunurken susulcak falan gibi sonra bir bakıyorsun bir millet vekili fetullah gülenle uğraşıyor.

Abi şuanlık chp , akp %48 lerde oy alsın diye herşeyi yapıyor.Yardım vaadi falan hikaye,öyle vaadle iktidar olunsa Cem Uzan %60 alması gerekirdi.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Sonuçta bu seçimlerde chp ye versekde bir şey değişmeyeceği ortada bu yüzden vermeyerek belki chp nin kendi içinde değişmesi gerektiği mesajını vermek gerekiyor

katılmıyorum. aynı deneyi, aynı değişkenlerle yapıp farklı sonuçlar bekliyorsunuz.

adamlar senelerdir muhalefette zaten. hiçbişi değişmedi. mesaj vermek için vermeyeceğim diyorsanız bu mesajı alacak adamların bi 5sene sonraki seçimlerde orada olmayacağını bile söyleyebilirim.

kime mesaj neye mesaj.

said:
akp nin hakan şükür adayına karşılık hasan şaş ve lemi yi aday yapacak olan chp ye vermiyecem oyumu

bunlar temayül sonucu mu, adaylığı kesinleşmişler mi?
yok adaylıkları kesinleşmemişlerse dediğiniz saçma hale geliyor. çünkü ses getirmek için yapılır bu gibi numaralar. sonra bunlar aday olmaz genelde. karşılıklı travesti adayları, ermeni adayları vs gibi örnekleri her iki partiden de var.. "chp önce verdi olm travestiyi ve ermeniyi. o halde akp'ye oy vermeyelim" diyor musunuz?
çok saçma değil mi?

said:
Türkiye de akp ye oy vermeyen %50 lik kısmı oluşturan halkı arkasına alabilecek bir liderle sol bir hareket olmadığı sürece

100-47=53 diyorsunuz ki bu 53'ün sadece 3'ü merkez veya sağ..
kalanı yani %50'si hardcore solcu..
oy vermeyenler herhangi bir partiye oy veren, sağcı ya da solcu ya da merkez olmayan, parti yetkinliğine göre kayan seçmen de olabilir pekala..
dolayısı ile bu gibi şeylerle oy vermeyeceğinizi söylemeniz bana çok mantıksız geliyor.

lafım alıntı yaptığım her kim ise ona değil bu arada. alınmasına gerek yok. genel olarak "vermeyeceğim çünkü bilmem neyin partisi içerisnde şu kişi de var" gibi mazeretler öne süren mazeret adamlarına.

yine de yapılabilecek en kötü karar oy atmamak ve kesin patlayacak partiye oy atmak olacaktır.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle
http://www.milliyet.com.tr/chp-eski-iki-futbolcuya-gozunu-dikti/siyaset/sondakika/02.04.2011/1372415/default.htm

Bildiğin rezillik, ortalık şifre skandalı ile yırtılıyor chp bununla uğraşıyor. Hasan Şaş kim ya bu adama oy verirmiyim ben ya, bu kadar aptalca bir hamle olabilir mi?
Sosyal ağlarda paylaş

tinu said:

SeaGle
http://www.milliyet.com.tr/chp-eski-iki-futbolcuya-gozunu-dikti/siyaset/sondakika/02.04.2011/1372415/default.htm

Bildiğin rezillik, ortalık şifre skandalı ile yırtılıyor chp bununla uğraşıyor. Hasan Şaş kim ya bu adama oy verirmiyim ben ya, bu kadar aptalca bir hamle olabilir mi?
sen milliyet hurriyet falan takip etmeye devam edersen chp nin neyle ilgilendiğini anca bu kadar ögrenebilirsin, onlarda işte böyle magazinsel olur
Sonrada sandıga gider oylarsın bu bilginle.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa

yok kesinlikle alınmıyorum senin görüşün saygı duyarım, ama ben chp ye oy vermiyorum çünkü partinin hareketi davranış tarzı yaptığı hamleler, hasan şaş gibi bir adamı aday olarak düşünebilecek bir zihniyete sahip olmaları, muhalefet yapmayı beceremiyor olmaları , oy atmayı bile beceremeyen bir genel başkana sahip olmaları nedeniyle atmıyorum,

he sırf akp ye karşı olabilecek tek parti diye oy verip kendimi kandıracağıma atmam daha iyi bana göre.

fistan

Bana chp ye oy atmam için geçerli 3 sebeb söyleyebilirmisin? yada sen chp ye oy vereceksen eğer gerekçelerini öğrenebilirimiyim,
Sosyal ağlarda paylaş

matematiksel olarak akp'ye de vermiyorsanız veya kazanması muhtemel bi bağımsız adayı desteklemiyorsanız tamamen hatalısınız.
keza temsil hakkınızı sıfırlıyorsunuz, 5üstünden 2lik bi temsil hakkınız bile olmuyor.

ha bunu neden diyorum, mecliste resmi olarak dilediğini geçirebilecek bir A partisi ağırlığı varsa siz her ne kadar meclise 1den fazla parti soksanız dahi A partisinin HER diyeceğinin olacağı aşikar.

ötekiler sadece dekor olarak gidip geliyorlar işte.

edit2: 3 oldu mu bilmem ama sebepleri saydım ben.
Sosyal ağlarda paylaş

işte benim mantığım böyle işleyemiyor, ne yazıkki akp ye karşı güvendiğim kazanabilecek tek bir parti yok, ve sırf akp karşı oluşumdan dolayı yine hiç bir şekilde hareketlerine güvenmediğim başka bir partiye oy vermek mantıklı gelmiyor bana, bu zamana kadar deniz baykal zamanından beri aynı senin mantığında oy attım chp ye her seçimde boş atacağım her oy akp ye yarayacak mantığında chp ye attım , fakat aslında chp ye attığım her oy da akp ye yarıyor fark etmiyor, chp nin kendine gelmesi lazım!
Sosyal ağlarda paylaş

@napol:
normalize etmeden söyleyim.. mhp rahat giriyor abi..

bi arandım tarandım nette. %10küsur oy vermeyen çıkıyor neredeyse. 16 mhp çıkıyor.
tabi 10'u genelde düşmeden bu..

Masquerade said:

trollface mührü yaptırıp hepsine basıcan aslında.

sonra trollün kralını görünce ağlamayın ama..
Sosyal ağlarda paylaş

Oy vermemem durumunda oy hakkımın diğer partilere dağıtılması gibi bi sorun var ama ortada. Yani vermediğiniz, veya baraja toslayacak bir partiye verdiğiniz her oy, en çok oy alan partilere dağıtılıyo (ki bu pastadan en büyük dilimi alacak partinin akp olduğu da ortada)

Partilerin hiçbirini desteklediğimi söyleyemem. Belki ucundan chp sayılabilirdi işte, ama o da aylaklık maaşı ve yaz tatilinde askerlik zırvasıyla bayağı gözümden düştü sayılır.
Ama işte oyumun akp ye gitmesi ihtimalinin utancıyla yaşamak istemediğimden barajı geçeceği kesin bir partiye oy vermek daha akıl karı geliyo. mhp ve pkk söz konusu bile olamayacağına göre geriye chp kalıyo haliyle.

Aslında chp de liderlik değişimi son saniyede olsaydı süper olurdu. Böyle seçimlere çok az kala baykal bıraksaydı da kılıçdaroğlu gelseydi yerine chp nin oyları tavan yapardı o gazla. Ama şimdi biraz daha "meh" konumuna düştü kk. En azından zırvalamaya başlamasaydı "baykal kök saldığı sürece chp ye oy filan vermem ben" cilerin oylarının tamamını toplardı da şimdi onların da bi kısmını kaybetti gibi geliyo bana.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...