Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

2011 genel seçimleri

gramul

Öne çıkan mesajlar

SeaGle said:

Her parti taraftarının cahili eşit miktarda hemen hemen. O yüzden tabloyu ona göre yorumlamak yanlış.

E abi ben de onu diyorum işte. Seçmenin ne kadarı ekonomik göstergeler vs. gibi şeylere bakıp oy veriyor ki? Futbol takımı tutuyor gibi bakıyor olaya çoğunluk.
Bence bin chpli onbin akpliyi yogeder mantığı hakim.
Sosyal ağlarda paylaş

AKP üst oynuyorum bu seçimlerde +45 olur dıyorum ve 100 liramı basıyorum.

Chp için yine üst tabii ama Mhp alt olabilir ona oynamıcam. Bdp son kulvardan koştu gelıyor ve en arka da yarışı bırakmış yuruyerek gelen tkp gorunuyor.

bu arada akpliymişim gibi durmuş mesaj ama hayır degılım bilen bilir :D
Sosyal ağlarda paylaş

sandalye dağılımı ileri değil, normal bi demokrasi yaratmak için uygun olsun da kim ne alırsa alsın.

politika bu ulan..

yukarısı / aşağısı, altı / üstü, doğrusu / yanlışı, haklısı / haksızı olan bi yer değil kesinlikle.

bol kıvırmalı bi boyut. 12.boyut politika. fizik kuralları ve gerçek dünyadaki ilkeler fazla bi işe yaramıyor.

tek önemli olan bi denge sağlansın da tam olarak tek adamın istediği istikamette ilerlemesin.
Sosyal ağlarda paylaş

allah aşkına son seçim olan 2009 yerel seçimlerinde yüzde 38 alan bir parti 2 yıldır ne yaptıda yüzde 45 alacak? anketlerinde bile yüzde 39 ları görüyor, mhp nin baraj altında bırakma ihtimali bitti kendileride kabul etti, bdp yüzde 7 lere dayanmış. çıkmış yüzde 45 deniliyor. afyonlandınız mı ne oldu?
Sosyal ağlarda paylaş

millet AKP ve Erdoğan yüzünden tek bir adam görmeye alışmış ki KK onu yapamaz buunu yapamaz KK kaka diye geçiniyor lol

olm saçma saçma konuşmayın kk erdoğan gibi partiyi komple yönetmiyor ki. tek adam durumu yok chp'de. he dışarıya sorun gibi gözükse de partinin farklı departmanlarının olması iyi bişey işte.

heralde chp seçilirse o farklı departmanlar çalışacak işte. ekonomiydi zırttı pırttı.

ama her türlü HEPAR go go
Sosyal ağlarda paylaş

bence CHP AKPden biraz daha calacaktır seçimlere kadar.
halkın henüz %40ı aile sigortası olayını duymamıs bile.
Bu %40ın da büyük bir bölümünün daha cok AKP yi temsil eden kesimden oldugu bence kuşku götürmez. Seçim yaklastıkca muhakkak duyacaklardır bi sekilde.

şu sınav olayının da üstünü kapatacaklar büyük ihtimal, bu da kimsenin beklemedigi bi sekilde yine AKPye patlayabilir. yıllarca milleti aptal yerine koydular, bu kadar hassas bir konuda dahi aynı tavırlarını sürdürmeyi devam ediolar. hatta su kopyadan ziyade 17 okulda kızların sınava girmesi olayı cok daha ciddi ama nedense onun üzerine pek gitmediler. her okulda 500 kisi sınava girse, bu sekilde bi yerlestirme olmasının ihtimali, 1/ 2^8500. (sınavdaki kız erkek sayısı eşit olsa, kızlar az oldugundan aslında bu oran cok daha yüksek, gerçek rakamlarla hesaplanırsa)
2^10 = 1000 deseniz, bu sayıda 2550 tane sıfır var. OSYM baskanı telefüz edebilir mi acaba böle bi sayıyı?? kalkıp tesadüf dio bi de utanmadan..birileri resmen bunu programda implemente etmiş kardesim baska türlüsü mümkün degil.

bi de hem seçimlerde bi kesimin içinde kuşku olurdu, bizim halkımız harbiden bu mudur die..yoksa seçimlerde digital ortamlarda vs bi sekilde oynanma oluyor mu die. (nüfüsundan fazla oy kullananılan yerleri, ölülere oy kullandırılması, darülacezelerden insanların otobüslerle toplu sekilde geitirilmesi vs vs olayıları zaten malum ama bunların haricinde)

bütün yasananlara bakınca, insan hakikaten ikilemde kalıyor. bunu da yapmamaları icin hicbir sebep göremiyorum. adamlar resmen saltanat düzeninde gibi hareket ediyorlar. arkalarında da ne yapsalar, idrak edemeyen bilinçsiz bir halk var. ve bu gercegi onlar sizden bizden iyi biliyorlar.
Sosyal ağlarda paylaş

• 4 hafta sonra ...
http://i.milliyet.com.tr/SubV2Big/2011/05/18/fft191_mf1354923.Jpeg

http://siyaset.milliyet.com.tr/kasetli-sifreli-cilgin-kampanyada-akp-onde/siyaset/siyasetdetay/18.05.2011/1391742/default.htm

son seçim anketi gelmiş.

benim öngörümle birebir aynı diyebiliriz=)

Loxias said:

AKP %43
CHP %28-29
MHP %12-13

olur gibime geliyor
Sosyal ağlarda paylaş

ha bıde DP ve SP ye verenler ıdeolojık olarak zerre farkları olmayan mhp ye gıdıp verse %45 -45 gıbı cok enteresan bır tablo cıkar ortaya, demokrası ıcın cok ıyı olur

bırde akp ye azınlık hukumetı kurmak zorunda bıraksalar bıle sevınecem, o zaman yıyosa BEN YAPTIM OLDU dıye gezsınler bakalım

SS kuralı dırek

cogunlukculuk yerıne cogulculugu, uzlasmayı ve efendı efendı tartısmayı ya seve seve ogrenırler yada...
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...