Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Amerikadan turkiyeye macbook pro getirtmek?

Korax

Öne çıkan mesajlar

Demode oldu bu konular biliyorum.

Kargo ile getirtmek cok zor sanirsam, baya bi pahaliya patliyo galiba. Proseduru bilen varmi?

Arada 1 milyar falan fark var turkiye fiyati ile. Satanlar da pek ucuza birakmiyolar, oyuzden bi yolunu bulabilirmiyim diyorum. 13" lik modelden alcem.

Simdi, elimdeki imkanlar;

Amerikada yasayan arkadasim var(o getirsin demeyin daha 3-4 ayi var gelmesine)
Isvecte adresim var, oraya yollatsam kargo ile(ebay olur apple store olur) gumruk muhabbeti orda da varmi, yoksa git isvecin apple storeundan al mi diyolar?
Amerikadaki arkadasim alip yollasa yinede takilirmi?
Takilirsa prosedur nedir, nekadar ödemem gerekir?
Yakin zamanda gelen biri yokmu? Alip bana getirseniz bi kiyak sizede gecerim.
Sosyal ağlarda paylaş

Wispy said:

Tamam da vergisini ödesen bile sonuçta retailerın karını kurtarmış olmuyor musun ? Yani her türlü ucuza gelir gibi geliyor.

Retailer Ebay'dan mı alıyor sanıyorsun , nasıl kurtarıcan onun karını ?

Değecek bir artı durum çıkmıyor gümrüğe takılıp uğraşınca. Hatta ürüne göre daha pahalıya bile gelebiliyor , beyanname ver vs.
Sosyal ağlarda paylaş

Abi ne 3-4 ay beklemesi, ben internette sörf icin almiyorum aleti, is icin kullaniyorum sahnede surekli. Enfazla alet olmadan kalabilecegim 1 hafta yani. Isvecten getirtmeyi hic dusunmedim bile, gidip alirim ordan dicemde orda zaten turkiyeden de pahali sifiri. Degmez yani isveci hic karistirmayim en iyisi. Yapcak bisey yok, bu gidisle amerikadan vize falan alip gidip nevar neyok milletin siparislerinide alip gelicem ya. Yada burda vericem bayilcam parayi, alcaz abi, baska care yok yani :(
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...