Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Andımız boykotu

kermit

Öne çıkan mesajlar

kermit said:

Ardeth said:

kermit said:

abi baktın burda mualefetlik yapamadın anladık yapacak bi olay yok çünki, bari bana saldırma hahaha.

ama var malesef. ki ben gereksiz entellik ya da liberallik yapmayı sevmem pek ama durum ortada. o yaştaki çocuğa her sabah o ant okutulmaz. o yaştaki çocuğa adam gibi tarih dersi verilir verilirse. sene 2011 hala almanya yenildiği için yeniliyoruz.

ama işte adamın demek istediği o değil tekrar söylüyorum.
kendi bayrağımızı dikicez diyo kısacası

yahu ben de diyorum ki ben adamı geçtim kendi çapımda bir olayı tartışıyorum. adamın dediği beni ilgilendirmiyor. adamın öyle emelleri varsa ona karşı nasıl önlem alınır ne yapılır vs o ayrı bir tartışma konusu.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

abi yok..

adamların amacı doğruya ulaşmak değil de doğru bu diye bağcıyı dövüp, üzümüne el koyup, arsayı aşirete bağlamak ve sonra da "bağcı bana yan baktı ama yaaa" diye masum ayğına yatıp bağcıyı bir daha dövmek olmalı.

yoksa haklı iken haksız duruma düşmek bu kadar başarılı olabilir mi? ant çok makul bişi değil. adamların dediğinde haklılık payı var olm diyorsun veee..

birisi sozlukte iki yazıya link vermiş.. öyle inanılmaz taraflı ki tr'de senin benim gibi yaşayabilen kürt hiç olamamış, hiç eşit şartlarda yaşamamışlar, hiç imkan sağlanmamış, über baskıcı bir rejim ile ellerindeki ekmeğe bile devlet el koymuş, her kürtü toplama kamplarında, asker denetiminde yetiştirmişiz havası yaratmış adam.. filmini çeksen schindler's list'ten acı olur olm. öle bi ortam yaratmış. bilmesek yutacağız hani.

andımız da bunu pekiştiriyormuş. sadece beyaz, sunni türklerin büyüklüğünü anlatan bir metinmiş bu..

okuyunca yazıyı diyebildiğimiz şeyler şu tagler ile en iyi şekilde ifade edilecektir sanırım; biggest whiner, qq cry moar.

ve "adam haklı beyler" durumunda bile kaybediyor olmak...
bu zor bi başarı. gerçekten.

işte adam konuşmaya mantıklı bir noktayla girerek muhtemelen çevreyi yumuşatıyor önce heh
Sosyal ağlarda paylaş

ya beyin yıkaması falan hikaye. yıllarca her sabah okuduk, kaçınız andımızı ezbere biliyor ? kaçınızın beynini yıkadı ?

adamların tek derdi andı okumama opsiyonuna sahip olma, parmakla gösterilebilme ve bölücülük

yüzbaşı bariz yardıma koştu
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

olitere said:

Loxias said:

Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanına sahip olan herkese Türk diyoruz hala anlayamayıp olayı ırkçılığa vuruyorlar. Türk bir ırk değil bir kimlik.

Tabi onlara kalsa "Orta Doğu Birleşmiş Milletleri" olalım
Şu ne kadar çevir kazı yanmasın bir yaklaşım.Madem sadece bir kimlik ırkçılıkla alakası yok kuşlar böcekler falan , neden inatla ''Türk'' , haydar desinler.Vatan millet sakarya diye daha çocukluktan itibaren beyin yıkamaktan başka birşey değil bunlar.Bunu yapmıyan ulus devleti de yok malesef

sen şu uzun saçlı, istiklalde sabahları tenekenin içinde yanan ateşin etrafında toplanıp, her gün protesto yürüyüşü yapan tiptin dimi ?
evet oydum nolucak ?
Sosyal ağlarda paylaş

konuyu dağıtıp burdaki yancılarınada destek oluyosun işte sina sende
yancılar dediğim kendilerinde "andımızı değiştirelim " diyebilecek cesareti bulamayan adamların senin lafınla aslan kesilmesi. yoksa benim konuyu açış şeklim belli. dtp ve yancılarına sayıp sövme ile ilgili. ben bunu yaparkende o yancılar gelip burda tek bi laf edemiyolar açık açık. ama sen (sana göre mantıklı bana görede öyledir ama iş inada binince mantık olmaz) kendi düşünceni bu angutlar gibi belirtmediğin için bunlarda senden duyup bu lafları sağda solda ötüyolar. sonrada yancı kimlikten kurtulmuş oluyolar güya.
Sosyal ağlarda paylaş

olitere said:

kermit said:

olitere said:

Loxias said:

Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanına sahip olan herkese Türk diyoruz hala anlayamayıp olayı ırkçılığa vuruyorlar. Türk bir ırk değil bir kimlik.

Tabi onlara kalsa "Orta Doğu Birleşmiş Milletleri" olalım
Şu ne kadar çevir kazı yanmasın bir yaklaşım.Madem sadece bir kimlik ırkçılıkla alakası yok kuşlar böcekler falan , neden inatla ''Türk'' , haydar desinler.Vatan millet sakarya diye daha çocukluktan itibaren beyin yıkamaktan başka birşey değil bunlar.Bunu yapmıyan ulus devleti de yok malesef

sen şu uzun saçlı, istiklalde sabahları tenekenin içinde yanan ateşin etrafında toplanıp, her gün protesto yürüyüşü yapan tiptin dimi ?
evet oydum nolucak ?

hemen belli ediyosun ne olduğunuda merak ettim.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

ya beyin yıkaması falan hikaye. yıllarca her sabah okuduk, kaçınız andımızı ezbere biliyor ? kaçınızın beynini yıkadı ?

adamların tek derdi andı okumama opsiyonuna sahip olma, parmakla gösterilebilme ve bölücülük

yüzbaşı bariz yardıma koştu

sadece kendine ve çevrendeki 5 insana bakarak konuşma hata edersin.

Bu ülke boş boş dolaşan, herhangi bir şey üretmekten ya da üretim sürecine dahil olmaktan aciz ama sadece arada sırada millete beraber facebooklarda, mitinglerde gaza gelip "biz atatürkçüyüz rerörö" diye bağırarak bu ülkeye faydalı olduğunu sanan bir sürü insanla dolu.

beyin yıkamak budur işte.
Sosyal ağlarda paylaş

Raze said:

evet eğitim sisteminin kanayan yarası andımız. Onu düzeltelim eğitim şahane olacak.

yoo değil ama hatalı bir şey var ortada yeri gelmişken belirttim sadece. ondan önce halledilmesi gereken tonla şey var zaten onların da halledileceğine dair pek umudum olmadığı için bunun da düzeleceğini sanmam.
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

Bu ülke boş boş dolaşan, herhangi bir şey üretmekten ya da üretim sürecine dahil olmaktan aciz ama sadece arada sırada millete beraber facebooklarda, mitinglerde gaza gelip "biz atatürkçüyüz rerörö" diye bağırarak bu ülkeye faydalı olduğunu sanan bir sürü insanla dolu.

beyin yıkamak budur işte.

beyin yıkamak öyle olmazdı
o mitingleri yapanlar beyni yıkanmış olsaydı diyarbakıra fetih organizasyonu düzenlerlerdi
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

konuyu dağıtıp burdaki yancılarınada destek oluyosun işte sina sende yancılar dediğim kendilerinde "andımızı değiştirelim " diyebilecek cesareti bulamayan adamların senin lafınla aslan kesilmesi. yoksa benim konuyu açış şeklim belli. dtp ve yancılarına sayıp sövme ile ilgili. ben bunu yaparkende o yancılar gelip burda tek bi laf edemiyolar açık açık. ama sen (sana göre mantıklı bana görede öyledir ama iş inada binince mantık olmaz) kendi düşünceni bu angutlar gibi belirtmediğin için bunlarda senden duyup bu lafları sağda solda ötüyolar. sonrada yancı kimlikten kurtulmuş oluyolar güya.

amaan alt tarafı paticikte bir konuyu tartışıyoruz zaten. hem 5-10 kişiyiz şurda hem de kimsenin fikri zaten değişmiyor. ben burayı daha çok kendi fikirlerimi yazarken üzerine tekrar düşünüp hatalarını ayıkladığım ve geliştirdiğim bir beyin egzersizi platformu olarak görüyorum heh.
Sosyal ağlarda paylaş

Kaede said:

Ardeth said:
sadece kendine ve çevrendeki 5 insana bakarak konuşma hata edersin.

işkembeden genellemeni geçtim şu kısmına çok darıldım. 5 insan demek

peki öyle olsun

işkembeden genelleme falan yok ortada ama tabi %100 bilimsel bir veri de değil onu da kabul ederim yine kendi izlenimlerime göre konuştum. 5 insan da türkiye popülasyonuna kıyasla senin çevrenin çok kısıtlı bir örnek olduğunu belirtmek içindi darılmana gerek yok :p
Sosyal ağlarda paylaş

Ardeth said:

ayrıca senin dediklerinden çıkarsak ırkçı şakalar da hoş değil o zaman bu sefer de gerçekten ağır ırkçı olan insanlar yüz buluyor (ki tek tükte olsa var bu forumda tüm kürtlerin terörist olduğunu düşünen insanlar).

kurunun yanında yaşta yanıyo malesef
başlarındakiler çıkıp biz bu insanları haklarını savunuyoruz hede hödö diye konuşma yaparsa bu olur.
haksızlığa uğrayan var tabi bi sürü.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...