Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Üniversite öğrencisi genç kız, adına açılan Facebook sayfası nedeniyle intihara kalkıştı ve bitkisel hayata girdi..

roket adam

Öne çıkan mesajlar

Bizim sınıftada kızın biri adına gene sınıftan başka biri fake hesap açıp. Tüm sınıfı ekleyip. İşte kızın sınıf arkadaşlarıyla "şuna vercem, buna emdircem, seninki ne kadar" gibi muhabbetlere girmiş. Yani şu fake profil olayı ciddi anlamda sorun. Onun için olayın içeriğini bilmeden mal, salak filan demek pek mantıklı gelmiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

bakın bir hikaye anlatayım ben size,

bir kız var, zamanında bir buçuk senelik erkek arkadaşıyla beraber olmuş, ona güvenmiş, adam zannetmiş. ancak daha sonra ayrılmak istemiş ondan adamın aptallıklarına dayanamadığından. oğlan ise kızı beraber olduklarını ailesine söylemekle tehdit etmiş. kız biliyor ki ailesi öğrenirse mutlaka evlendirirler o çocukla. aylardan beri çırpnıyor çocuktan ayrılmak için ama oğlan aynı tehditlerle hayatı zindan ediyor kıza. annesine babasına güvenemiyor, çocuğun ailesi de kızın ailesi gibi onlara da gitse dese ki, "oğlunuz bana hayatı zindan ediyor yaptığımız bir şey yüzünden" onlar da evlenmelerini isteyecek. kız günden güne kapana kısılmaya başlıyor. kaçacak yeri de olmadığını düşünüyor. ölüm daha hoş geliyor gözüne.

bir tane obsesif manyak ve ailesinin aptallığı yüzünden intihar etse bu kız, yine mal mı diyeceksiniz kendisine acaba?

bu yukarıdaki olayda da kız ailesine güvense, kendisine sahip çıkılacağını bilse tabi ki gidip intihar etmez herhalde. ayrıca adına nasıl sayfalar açıldığını da bilmiyoruz. belki psikopat bir eski sevgili kızla beraber fotoğraflarını koydu siteye? belki başka bir şey vardı? insanların neler yaşadıklarını bilmeden bu kadar çabuk hükümler vermeyin sadece. günün birinde farklı bir şekilde olsa da sizin veya sevdiklerinizin başına da gelebilir.

özet: serin hikaye.
Sosyal ağlarda paylaş

herşeyi kontrol edemezsiniz böyle bir olay da var. abaza erkeklerin klasik muhabbetleri vardır ulan şu kız ne pompalıyodur ıvır zıvır diye. e o zaman bunları da hesaba katsın bütün kızlar toplu intahar etsinler. milletin ağzı ve sanal alem torba değil ki büzesin.

yukarıdaki serin hikayeyi yeni gördüm. öyle hikayelerde çok klasiktir. sırf e yatmasaymış arkadaş bile denilebilir ama demiyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Kızla dalga geçmek de biraz komik olmuş, herkesin büyüdüğü ortam malesef aynı değil. Anama, babama ne diyecem ben diye gerçekleştiğini sanıyorum.

Olaya başka bir boyuttan yaklaşırsam, facebook kapansın tabi lan ! Çevremdeki insanların günde 3-4 (6-7 saat) saat facebook başında durmalarına bir anlam veremiyorum. Abi birşey öğrendiğin yok, yaptığın yok. Sadece arkadaşlarınla görüşmene olanak veriyorda ben o kısmı zaten msn messenger ile halledebiliyorum. Benim account açma sebebim, arkadaşlarımla çektirdiğim fotoları kalitesi her ne kadar kötüde olsa( foto. makinesi fazla taşımıyorum ) kolay bir şekilde görebilmem, saklayabilmem.

Ama türkiye'de günün önemli saatini facebook başında geçiren bir kitle varken, verimlilikten falan bahsedemiyorum ben. Gitsinler gezsinler, dolaşsınlar, wikipedia okusunlar,paticik okusunlar, ya da en azından oyun oynasınlar daha verimlidir. "Eekekekeke ne komik vidyo lan" gereksizliğinden kurtulabilirse aslında süper site kendileri. Yoksa alıp veremediğim yok facebookla.
Sosyal ağlarda paylaş

Deathblade said:

Kızla dalga geçmek de biraz komik olmuş, herkesin büyüdüğü ortam malesef aynı değil. Anama, babama ne diyecem ben diye gerçekleştiğini sanıyorum.

Olaya başka bir boyuttan yaklaşırsam, facebook kapansın tabi lan ! Çevremdeki insanların günde 3-4 (6-7 saat) saat facebook başında durmalarına bir anlam veremiyorum. Abi birşey öğrendiğin yok, yaptığın yok. Sadece arkadaşlarınla görüşmene olanak veriyorda ben o kısmı zaten msn messenger ile halledebiliyorum. Benim account açma sebebim, arkadaşlarımla çektirdiğim fotoları kalitesi her ne kadar kötüde olsa( foto. makinesi fazla taşımıyorum ) kolay bir şekilde görebilmem, saklayabilmem.

Ama türkiye'de günün önemli saatini facebook başında geçiren bir kitle varken, verimlilikten falan bahsedemiyorum ben. Gitsinler gezsinler, dolaşsınlar, wikipedia okusunlar,paticik okusunlar, ya da en azından oyun oynasınlar daha verimlidir. "Eekekekeke ne komik vidyo lan" gereksizliğinden kurtulabilirse aslında süper site kendileri. Yoksa alıp veremediğim yok facebookla.

O zaman dinde yasaklansın nede olsa yeni birşeyler öğrenmiyoruz hep aynı şeyler yüyıllardır.Saatlerce zaman iş kaybı.Bu mantık çerçevesinden bakarsak böyle derler.Hatta yararlı olmayan herşey yasaklansın.
Sosyal ağlarda paylaş

hayat berbat bişi ve "en kötü" dediğinizi bile "muahhaha bu kötüymüşmüş! öle mi demişim!" haline getirecek kadar kötü iğrençlikler yaşayacaksınız. ki bunlardan da kötüsü gelicek.

intihar bundan dolayı politically correct olmaya kasmayan insanlara "hmm.. saçmaymış.." tepkisi verdirtiyor.
Sosyal ağlarda paylaş

insanlar intihar edebilir. çaresi olmayan, her gün sana acı çektiren bir hastalığın olur dayanamaz edersin. hiç bir zaman intihar etti, zayıfmış, salakça malca demem.

ancak haber şu şekildeyken, mal demek az kalıyor. ne olabilir facebook accountunda? çıplak fotoğraf en fecisi olur her halde. e adamada sorarlar neden çektirdin diye?
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

said:
dayanamaz edersin

inan bana "zayıfmış" derim..

ben edersem bana da diyebilirsiniz. keza "zayıfmışım" demektir

inan bana deme. o kadar kötü hastalıklar var ki. çaresi olmayan, her gün krampların, ağrıların girdiği.

hatta "You Don't Know Jack" i izlediysen sanırım orada şöyle bir söz vardı. "Dünyanın en kötü diş ağrısını düşün, sonra bunu tüm kemiklerinde her gün hissettiğini" gibi.

Hayal dahi edemiyorum ben şahsen
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

insanlar intihar edebilir. çaresi olmayan, her gün sana acı çektiren bir hastalığın olur dayanamaz edersin. hiç bir zaman intihar etti, zayıfmış, salakça malca demem.

ancak haber şu şekildeyken, mal demek az kalıyor. ne olabilir facebook accountunda? çıplak fotoğraf en fecisi olur her halde. e adamada sorarlar neden çektirdin diye?

NolaxThensbane said:

Hastalıklarla feysbuku aynı tutmak saçma ayrıca zaten umrunda olmamış kendi hayatına saygısı yokmuş ben dalga geçmişim çokta fi fi.

OKU
LÜT
FEN
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...