Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

güvenli alışveriş olur mu böyle?

barnacle

Öne çıkan mesajlar

birisine satış yapıcam da adam sen kargoya ver ben kargo firmasıyla irtibata geçip kontrol eder öyle parayı hesabına yatırırım dedi. adam açısından değil de benim açımdan olayı incelersek sevinirim:D ben kazıklama niyetinde değilim zaten. kargoya verdiğimizle kalmayalım.
Sosyal ağlarda paylaş

senko said:

kargo firmasina ver kargoyu, ama ben soylemeden gondermeyin de.
parayi aldiktan sonra gonder kargoyu.

benim aklıma bu gelmişti. komisyon vermek istemiyorum sitelere ne biliyim. siteden yapsam ordan iptal filan ederse nasıl oluyo peki? daha önce kullanmadım hiç.
Sosyal ağlarda paylaş

Biryerden kitap almıştım fiyatı ptt kargo almıştı kapıdan.

Kargo firmasının öyle bir uygulaması da olabilir göndericem ücretini kargoyu veririken alıcıdan ürün ile kargo parasını alıp kargoyu ondan sonra teslim etme gibi seçenekleri varmı diye bir sor bence.

edit:imla
Sosyal ağlarda paylaş

karşındakinin internet profiline göre güvenebilirsin neden olmasın

ben de sorcaktım bu tarz bir soru aslında.

verilen kargo numarası ne zaman online sisteme geçiyor?
mesela adama kargo numarası verdiğinde adam hemen kontrol etse ve parayı gönderse. Ve kargonun yola çıkma saati ile senin teslim ettiğin saat de önemli. Arada birkaç saat olmalı ki adam parayı göndermezse kargoya gidip vazgeçtim verin onu bana diyebilesin. 5-10 TL kargo masrafı kaçacaktır ama olsun o kadar.

Ben elektronik davul sattım kargoyla geçen gün. Davulu ikiye böldüm, parasını da ikiye böldük. Önce biraz para aldım demir aksamını gönderdim. Sonra adam güvenince kalanını yatırdı ben de kalanını gönderdim felan güzel iş oldu :P
Sosyal ağlarda paylaş

ya bişey dicem de
satış yapılırken önce para yollanır
böle, kargoyu yolla, paranı vericem falan olmaz
çünkü satış yaparken sen adamı bulup sana satıcam demiyorsun, ürünü listeliyorsun o geliyor, adamın her zaman senden almama şansı vardı ama seni seçti, senin adama satmıyorum deme şansın pek yok
Sosyal ağlarda paylaş

ayrıca birisine bir şeyi kargolarsan, teslim aldıktan sonra parayı ödememesinden dolayı dava açmak kolay değil, kargo şirketi sorumluluk kabul etmez, verilen kimlik bilgisi yalan olabilir, ptt falan ile yollanmışsa malın kime teslim ettiği asla bilinmeyebilir, yani kargo teslim alan birisini dava açabilmek için bulmak kolay değildir

ama banka üzerinden para verilmiş birisini bulmak kolaydır, bankaya şikayet edildiğinde sonuç alınabilir, dava açabilmek için adamı bulmak daha kolaydır, bir bankaya sahte kimlik bilgisi vermek ile erkek adlı bi kargo şirketine sahte kimlik bilgisi vermek aynı değildir falan

ben böle düşünüyorum
Sosyal ağlarda paylaş

Fistan said:

madem güvenli alışveriş olsun diyosunuz, kapıda ödeme ile gönderin

kargonun içinden istediğin ürünün çıkmazsa ne yapacaksın? ptt görevlileri havale emrinde yazan miktarı tahsil etmeden kutuya elini sürdürmezler. ters bir şeyde paranı geri almanın tek yolu ptt görevlsini gasp etmek. asdas
Sosyal ağlarda paylaş

Chemical said:

ayrıca şikayet edildiği zaman banka adamın hesabından ücreti hala duruyorsa çat diye bloke edebilir, ama kargo şirketi gidip ya size bi gitar verdiydik onu geri istiyoz şikayet geldi diyemez

bloke ancak savcılık kararıyla olabiliyor. yani önce savcılığa şikayette bulunacaksın, savcı da bankayla yazışacak bloke edin hede hödö diye. yani ölme eşeğim ölme durumu var. bankadan hesaba bloke istemeyi bırak isim soy isim bile vermezler.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...