Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Google hacklendi

odchu

Öne çıkan mesajlar

MyDoom virüsü saldırısı altında servis dışı kalan google 3 saatlik bir aradan sonra yayınına devam edebildi. Diğer arama motorları da bu virüsten etkilenmiş ama sanırım "google.com.tr" servis dışı kalmamış.
Ayrıntı bilgi için >>

internet iyiden iyiye güvenli olmaktan çıktı..[signature][hline]sadece ölüm ...
anlam bulur gözlerinde ...

[Bu mesaj odchu tarafından 27 Temmuz 2004 12:55 tarihinde değiştirilmiştir]
Sosyal ağlarda paylaş

google halka acilacak ya yakinda abd borsasi bu sirket normalde kac para eder diye uzmanlara basvuruyorlar . uzmanlar bir karar veriyor ::: 36(otuzalti) milyar dolar . arada bir bilgi vereyim dedim konusu acilmisken .[signature][hline]You must be silent in front of my famous presence .
Sosyal ağlarda paylaş

• 1 ay sonra ...
said:
KaMoNJuK, 07 Eylül 2004 12:48 tarihinde demiş ki:
Kevin Mitnick in dediği gibi Dünya da hacklenemiyecek hiç bir ip ve web sitesi yoktur :D

her domain in bir ip adresi vardır fakat her ip adresinin bir domaini yoktur. o açıdan bakarsanız söylediği şey yanlış değil. hatta siz doğru açıdan baktığınızda yine doğru :)[signature][hline]ICQ#85889898
Doğru yolu bularak okuduğu mal üniversiteyi bırakan kişi. (Ben :P)
sharky, 08 January 2004 00:30 tarihinde demiş ki:
Sakin olalim. Sakin sakin cevap verelim. Zorla sakinlestirilmek icin parmak kaldirmayalim.
]Infeqted, 01 Eylül 2004 10:16 tarihinde demiş ki:
la simdi sen bunu yaziyon obur taraftan sayfa cikiyor haaa, vaaybayvayvyay
Sosyal ağlarda paylaş

Hehe ayrıca tüm gelen paketleri ignore edersen ve hiçbir daemon çalıştırmıyorsan, nereye hackleniyorsun ? :) Bir hizmet vermelisin böyle bir olay için.[signature][hline]Q: How many IBM cpu's does it take to do a logical right shift?
A: 33. 1 to hold the bits and 32 to push the register.
Sosyal ağlarda paylaş

said:
wanderer1985, 07 Eylül 2004 15:54 tarihinde demiş ki:
yalniz anladigim kadariyla bu sadece bi DoS saldirisi.

yani ele gecirilme falan gibi bi olay yok
worm muhtemelen tonlarca bilgisayardan zilyon tane paket yollayarak bazi stackleri sisirdi

O kadar basit olduğunu hiç sanmıyorum. Sonuçta tcp_syn_cookies diye bi olay var. DoS tur ama stack şişirilip de patlatılacak türden değildir :) Google abi bu. Adamlarda paralel olarak çalışan yüzlerce bilgisayar var. Hangi stack 'i nerde dolduruyorsun :)[signature][hline]Q: How many IBM cpu's does it take to do a logical right shift?
A: 33. 1 to hold the bits and 32 to push the register.
Sosyal ağlarda paylaş

sharky hatun olsam bu lafından sonra hayatta işim olmazdı senle .. ehehe[signature][hline]ICQ#85889898
Sakin olalim. Sakin sakin cevap verelim. Zorla sakinlestirilmek icin parmak kaldirmayalim.
Sosyal ağlarda paylaş

ben benle sharky den bahsediyo sanmistim ama :) eheh[signature][hline]ICQ#85889898
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...