Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hayatında hiç dolmuşa binmemiş insan.

ahmedinejad

Öne çıkan mesajlar

abi ben her yerde son duraklardayım..

paso dolmuş dolu gelir.. kaz gibi beklersin böle. aman bi tane boş gelsin diye.
minibüs öle mi ama ya.. mevlana gibi vallahi, herkese yer var.

ankaradayken de "ayakta yolcu alınmaz" geyiği gibi bişi vardı minibüslerde. polislerin yanında geçerken çökeriz olm diye binerdik vs.

ama genelde yürürüm ben. 15-20dk lık mesafeler zaten.
Sosyal ağlarda paylaş

az once kufrede kufrede geldim, neredeyse her allahin gunu maltepeden beyazita gitmek LES direk

allahtan bostanci yakin, denizotobusu var ki denizotobusu sanirim su sehirdeki en konforlu toplu tasima araci, ucak gibi biniyosun direk, saatleri duzenli, sefer suresi belli, ara durak yok ama pahalli iste, pahalli oldugu icin apaci olmiyo gerci elinde lahmacun paketiyle binen olmiyor filan

kabatas-bagcilar tramvayi bosken cok sahane birsey, heleki ilk duraktan binince superde ara duraktan heleki is cikis saatlerinde binenlerin allah ayrdimcisi olsun, dunayda daha kozmopolit cok az arac vardir hani, istanbulun turkiyenin binbir yerinden gelmis insani yetmiyor birde ustune koca koca bavullari cantalari ile japonu, almani, ingilizi, arabi hintlisi oy anam oy, gecen sultanahmet duraginda ole tiklim tiklimdiki iki capon binemedi, disardan bole tramvaydaki artik kalabaliktan suratlari cama yapismis insanlarin resimlerini cektiler gule oynaya

yeni vapurlarda cok sahane ust guverte, yavas ve kalabalik olsada keyif var direk mis, eskileri dokuluyor ama

ama allah minubuslerin ve minubusculerin cezasini versin, sabah 6 da 3km yolu her sokak basinda yuruyenleri bekleyip korna calarak 30 dakikada aliyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

az once kufrede kufrede geldim, neredeyse her allahin gunu maltepeden beyazita gitmek LES direk

kabatas-bagcilar tramvayi bosken cok sahane birsey, heleki ilk duraktan binince superde ara duraktan heleki is cikis saatlerinde binenlerin allah ayrdimcisi olsun, dunayda daha kozmopolit cok az arac vardir hani, istanbulun turkiyenin binbir yerinden gelmis insani yetmiyor birde ustune koca koca bavullari cantalari ile japonu, almani, ingilizi, arabi hintlisi oy anam oy, gecen sultanahmet duraginda ole tiklim tiklimdiki iki capon binemedi, disardan bole tramvaydaki artik kalabaliktan suratlari cama yapismis insanlarin resimlerini cektiler gule oynaya

ilk duraktan binince süper.
ama ben genelde karaköyden biniyorum ve bugün yine inenleri beklemeden beni iten insanlara lanet ettim.
abi neden insanlar böyle ayı anlamıyorum.
yani bir bekle bir dur, bir gram kibarlık yok herkes ayı.

şu şehirde bulunan en mükemmel şey vapur.
oh temiz hava, martılar.
rahat, saati dakik.
tıkış tıkış olmaz hiçbir zaman öğle zamanları akşama kadar ( eskiden 6.45 vapuruna binerdim o inanılmaz tıklımdı mesela bi de kışın herkes içerde ayakta durcak yer falan olmuyodu)
Sosyal ağlarda paylaş

Bella said:

ilk duraktan binince süper.
ama ben genelde karaköyden biniyorum ve bugün yine inenleri beklemeden beni iten insanlara lanet ettim.
abi neden insanlar böyle ayı anlamıyorum.
yani bir bekle bir dur, bir gram kibarlık yok herkes ayı.

...

ben inmeden binmeye çalışan insanları ittirerek çarparak falan geçiyorum ben, laf söyleyen olursa da "ben inmeden binemezsin zaten" diyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

Yazin 2 hafta tatile türkiyeye geldim. Metrobüsleri bi deniyim dedim, nereye gidicektim simdi hatirlayamiyorum. O nasil bir kalabaliktir ya. Giselerden gecmek icin 10 dakika sira mi beklenir. Hadi gectin diyelim. Otobüslerin nerde duracagini icgüsüdel olarak mi buluyosunuz abi orda. Zaten gelen dolu gelen dolu. Duraga kusup eve dönücektim dedim zaten les bide ben pisletmiyim.

Tiksindim.
Sosyal ağlarda paylaş

bab o nerede ineceğini binen insanlardan ben de nefret ediyorum.

eskiden otobüsler daha da pisti.kışın yağmurlu havalarda camlar çamur olurdu, hatırlarsınız. bi de içeriden buğu yapar o cam.. ortada insan kalabalığı ortasında duruyorum, nereye gideceğimi de bilmiyorum hani.. birine sorarsın şu durakta inicen şu kadar sonra der, ötekisi yok abi 7durak sonra der. bi iki durak sonra bu adamlar da iniverirler. öle allaha emanet gidersin..

metrobüs gene iyi o bakımdan kimisinde ekran çalışıyor durağı gösteriyor. kimisinde durak adını okuyor robot teyze, kimisinde ikisi de çalışıyor. o da olmadı tepedeki kağıttan kontrol ediyorsun..

ha unutmadan o bilmedim hatlardaki iğrenç otobüsler mi?
öle bişiye binersem artık gps kullanıyorum..
Sosyal ağlarda paylaş

esenyurt,gop yada k.çekmece gibi yerlerde hiç dolmuşa binmemişseniz dolmuş çok reröere diye ağlamayın.dolmuşun ismine yakışanı yapmasını geçtim şoförler tam bir katil.genelde ilk duraklarda biniyorum şansıma köşeye yada şoförün yanına koşup biniyorum :P
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...