Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

aile imamlığımız resmen başladı

saturn

Öne çıkan mesajlar

Spidee said:

Esnaf said:

burda asıl sorun imamın gelip gelmemesi değil.gelir kapıyı suratlarına kaparsınız olur biter.asıl sorun bu adamların aldığı maaşlar.laikliğe tamamen aykırı.üsttede denmiş 30 yıllık bir öğretmenden çok daha fazla para alıyorlar.bi pok yaptıklarıda yok

İmamın aldığı maaşın 30 yıllık öğretmenden fazla olmasıyla laikliğin ne alakası var abi. X kişisinin aldığı maaş da 30 yıllık öğretmenden fazla muhtemelen, bu da mı laiklikle alakalı?

Bu baya öğretmene verilen değerle alakalı bir şey, ben kendimi bildim bileli de bu ülkede öğretmene değer verilmiyor. Sen ben değer veriyor olabiliriz de, harçlık gibi maaş alıyor öğretmenler senelerdir.
din adamına para verilmesi laikliğe aykırı.
Sosyal ağlarda paylaş

DynamicK said:

Lise mezunu taze imam 1609 lira maas aliyor
Universite mezunu 30 yillik bir ogretmen 1450 tl

Eve geldiginde cebine konulan 50 tl liranin vergisini veriyor mu peki imamlar? Sanmiyorum...

Mesai saati icinde ise neden para veriliyor? Mesai saati disinda ise ek is yapiyor demektir neden vergisini beyan etmiyorlar?

sabahın 5 inde kalkıp namaz kıldırıyo imam
resmi tatili yok. cumhuriyet bayramındada namaz kıldırıyor. hatta cuma gününe denk gelirse 29 ekim çokta güzel atatürkle ilgili kurtuluş savaşı ile ilgili vaaz veren imamada denk gelmedim değil.
senede bi öğretmen 150 günden fazla tatil yapıyor.
yani konuya bu yönden bakmak istersek imam her türlü ezer kashdgas
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

imamın maaşı öğretmenden fazla mı? oha artık kim nereden cıkarıyor bunları. öğretmenler ek ders ücreti vs ile bir sürü para alıyor, imam memur piramitinin en alt kısmında nerdeyse. hadi bir şeyi eleştiriyorsanız adam gibi eleştirin bari.

bak bakalım kimin maaşı fazla

http://www.memuruz.biz/sayfa-haber-isim-2011-ogretmen-maaslari-05-01-2011.htm

http://trpress.com/2010-diyanet-imam-maaslari-zamlari/

ayrıca büyük şehirlerde öğremenler ek ders alamıyor. maaş karşılığı derse griyorlar
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

DynamicK said:

Lise mezunu taze imam 1609 lira maas aliyor
Universite mezunu 30 yillik bir ogretmen 1450 tl

Eve geldiginde cebine konulan 50 tl liranin vergisini veriyor mu peki imamlar? Sanmiyorum...

Mesai saati icinde ise neden para veriliyor? Mesai saati disinda ise ek is yapiyor demektir neden vergisini beyan etmiyorlar?

sabahın 5 inde kalkıp namaz kıldırıyo imam
resmi tatili yok
senede bi öğretmen 150 günden fazla tatil yapıyor.
yani konuya bu yönden bakmak istersek imam her türlü ezer kashdgas

Yaaa şu cevapları görünce pic thread den daha çok gülüyorum. Bundan sonra saat 5 te kalkılınca vergi verilmiyo olsun... dese birileri bütün Türkiye saat 4 te kalkar nolur nolmaz diye...
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

şu maaş işini adam gibi öğreneyim bildiririm ben size, bir de dediğim gibi öğretmenler nerdeyse bir maaş kadar da ek ders ücreti alıyor unutmamak lazım bunu.

bir maaş kadarmı

atma .... diye başlayacağım o laf patentli artık
Sosyal ağlarda paylaş

Esnaf said:

Spidee said:

Esnaf said:

burda asıl sorun imamın gelip gelmemesi değil.gelir kapıyı suratlarına kaparsınız olur biter.asıl sorun bu adamların aldığı maaşlar.laikliğe tamamen aykırı.üsttede denmiş 30 yıllık bir öğretmenden çok daha fazla para alıyorlar.bi pok yaptıklarıda yok

İmamın aldığı maaşın 30 yıllık öğretmenden fazla olmasıyla laikliğin ne alakası var abi. X kişisinin aldığı maaş da 30 yıllık öğretmenden fazla muhtemelen, bu da mı laiklikle alakalı?

Bu baya öğretmene verilen değerle alakalı bir şey, ben kendimi bildim bileli de bu ülkede öğretmene değer verilmiyor. Sen ben değer veriyor olabiliriz de, harçlık gibi maaş alıyor öğretmenler senelerdir.
din adamına para verilmesi laikliğe aykırı.

Dini kurum kurulması da aykırıydı laikliğe, o kurumu kim kurdu bre adam ?
Sosyal ağlarda paylaş

şu kuranı ezbere bilen arapça bilen ateistler kimlermiş merak ettim
1 tane örnek verin bana
atıp tutmayın sağdan soldan duyduklarınızla
sadece 1 tane örnek istiyorum yeterli bana.
---
din adamlarının devletten maas almaması durumunda kimden alacağını hiç düşündünüz mü ?
sonra eve gidince para istiyolar diyosunuz.
e napsın bu adam.
he doğru
cemaatler versin parasını aşırı dinciler versin, ondan sonra baskı altında asmak kesmek helaldir desin.
oldu
Sosyal ağlarda paylaş

ahmedinejad said:

saturn said:

ayrıca büyük şehirlerde öğremenler ek ders alamıyor. maaş karşılığı derse griyorlar

ankara eryaman büyük şehir sayılmıyor di mi.

istisnalar kaideyi bozmaz. seneye bi bakmışsın birkaç öğretmen atanmış oraya ekdersler cuk aşağı. branş öğretmenleri için konuşuyorum ayrıca
Sosyal ağlarda paylaş

1-) Teoloji herkese öğretilse & bütün din tarihleri vs.
2-) Psikanalizin temel kuralları
3-) Objektif olup hükumetin veya DİNİN görüşlerini değil, bütün görüşleri toplayıp kişisel bi sonuca ulaşmak

bütün insanlar kendi adına bi fikir yaratabilseydi şuan olduğu gibi herkesin takip ettiği bi fikir olmazdı,

millet kör ya.
Sosyal ağlarda paylaş

@satürn bir de o senin tabloya göre en düşük öğretmen maaşı 1700 lira o da 9'un1'i yani.

+ ben şimdiye kadar ek ders ücreti almayan öğretmen duymadım. okullar deli gibi dolu, sabahçı öğlenci giderken neredeyse.

evet maaşları yine de az da, hepten açız edebiyatı yapmayın, ben de açım imamlar da aç olsun demek komik bir şey.

öğretmenlerin evlerine genelde 2 maaş girer bir de, imamlar eğitim seviyeleri dolayısıyla tek maaş ev hanımı modunda yaşayan insanlar. daha eşi çalışan imam görmedim ben.

bi rakamlar var bir de gerçekler var.
Sosyal ağlarda paylaş

Arkadaşlar aile imamı veya mahallenizdeki imam sizinle din bilgisi yarıştırmaya gelmiyor. Sizin gerçek bir sorunuz varsa o knonuda yardımcı olabilmek için geliyor. Nasıl her matematik mezunu veya fizik mezunu fen ileilgili herşeyi bilemez ise imamda sizin bütün sorularınıza sizi tatmin edecek cevap veremeyebilir. Kuranla ilgili, islamla merak ettiğiniz şeyleri elbette cevaplamaya çalışır ama çıkıp Allahı kanıtla bana dersen adamcağız ne yapsın.
Sosyal ağlarda paylaş

SoulCube said:

şu kuranı ezbere bilen arapça bilen ateistler kimlermiş merak ettim
1 tane örnek verin bana
atıp tutmayın sağdan soldan duyduklarınızla
sadece 1 tane örnek istiyorum yeterli bana.
---
din adamlarının devletten maas almaması durumunda kimden alacağını hiç düşündünüz mü ?
sonra eve gidince para istiyolar diyosunuz.
e napsın bu adam.
he doğru
cemaatler versin parasını aşırı dinciler versin, ondan sonra baskı altında asmak kesmek helaldir desin.
oldu

sen ateistleri anadan doğma ateist mi zannediyorsun hepsini. ayrıca şu kişi diye deşifre etmem kişileri. git araştır ve ateistlerin islam konusunda bir eksiği varmı gör
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...