Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

aile imamlığımız resmen başladı

saturn

Öne çıkan mesajlar

• Admin
Lise mezunu taze imam 1609 lira maas aliyor
Universite mezunu 30 yillik bir ogretmen 1450 tl 1785
Yeni mezun ogretmen yani imamla ayni anda ise baslayan uni mezunu ogretmen ise 1529 tl

Eve geldiginde cebine konulan 50 tl liranin vergisini veriyor mu peki imamlar? Sanmiyorum...

Mesai saati icinde ise neden para veriliyor? Mesai saati disinda ise ek is yapiyor demektir neden vergisini beyan etmiyorlar?
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:
Ahahah , camiye zerre gitmemiş ya da 2-3 kez gitmiş adamla İslam'ı tartışmayın abi. Ne derlerse he deyin geçin.

Bu da yanlış, İslam cami değildir ki? Camiye zerre gitmemiş adamla camide olan biteni tartışmayabilirsin mesela, tercih meselesi. İslam sadece camide öğrenilip camide yaşanmıyor.

Ama uslubun da yanlış. Tartışmaya çalışır gibi değil.
Sosyal ağlarda paylaş

Spidee said:

balon said:
Ahahah , camiye zerre gitmemiş ya da 2-3 kez gitmiş adamla İslam'ı tartışmayın abi. Ne derlerse he deyin geçin.

Bu da yanlış, İslam cami değildir ki? Camiye zerre gitmemiş adamla camide olan biteni tartışmayabilirsin mesela, tercih meselesi. İslam sadece camide öğrenilip camide yaşanmıyor.

Camiye hayatında 2-3 kez giden adamın İslamiyeti, geleneksel islamiyetten ötesi değildir kanımca. Allah daha iyi bilir gerçi ama bana göre öyle.
Sosyal ağlarda paylaş

burda asıl sorun imamın gelip gelmemesi değil.gelir kapıyı suratlarına kaparsınız olur biter.asıl sorun bu adamların aldığı maaşlar.laikliğe tamamen aykırı.üsttede denmiş 30 yıllık bir öğretmenden çok daha fazla para alıyorlar.bi pok yaptıklarıda yok
Sosyal ağlarda paylaş

DynamicK said:

Lise mezunu taze imam 1609 lira maas aliyor
Universite mezunu 30 yillik bir ogretmen 1450 tl

Eve geldiginde cebine konulan 50 tl liranin vergisini veriyor mu peki imamlar? Sanmiyorum...

Mesai saati icinde ise neden para veriliyor? Mesai saati disinda ise ek is yapiyor demektir neden vergisini beyan etmiyorlar?

birde sözleşmeli imamların sadece mülakkatla kadrolu imam yapıldığını (kpss siz )anlatsam tadından yenmez

ayrıca köylerde imama padişah gibi ayrı bir değerin verildiğini, öğretmene ise gereksiz olmasada olur gibi davranıldığından bahsetmek gerekir. ayrıca okullarda din kültürü dersine cami imamlarınında girdiğinide hatırlatmam gerekir
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

Spidee said:

balon said:

Camiye hayatında 2-3 kez giden adamın İslamiyeti, geleneksel islamiyetten ötesi değildir kanımca. Allah daha iyi bilir gerçi ama bana göre öyle.

arapça bilen hafız olan ateistlerin varlığından haberin olsa iyi olur
Sosyal ağlarda paylaş

Esnaf said:

burda asıl sorun imamın gelip gelmemesi değil.gelir kapıyı suratlarına kaparsınız olur biter.asıl sorun bu adamların aldığı maaşlar.laikliğe tamamen aykırı.üsttede denmiş 30 yıllık bir öğretmenden çok daha fazla para alıyorlar.bi pok yaptıklarıda yok

Çok ayıp. Ezberledikleri okudukları bir kitap var. Öğretmenler kitap okuyom... Oh wait...
Sosyal ağlarda paylaş

Esnaf said:

adamların pazarı yok. sabahın köründe kalkıyorlar ve yatsı namazına kadar sürekli camiye uğramak zorundalar. bedenen yorulmuyorlar belki ama sğrekli ilgilenilecek bir meslek
Sosyal ağlarda paylaş

üç büyük kitabı okudum budizmin öğretilerini bitirdim, imamı içimdeki büyük ve çocuksu hevesle bekliyorum. Doğru felsefe/yanlış felsefe arasında ince bi çizgi var ve o çizgiyi gösterip duyman gerekenleri anlatıp hadi iyi günler der geçerim, çay verelim otursun bi karşımıza bakalım dinleri benden iyi biliyomu atgözlüklü bey.
Sosyal ağlarda paylaş

balon said:

Spidee said:

balon said:

doğru diyon hacı yeaa. ben de reel subsumtion nedir bilmeyen; hayatında gramsci, negri falan okumamış adama laf anlatmaya çalışıyorum bazen olmuyo işte. he diyip geçicen.
Sosyal ağlarda paylaş

Esnaf said:

İmamın aldığı maaşın 30 yıllık öğretmenden fazla olmasıyla laikliğin ne alakası var abi. X kişisinin aldığı maaş da 30 yıllık öğretmenden fazla muhtemelen, bu da mı laiklikle alakalı?

Bu baya öğretmene verilen değerle alakalı bir şey, ben kendimi bildim bileli de bu ülkede öğretmene değer verilmiyor. Sen ben değer veriyor olabiliriz de, harçlık gibi maaş alıyor öğretmenler senelerdir.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

Abi toplam 1 saat için 50 tl bence gayet güzel para veya sen çok kolay para kazanıyorsun. Bizim şantiyede sabahtan akşama kadar eşşek gibi çalışşan vasıfsız ameleler o kadar alıyor nerdeyse.
kermit said:

50 TL ne abi cimrimisin ?

bu durumda kermit çok bile kazanıyor
Sosyal ağlarda paylaş

25 sene once olsa kimse karsi cikmazdi, ama o zamanlar zaten carsafli gulyabani tiplerde yoktu vs vs. imam cagirdin mi zaten eve gelirdi, kuran okumak icin. hersey zaten tek bir kitabin icinde, neden bir adama ihtiyac duyalimki ordan ne anladigini anlatmasi icin. baska seyler icin zaten gerekli degil, ha dersin ki eve gelir yikar bulasigi camasiri, basimin ustune yeri var ama onun disinda zaten ihtiyacimiz yok boyle bir olaya, boyle bir zamanda.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...