Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

aile imamlığımız resmen başladı

saturn

Öne çıkan mesajlar

kermit said:

sen safsan kapını çalan adamın imam olup olmadığını anlayamıyosan sorun sende
tecavüz etmeye hakları var

Buyur mantığa gel. Sen safsan aile hekimi sanırsın tecavüz ederler. Sen safsan imam sanırsın tecavüz ederler. Sen safsan benzini dayarlar sesini çıkarmassın tecavüz ederler.

Kısaca aile hekimi olan imam olan dolandırıcının hiç suçu yoktur. Bütün suç senin saflığındadır.
Sosyal ağlarda paylaş

Absolut said:

50tl veriyoruz her geldiğinde.

allahın onlara verdiği değerli vakti sizin için harcadığından para alıyorlar yoksa okudukları için değil. okudukları paha biçilemez.diyorlar vs

şimdi devlet tarafından görevlendirilmeleri aynı durum mu
Sosyal ağlarda paylaş

SoulCube said:

Boci said:

Absolut said:

Biz senelerdir imamı arayıp gelirmisiniz nikah var, bebek ismi okunacak, mevlüt okunacak vs vs diye eve çağırıyoruz yani bugüne kadar tek bir imamda hayır gelmem demedi. Eğer siz bunu kullanmıyorsanız ve bunu sanki bir yenilikmiş gibi görüyorsanız o zaman size günaydın demek lazım.

Kaç para verdiniz?

beyninin lobunu seveyim
adam yıllarca okumus etmiş öğrenmiş kuranı falan sonra bedavaya yapmasını bekle bunları.

sende üniversite okudun atıyorum mühendissin
bedavaya inşaat yap.

Ahahah yönlendirmeye gel. Adam imam ya. Devlet bunlara maaş veriyo biliyomuydun bunu. Hani diyo ya çaarınca geliyolar diye. 50 tl vericem diye çık dışarı baar bak kaç kişi geliyo.
Sosyal ağlarda paylaş

Archangel_ said:

kermit said:

sen safsan kapını çalan adamın imam olup olmadığını anlayamıyosan sorun sende
tecavüz etmeye hakları var

umarım sevdiklerin, değer verdiklerin de senin kadar uyanıktır da onların başına da gelmez.zorlanırsın sonra "tecavüz etmeye hakları var" demeye

İşte sonra bu mantık uzuyo uzuyo, mini etek giyerse haketmiştirlere geliyo. Dahada uzuyo minibüse binmeseymiş haketmişlere geliyo. Dahada uzuyo burnunu kapatsaymış böyle olmazmışlara geliyo. Dahada uzayınca zaten shiti çıkıyo...
Sosyal ağlarda paylaş

SoulCube said:

boci yine senin mantıkla aynısını giderek
mühendissin bir firmada calısıyorsun güzel de bir maas alıyorsun.
ama birisi sana dese ki
abi bizim insaat var gel onu yap sen de " aaa tabi canım ne demek yaparım bedavaya" dersin. ok

Aynı şey değil. Öğretmenlerin falan özel ders vermesi yasak mesela. Özel sektör değil bu sonuç olarak. Ha yapmamalıdır demiyorum, imam da insan, o da aile geçindirmeye çalışıyor, üç kuruş maaş alıyorsa gidip bir evden 50 lira daha almaya çalışması, bir öğretmenin çocuğunu okutabilmek için özel ders vermesinden farklı bir şey değil.
Sosyal ağlarda paylaş

SoulCube said:

boci yine senin mantıkla aynısını giderek
mühendissin bir firmada calısıyorsun güzel de bir maas alıyorsun.
ama birisi sana dese ki
abi bizim insaat var gel onu yap sen de " aaa tabi canım ne demek yaparım bedavaya" dersin. ok

Ahahaha yaa aynı şey valla ikiside. Bir yerde yazılı olan birşeyi okuyo. Bizde dinliyoruz. Arapça biliyo diye okuyo bunu. Zaten çoğumuzda anlamıyoruz. Gelip Türkçe okusa 50 tl verirken ellerin titrerdi..
Sosyal ağlarda paylaş

Boci said:

SoulCube said:

Boci said:

Absolut said:

Biz senelerdir imamı arayıp gelirmisiniz nikah var, bebek ismi okunacak, mevlüt okunacak vs vs diye eve çağırıyoruz yani bugüne kadar tek bir imamda hayır gelmem demedi. Eğer siz bunu kullanmıyorsanız ve bunu sanki bir yenilikmiş gibi görüyorsanız o zaman size günaydın demek lazım.

Kaç para verdiniz?

beyninin lobunu seveyim
adam yıllarca okumus etmiş öğrenmiş kuranı falan sonra bedavaya yapmasını bekle bunları.

sende üniversite okudun atıyorum mühendissin
bedavaya inşaat yap.

Ahahah yönlendirmeye gel. Adam imam ya. Devlet bunlara maaş veriyo biliyomuydun bunu. Hani diyo ya çaarınca geliyolar diye. 50 tl vericem diye çık dışarı baar bak kaç kişi geliyo.

ahrbi bu mantık da kötüymüş :/
sanmıyorumki imamların görevleri arasında mevlüt okunacak eve gidip hayrına yasin vs okumak olsun.zira varsa adamların boş vakti olmaz.gelenek görenektir o para verme olayı, misafirperverlikten yemek ikram edilmesi gibi.kaldı ki "50 tl ye gelirim" ya da "eh okumamızı da yaptık 50 tl alayım" diyen yoktur.

edit: piramit olmuş resmen
Sosyal ağlarda paylaş

boci yeminlen gram zeka parıltısı yok sende hiç cevap veremem daha sana şu son yazından sonra.
otur bi düşün bakalım ben ne diyorum lan diye.
bi düşün alternatifleri falan.
geniş acılı bak hayata.
ondan sonra kafan basınca hiç gelme buraya git zirvede tamamla hayatını.
köprüye cık atla.

bak senden bi önceki adam ne güzel mantıklı bişey yazmış.
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

mini etek giyene tecavüz ederim
aile hekimiyim, imamım diye kapısını çaldığım insanlar saf gibi kapısını açarlarsa girerim önce tecavüz eder, sonra evini soyarım.

İşte böyle olur. Son noktayı koyarsın ve körün gördüğü manzarayla karşı karşıya kalırsın.

Bizde alırız karşımıza bişiler anlatmaya çalışırız. Hata bizde...
Sosyal ağlarda paylaş

Archangel_ said:

ahrbi bu mantık da kötüymüş :/
sanmıyorumki imamların görevleri arasında mevlüt okunacak eve gidip hayrına yasin vs okumak olsun.zira varsa adamların boş vakti olmaz.gelenek görenektir o para verme olayı, misafirperverlikten yemek ikram edilmesi gibi.kaldı ki "50 tl ye gelirim" ya da "eh okumamızı da yaptık 50 tl alayım" diyen yoktur.

işte arkadaş imamlığın görevinde mecburi aylık mevlüt kotanı doldur diye bi seçenek var falan sanmış
sonrada bu insanlar imamlar hakkında atıp tutuyolar
kuran okumayı kolay zannediyolar 50 tl az bile bence
absolut cimrilik yapmış
Sosyal ağlarda paylaş

Boci said:

kermit said:

mini etek giyene tecavüz ederim
aile hekimiyim, imamım diye kapısını çaldığım insanlar saf gibi kapısını açarlarsa girerim önce tecavüz eder, sonra evini soyarım.

İşte böyle olur. Son noktayı koyarsın ve körün gördüğü manzarayla karşı karşıya kalırsın.

Bizde alırız karşımıza bişiler anlatmaya çalışırız. Hata bizde...

iyide dünya fırsat dünyası.
bunları yapmazsam ekmek yok sen farkında değilsin
baksana imam mevlüt okumaya gidip 50 TL yi alıp cebe indiriyo senin mantıkla.
Sosyal ağlarda paylaş

abi olayı imamın kapıya gelmesine dayandırmışsınız, mesele ne imamın ne papazın ne şamanistin bi yere gitmesi gelmesi değil

evet bu hizmeti almak isteyene gönderilmesi uygun, FAKAT eger sen anayasaya laiktir yazdıysan bunu uygulaman gerekli, yoksa yazma. mesele bu hizmeti devletin vermesi. laik bir ülkede devlet dib de kurmaz, imam a maaş ta vermez dinle ilgili hiç birşeye bulaşmaz, bu işi kilise cemaatler vb. yapar.

yani aslında gerçek bir laik sistemde din olayının o çok korktugumuz cemaatlere bırakılması gerekli. ki sadece islam için değil diğer tüm dinler içinde; yani papazın da bende isteyene hizmet veriyorum demesini ve uygulamasını devlet garanti altına alacak.
Sosyal ağlarda paylaş

SoulCube said:

boci yeminlen gram zeka parıltısı yok sende hiç cevap veremem daha sana şu son yazından sonra.
otur bi düşün bakalım ben ne diyorum lan diye.
bi düşün alternatifleri falan.
geniş acılı bak hayata.
ondan sonra kafan basınca hiç gelme buraya git zirvede tamamla hayatını.
köprüye cık atla.

bak senden bi önceki adam ne güzel mantıklı bişey yazmış.

Ooooo hakaretler erken gelmeye başladı. Dur daha ya sayfa 8... (yazıyla sekiz)

Edit. 9 (yazıyla dokuz) Niye yazıyla yazdığımı anladın mı? Anlamadın dimi...
Sosyal ağlarda paylaş

xwhiplashx said:

moncici said:

kermit said:

camiide ibadet yapılır. namazını kılar duanı edersin.

+ seçim öncesi zamanlarda imamın yakın olduğu parti hakkında vaaz dinlersin.

bin kere gitmişimdir belki hiç şu dediğini duymuşluğum olmadı.

Ahahah , camiye zerre gitmemiş ya da 2-3 kez gitmiş adamla İslam'ı tartışmayın abi. Ne derlerse he deyin geçin.
Sosyal ağlarda paylaş

50 TL veriyorum dediğimde yanlış anlaşılmasın. İmamın herhangi bir talebi olmuyor bu kadar verin şu kadar verin bana diye hatta bizim görevimiz efendim falan diyor ama alışkanlıktandır eve bir hizmete gelene az da olsa hizmetinin bedeli ödenir. Bu para olur yemek olur veya hiçbiri olmadı Allah Razı olsun denir.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...