Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

aile imamlığımız resmen başladı

saturn

Öne çıkan mesajlar

saturn said:

evrimin olmadığını camiden öğrenileceğini savunduğun için sahil olan sensin

ayrıca okullarda siyaset komunusluk olmaz

1. ben sahil değilim.
2. si evrimin olmadığını sendenmi öğrencektim
tabiki camiiden öğrenicem evrimin olmadığını. imam ne derse benim için geçerli olan odur. senin saçma sapan tezlerini okuyarak zaman kaybını önlemiş olurum
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
imamla ogretmenin maasi kiyaslanmamasi lazim aslinda. yani oyle bir duruma dusurulmus ki memleket ogretmenlerin maasi artik imamla bile kiyaslanir hale gelmis.

imam ne yahu? apple urunu gibi. i-mam 1600+ tl

her vatandasin ogretmen ihtiyaci var.
dini inanci olanlardan bazilarinin imam ihtiyaci olabilir.

her vatandastan alinan vergilerin havuzundan verilsin ogretmen maasi.
imamlarin maasi ise ben inaniyorum diyenlerin verdigi vergiden kesilsin.

sene 2011 olmus hala din mevzulari. aslinda bosu bosuna kafa patlatiyoruz nasil is yapmak lazim diye. 2011 yukselen degeri DIN. Yatirimcilarin gozbebegi. Evlere servis okunmus uflenmis lahmacun servisi. Imamlar evlere geldikten sonra acikan ve imamlarla konusmaktan yemek yapmaya firsat bulamamis ev kadinlarina gunu kurtarici caiz secenek.

hmm topluca okunmus lahmacun isine mi girsek
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

kermit said:

anlamadığınız nokta şu
zorlamı gelecekler ? hayır.
istersen imamdan yardım alırsın, istersen almazsın.
neyin lafını yapıyosunuzki ?

maaşlarını zorla alıyolar, yatırımlar zorla yapılıyo. musliman olsanda olmasanda.

kommüniti be o cüce.
Türkiyenin %60 ı boğazda ki köprüleri kullanmıyor ama o yapılırken onlardan da alınıyor vergi?
Sosyal ağlarda paylaş

Aslında fazla tartışmaya gerek yok, imam kapıyı çaldığında hayır teşekkür ederim istemiyorum dediğimde gidiyorsa hiç bir problem yok, ama eğer kapıya gelen dilenci gibi anam ödlü, babam öldü , çocoğum hasta alda bu da belgesi diye uyduruk bir belgeyi gözüne gözüne sokup inatlada kapıdan gitmeme gibi bir politika izleyen dilenciler gibi inatla birşey söylerek gitmemeye devam edip beni taciz ederse işte bu sorundur.
Sosyal ağlarda paylaş

ha tabi dynamick,

işin hatalı oldugu nokta, imam olma koşulları.
İlahiyat üzerine iş yapacaksa insan, alev alatlıya bu konuda çok katılırım ben ,
önce herhangi bir bilim dalında lisans yapmalı, sonra ruhani anlamda kendini erişmiş hissedebiliyorsa, ilahiyat üzerine master yapmalı sonra imam olunmalı.

Din eğitimi verecek insan, hem akademik hem ruhani anlamda yeterli olmalı, ve lise çağlarında bir insanın bunu yapması imkansız.

ama bu core bi hadise
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Suark said:

Cuce said:

kermit said:

anlamadığınız nokta şu
zorlamı gelecekler ? hayır.
istersen imamdan yardım alırsın, istersen almazsın.
neyin lafını yapıyosunuzki ?

maaşlarını zorla alıyolar, yatırımlar zorla yapılıyo. musliman olsanda olmasanda.

kommüniti be o cüce.
Türkiyenin %60 ı boğazda ki köprüleri kullanmıyor ama o yapılırken onlardan da alınıyor vergi?

Suark'cim oyle dersen:

Doguda yapilan baraji, elektrik santralini, hastaneyi, universiteyi, parki, bagi bahceyi de istanbul'daki kullanmiyordur. Lakin onlardan da aliniyor vergi.
Sosyal ağlarda paylaş

• Admin
Ben oyle demiyorum iste. Istanbul'daki kopruyu yaptiginda bu kopru sana:

Turist
Is olanagi
Para
Yiyecek
Hammadde
Bilgisayar
Paticik
Wow
UO

olarak geri donuyor. Bunlardan faydalanmiyor musun?
Istanbulda 100 metrede bir dikilen camilerden 7+1 thx ses sistemi gibi yayin yapildiginda bunun ne getirisi var mesela?

Ha imamlar ile evleri fisledikten sonra inanmayanlarin istegi dogrultusunda her 100 metrede bir Hoparlor dikip (bak arsadan da vazcaydim hoparlor yeter) gunde 5 kere jazz, klasik, turk halk muzigi falan calsalar. Hayat bayram olsa?
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

saturn said:

evrimin olmadığını camiden öğrenileceğini savunduğun için sahil olan sensin

ayrıca okullarda siyaset komunusluk olmaz

1. ben sahil değilim.
2. si evrimin olmadığını sendenmi öğrencektim
tabiki camiiden öğrenicem evrimin olmadığını. imam ne derse benim için geçerli olan odur. senin saçma sapan tezlerini okuyarak zaman kaybını önlemiş olurum

abi benle dalga geçiyorsun değilmi bak ciddiye alıyordum seni
Sosyal ağlarda paylaş

türkiyedeki %15 ateist ne olacak peki. (duydğuma göre)

ama müslüman ateist alevi her çocuğun eğitime ihtiyacı var.

ayrıca camiyi devlet yapsın diyoruz ama camilerin önünde cami yapacağız diye para toplanıyor.
türkiyede 35.000 tane cami yaptırma derneğinin olduğunu biliyormusunuz.
laik türkiyede yapılan camilerin osmanlıdakini geçtiğini biliyormuyuz
Sosyal ağlarda paylaş

bi kere olayın alevilerle ilgisi neki ? Müslüman olmayan bir grubu müslümanlıkla ilgili konularda bir tutmanızın anlamı ne.

Sakın burda alevilerin müslüman olduğunu söylemeyin, bir yerimle gülerim.

Orucu namazı kafasına göre kılan bir grup inandığı kitabın dışında hareket ederek ben müslümanım diyebiliyorsa, onlara imam gerekmiyo onlara cem yılmazı göndermek lazım evlere beraber gülsünler.
Sosyal ağlarda paylaş

Cuce said:

komunite olayı değil. komuntie olayı olsaydı alevilerede cem evini devlet kurardı, maaşlı calışan ayarlardı.

@loxias

bu daha çok, eşitlik vs ile alakalı ama. Ve haklısınız yani.

Ama zaten komunite olayında, pek eşitlik gozetılmez.

Daha fazla ınsana hizmet edebilecek bir şeye daha fazla meyledilir. Ama bunun parasını herkez öder.

müslüman olmayan azınlığa da verilsin imamlar demek,
ya karsa fen bilimleri okulu açılıyor o zaman her yere tarot, hogwarts cadı ve buyuculuk okulu acılsın demekle eş değer.
%1 inde hakkını gozetmek lazım ama işte o biraz lükse kaçabiliyor bazı durumlarda.
Sosyal ağlarda paylaş

saturn said:

türkiyedeki %15 ateist ne olacak peki. (duydğuma göre)

ama müslüman ateist alevi her çocuğun eğitime ihtiyacı var.

ayrıca camiyi devlet yapsın diyoruz ama camilerin önünde cami yapacağız diye para toplanıyor.
türkiyede 35.000 tane cami yaptırma derneğinin olduğunu biliyormusunuz.
laik türkiyede yapılan camilerin osmanlıdakini geçtiğini biliyormuyuz

hehe laik, devletin dini kontrol etmesi demek, çok normal yani.
Bide nüfussal kıyaslamak lazım dimi :)
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Cuce said:

komunite olayı değil. komuntie olayı olsaydı alevilerede cem evini devlet kurardı, maaşlı calışan ayarlardı.

@loxias

bu daha çok, eşitlik vs ile alakalı ama. Ve haklısınız yani.

Ama zaten komunite olayında, pek eşitlik gozetılmez.

Daha fazla ınsana hizmet edebilecek bir şeye daha fazla meyledilir. Ama bunun parasını herkez öder.

müslüman olmayan azınlığa da verilsin imamlar demek,
ya karsa fen bilimleri okulu açılıyor o zaman her yere tarot, hogwarts cadı ve buyuculuk okulu acılsın demekle eş değer.
%1 inde hakkını gozetmek lazım ama işte o biraz lükse kaçabiliyor bazı durumlarda.

%1 gibi rakamlarda belki haklısın ama bu ülkede hala islam dışında %1 adam var sanıyorsan günaydın
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...