Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

WoW'a güzel bir alternatif (faklı bir bakış açısı)

solidhammer

Öne çıkan mesajlar

bide insanlarda şey var
warhammerda yaptıkları gibi.
TOZ KONDURMAMAK. sanki para kazanıyolar. warhammera toz kondurmuyolardı patlayacak dediğimizde. şimdi en kalabalık saatte acınası durumdaymış jdga.
rifttede bu olsun inşallah amin. böyle patlasında şu warhammercıları görelim.
mortis onlineda aynıydı
herkes kabul edecek wowun üstünlüğünü mecburen teker teker dönecekler.
yeğenimi 9 yaşında başlattım wowa başka bi oyun oynadığı zaman kafasına vurmak için bekliyorum.
Sosyal ağlarda paylaş

nomsaR said:

Wolfsoul said:

Rift i oynamadım ama şurdaki bir kaç mesajıda anlamıyorum. Birincisi skill araklama konusunda ? Ya WoW acaba nerden arakladı o skilleri hiç düşündünüz mü ? Genel olarak benzerdir skiller bu tür oyunlarda.

wow bi yerden araklamadı hayvan gibi diablo ve wc base i var gene aynı firmanın yani.

ben de rift oynamadım ama rog videosu izledim rift için, combo point olayını görünce bıraktım izlemeyi, bu mudur yani yeni bişey üretmek çok mu zor?

Doğru Diablo ve WC dan önce zati o skiller hiç yoktu. Herşey Diablo ve WC ile başladı haklısın. Git bak bakalım o hayvan gibi base nerden geliyormuş ?

Ama ben gene senin gibi arak marak demiyorum. Normaldir o tür skillerin bu tarz oyunlarda benzer veya aynı olması. Yıllardır böle. Ne wow ile başladı nede wow ile son bulacak.

Gene diyorum Rift oynamadım. Ne kadar benzerdir ne kadarı araktır birşey demiyorum.

Benim burda sana açıklamak istediğim o orjinal dediğin skill ve interface olayının yıllardır kullanıldığı. Elbette 10 yıl öncesine göre gelişmiştir. WoW bile kendi içinde geliştiğini düşünürsen normal. 6 yıl önce yan tarafa altı tane bar koyucam diye addon yüklüyordum.

Hani niye bu kadar fanatik şekilde yaklaşıyorsunuz onuda anlamıyorum. Kullandığınız birçok benzer programlarda bile interface ve button adları aynıdır. Aynı olmalıdır da zati. Çünkü kullanışlı bir arayüz her daim başkaları tarafından kullanır. Çünkü kullanıcı alışkanlığı diye birşey vardır.

Billz orjinal birşey yapmadı bu iki konuda. Kendilerininde dediği gibi iyi yönleri araştırıp birleştirdiler 6 yıldır.

Fakat Billz diğer firmalardan farkı şu. Oda sabır. Adamlar her işlerini sabırla yapıyorlar bununda meyvesini yiyorlar.

Diğer firmalar nedense çok sabırsız. Bununda sonuçlarını görüyoruz. En büyük örnek Age of Conan. Çok ama çok büyük bir potansiyeli bu kadar hatalı cıkartıp birde düzeltmek için bu kadar geç kalırsan çakılıp kalırsın.

Artık çokta geç. WoW sömüreye dönüştü ama rakipsiz işte şuanda her ne kadar baysada. Bu saatten sonrada WoW'ı sadece tek oyun biterecek oda Diablo 3.
Sosyal ağlarda paylaş

e bizim için sorun değili diablo 3ün bitirmesi
bizde zaten diablo 3ü bekliyoruz lol.
blizzard yapınca yapıyo onu kavrayamamışsınız siz hala. dandik dundik işler peşinde değil adamlar.
adamlar herşeyin ilkini yapıp en iyisini yapıyo. sonra sağdan soldan çalıyolar patlıyolar diğer oyunlarda lololol
ben blizardın yerinde olsam dava açardım rifte hırsızlar diye.
bu arada ne kadar maaş alıyosun ?
Sosyal ağlarda paylaş

kermit said:

e bizim için sorun değili diablo 3ün bitirmesi
bizde zaten diablo 3ü bekliyoruz lol.
blizzard yapınca yapıyo onu kavrayamamışsınız siz hala. dandik dundik işler peşinde değil adamlar.
bu arada ne kadar maaş alıyosun ?

Bende zati diablo bitirecek asıl sorun bumu dedim ? Ne alaka nerden çıkardın bu fikri ? Bende bekliyorum D3 ne varki ?

Vay anasını yapınca yapıyorlarmış. Sağol valla text-rpg'lerden beri oyun oynarım hali billz yapınca yaptığını biliyorum sağol. Fakat onca yazıdan bunu çıkarmak gene ilk cümlendeki anlama azmini sürdüyor. Sen baya bir sıkı kavramışsın ama neyi işte orası tartışılır.

Maaş olayına gelirsekte. Gene azmin sürüyor anlayış konusunda.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu aptallık derecesinde saçma argumana daha önce 30 kere cevap verdim sanırım.
Olay FIREBALL un kullanılması değil wow istediği kadar skill araklasın diğer oyunlardan farklı class deneyimleri sunabiliyor oyuncuya.
Rift ise bütün mekanikleri skilleri talentları ve oyun deneyimi tamamen arak bir oyun.

Başka şarkıda kullanılan bir akoru hatta akor dizisini aynen kullanabilirsiniz ama gidip smoke on the water un riffini ZATEN ONLAR DA Sİ Yİ BAŞKASINDAN ARAKLADI diye şarkınıza koyarsanız testis geçerler adamla.

Ayrıca beleş ayında 1 milyon kullanıcısı olan (1 ay sonra 500 2 ay sonra 200k ya düşer o zaten) bir oyunla 7 yıl sonra 11m kullanıcısı olan bir oyunu karşılaştırmak.
MM
Sosyal ağlarda paylaş

Pasta said:

Bu aptallık derecesinde saçma argumana daha önce 30 kere cevap verdim sanırım.
Olay FIREBALL un kullanılması değil wow istediği kadar skill araklasın diğer oyunlardan farklı class deneyimleri sunabiliyor oyuncuya.
Rift ise bütün mekanikleri skilleri talentları ve oyun deneyimi tamamen arak bir oyun.

Başka şarkıda kullanılan bir akoru hatta akor dizisini aynen kullanabilirsiniz ama gidip smoke on the water un riffini ZATEN ONLAR DA Sİ Yİ BAŞKASINDAN ARAKLADI diye şarkınıza koyarsanız testis geçerler adamla.

Ayrıca beleş ayında 1 milyon kullanıcısı olan (1 ay sonra 500 2 ay sonra 200k ya düşer o zaten) bir oyunla 7 yıl sonra 11m kullanıcısı olan bir oyunu karşılaştırmak.
MM

Olay arak değil. Bende bunu söylüyorum 30 kez. Rift'i oynamadım araklamışmıdır oyundan bazı şeyleri orasını da bilmem dedim gene. Benim tek anlatmak istediğim kullanılan skill ve interface in WoW la başlamadığı WoW ile de bitmeyeceği ve bununda gayet normal olduğu.

Fakat bunu belirtmek bile sanki billz küfür etmek manasına geliyor. Lafım sana değil tabii sadece mesajından olayı birkez daha özetlemek istedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Misafir
Bu konu yeni mesajlara artık kapalıdır.
  • Yeni Oluştur...