Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektrikli otomobilde ÖTV ve fiyat belli oldu!

Joker

Öne çıkan mesajlar

Ytse said:

bu topiği okuyanda hybrid arabalar yeni üretildi sanar, yok mükemmelleşmemiş yok teknoloji oturmamış. Senelerdir yurt dışında satılıyor bu arabalar, ayrıca hybrid arabalarda şarj derdi de yok, ve aküleri için uzun süreli garantiler mevcut.

yeni üretilmemiş olması mükemmelleştiği anlamına gelmiyor. evet, hala çok sayıda eksikleri var, ve evet teknolojisi daha oturmadı.
Sosyal ağlarda paylaş

hah, güzel örnek plazma işte, oturmadı, sonra da yerini lcd'ye bıraktı, yavaş yavaş kayboluyor piyasadan. dikkat edersen plazmalar giderek eziliyor lcd karşısında, ve piyasadan çekiliyorlar, çünkü beklenen atılımı yapamadılar, lcd'ye kaptırdılar koltuğu.

hibrid araba şu an alınacak kadar iyi değil. İleride toparlarsa iyi bir alternatif olur ama.
Sosyal ağlarda paylaş

araba melez motorlu

benzinli olması da iyi uzun yolda akü biterse şarj edecek yer yok zaten 50 km ve altında elektrik motoru devreye giriyor 50 yi geçtiğinde benzinli motor giriyor bir yandan da şarj ediyorsun aracı öyle özel otoparka gerek yok keza akü boşalmışsa zaten oytomatik olarak benzinli olarak motor başıyor şarj olmadan elektriğe geçmiyor

melez (tu)

fiyatda daha da bir indirim olursa ben satarım arabamı bundan alırım.. büyük müyük idare edeceğiz artık

ama evet hem clio hem melez olsa artık sevincimden altıma sıçarım
Sosyal ağlarda paylaş

bu elektriklilerde servoya, doğrudan kontrolden elektrik ile kontrole geçseler de tamamen şehiriçinde gaz/hızlanma hassasiyetlerini 1.vites aralığı için oldukça düşürseler iyi olabilir..

hmm anlatamadım şimdi.. şehir içi yoğun trafikte dur kalkta shockwave traffic jam'i engeller gibi geliyor işte.
Sosyal ağlarda paylaş

dasaaa said:

lcd, plazma vs de öyle..
yeni, oturmamış vs.

kullanılacak kadar iyiler ama.

amoled'in araştırılmasında kullanılacak kaynağı sağlamak için piyasaya sürülmüş deneme ürünleriydi onlar. babaları olan amoled'i 1-2 seneye raflarda görebileceğiz. hala geliştirilmesi devam ediyor. en son sanırım super amoled 2 çıkardı samsung. lcd'de 5 yıl sürdüğünü düşünürsek aynı mantıkla 2015-2020 arasında sağlam elektrikli arabalar piyasaya çıkar :P
Sosyal ağlarda paylaş

Ya zaten şu üretilen enerjiyi depolama olayını bir bulsa birileri dünya'da petrol denen şeye ihtiyaç kalmazda, işte öyle ya da böyle bir yolunu buluyor herifler. Olmadı ben bulucam aküyü, sonrada yıldırımları, şimşekleri depolıcam, dünya'nın en temiz enerjisini bedavaya vericem. Sonrada amerikan ajanları gelcek beni öldürcekler, vasiyetimde de açıklıcam beni Tesla'nın yanına gömsünler diye.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...