Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Battle.net Account Locked - Action Required

knight_of_rose

Öne çıkan mesajlar

Due to suspicous activity......
Bu sekilde blizden mail alan olmusmuydu? hacklendik sanırım virus taramaları falan bitsin iphonea sifre olayınıda yukleyip girip bakıcam ne durumda account diye ama armorydede charların esyaları hep uzerinde adamların2 taneside enchanter epicleri eritirlerdi heralde crystal icin en azından...
Sosyal ağlarda paylaş

2 hafta önce aynı mail bana da geldi

sonra spamların arasında şöyle bi fake mail gördüm,

Hello,

Blizzard Entertainment recently received a request to change the e-mail address used to log in to the Battle.net account with the username hedehödö@mail.com. The e-mail address h***@hotmail.com has been specified as the new username for this Battle.net account. An email has been sent to this new address containing a verification link to complete the change.

Once the new address has been verified, the e-mail address [email protected] can no longer be used to log in to this Battle.net account or any World of Warcraft accounts merged with this Battle.net account.

If you did not initiate this request, please click here to contact the Blizzard Billing & Account Services team immediately.

Sincerely,
The Battle.net Account Team
Online Privacy Policy
Sosyal ağlarda paylaş

Blizzard size asla , ASLA , ASLA "hello" diye mail atmaz. O hello kelimesinden sonra isminiz yazmıyorsa okumadan silebilirsiniz, gönül rahatlığı ile.

Yani hesabınızda yazan orjinal isim atıyorum "Muzaffer Bolkepçe" ise, Blizzardın size gönderdiği mail "Hello Muzaffer" , "Hi Muzaffer" , "Welcome Muzaffer" gibi bir hitapla başlar.

Başlığı açan arkadaştan bakmasını istediğim ilk şey bu, eğer mesaj adınla başlamıyorsa birşeyler yapmaya çalışma.
Sosyal ağlarda paylaş

Şimdi girdim oyuna eq saglan duruyor goldda yerinde adam hackleyip 1-2k alıp gidicek degil ehralde hepsini alırdı. Absonun dedigi gibi büyük ihtimal ip farkından yada accountta 3-5 goldumuz var diye gold seller olma ihtimalini incelemeye aldılar. Karea battle.net icin kullandıgım emaili baska yerlerde kullanmadıgım icin o fakelerden pek gelmiyor o emaile ama wowla ilgili sitelere uye olurken falan kullandıgım bir emailim var spam mail o tip maillerle dolu. Neyse kac zamandır yapmak isteyipde üşendigim accounta authenticator baglama olayı bugüne kısmetmiş.
Sosyal ağlarda paylaş

fake mailleri anlamak zor degil genelde ingilizceleri cok bozuk oluyor. Linklerede dikkat ettikten sonra sorun yok bu arada authenticator ile ilgili blizden gelen mesaj soyle baslıyor.

Hello,

We've received a request to add a form of account security (such as our Authenticator products) to this Battle.net account. Please click this link to continue with this process. You will be redirected to Battle.net Account Management (please be prepared to log in) with further instructions.
Sosyal ağlarda paylaş

Valla adamlar bir şekilde şifre deneye deneye kitlemiş olabilirler hesabını. Ya da başka birşey olmuştur orasını bilemiyorum. "Due to suspicous activity" diye başlayan mesajını soruyorum, o nasıl başlıyor.

Son mesajın blizzden gelen maille alakası yok, senin bir yere tıklamandan dolayı gelen cevap maili o, onda ismin yazmıyabilir.Yoksa blizzarda bir mail attın direk "hello" ile başlayan "mesajını aldık teşekkürler" diyen oto mesaj gelir. Sen hesaba authenticator ekliyoken genel "hello" ile başlayan onay mailin gelir. Ya da gidersin blizzcon'u canlı izlemek için para ödersin, hop "Hello, isteiğiniz alındı size dönecez" diye mail gelir. Bu mailler birşeye cevaptır blizard size mesaj atmamıştır sadece cevap vermiştir.

Burda bahsedilen, blizz sana birşey söylemek ya da uyarmak istiyorsa ya da senden birşey yapmanı talep ediyorsa sana isminle hitap eder ki, başkaları sana aynı tip mesajları atarken seni aldatamasın.
Sosyal ağlarda paylaş

@freemon
Due to suspicious activity, the Battle.net account [email protected] has been locked. To restore access to this account, please follow these steps:

mail direk boyle baslıyor ne hi ne hello hicbisi yok baslangıc bu.

@cuce
kesinlikle haklısın maillerdeki linklere girmiyorum direk battlenet yada gameclientin verdigi linklere giriyorum ki girmeye calısınca oyuna your account locked hede hödö su adrese git diye yonlendirdi game client
Sosyal ağlarda paylaş

Karea said:

2 hafta önce aynı mail bana da geldi

sonra spamların arasında şöyle bi fake mail gördüm,

Hello,

Blizzard Entertainment recently received a request to change the e-mail address used to log in to the Battle.net account with the username hedehödö@mail.com. The e-mail address h***@hotmail.com has been specified as the new username for this Battle.net account. An email has been sent to this new address containing a verification link to complete the change.

Once the new address has been verified, the e-mail address [email protected] can no longer be used to log in to this Battle.net account or any World of Warcraft accounts merged with this Battle.net account.

If you did not initiate this request, please click here to contact the Blizzard Billing & Account Services team immediately.

Sincerely,
The Battle.net Account Team
Online Privacy Policy

sanırım aynı elemanlar yaklaşık 2 senedir olmayan wow accountum için mail gönderip duruyorlar. sdf
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...