Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

3 TB'lık sabit disk

Bone

Öne çıkan mesajlar

Bone said:

e iyi de benim de hardware ve software konusunda bilmediğim bir şey yok, napıcaz o zaman?

ha lan, bide buyuzden kharonu galiba donanim gurusu sectik, benim sordugum ucuk kacik her soruya en pratik cevaplari ve programlari buldu adam, yani öyleki dunyam degisti lan. Sevgili guzin abla, ben dert yanarken software ve hardware olarak, sen neredeydin söyle!
Sosyal ağlarda paylaş

Bahsi gecen disk'in 400 mb/sn ile data yazabilse bile oncelikle sen o veriyi bir yerlerden yine 400 mb/sn hiz ile okuyabilmelisin. Ayni sekilde disk ile verinin okundugu yer arasindaki iletisimi saglayan birimler ( kabaca internet -> ethernet karti -> board ustundeki bus -> disk gibi ) yine 400 mb/sn'lik data aktarimini yapabilecek veri yoluna sahip olmali.

Bu sartlar saglandiginda o degere ulasabiliyorsun.
Sosyal ağlarda paylaş

aquila said:

Bone said:

e iyi de benim de hardware ve software konusunda bilmediğim bir şey yok, napıcaz o zaman?

say what?

ahahahahahah çok pis nostalji oldum
bu cümleyi sanıyorum ortaokul 1'de, halamın çalıştığı bi bilgisayar firmasına gittiğimde kurmuştum. dell satıyorlardı hatta, o zamanlar sentim'di sanırım. adam bir sürü kart göstermişti PCI falan, hepsini bilmiştim, bi RAID controller'i bilememiştim. sonra bilmediğim bir şey yok çok az var demiştim sdflksdjf. heyy gidi günler.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

abi bildigin bilgisayarın diskinden hariciye film atıyorum mesela. internet, ethernet falan ne alaka burada? iki diskin de mi aynı hızda calısabiliyo olması lazım? bi de usb2.0 geyigi ne? bıktım daha hızlı calıstırabilirsin tooltipinden.

iki diskin de aynı hızda çalışması bir diskten diğerine aktarırken o hızda aktarması anlamına gelmiyor.
aradaki medium'dan kastım sata kablosu, usb kablosu gibi şeyler.
bir diskten diğer diske veri aktarırken aradaki kablonun hızı önemli harddisklerin değil.
Sosyal ağlarda paylaş

mekanik disklerin okuma yazma hizlari belli.

averaj olarak 90-100mb/sn gibi bi okuma/yazma hizi var.

fakat usb2.0 in max siniri 480mbit yani 60mb/sn,

o uyari da 5v luk usb2.0 in minumum operasyon voltaji olan 4.4 e kadar dusunce alirsin. usb1.0 hizinda calismaya baslar. o da 12mbit e denk geliyor. hizli bi internetten indirme gibi bisey asdf.

ayrica bilgisayarlarda 12 tane usb var oooh hepsinden hepsine dosya atarim kafasi da yok, south bridge lerin max veri akisi 120mb/sn.

yani max 2 diskle tam hizda transfer yapilabilir.

over n out
Sosyal ağlarda paylaş

ben buyuk boyutlu bi dosyayı aktarırken genelde o aktarım penceresinde yazan seye gore konusursam 20mb/sn goruyorum. bunu arttırmanın yolu var mı? hani max verim alalım o zaman.

zaten tek hdd var baglı olan. dolayısı ise tek usb port kullanılıyor. yani notebook'un sabit diski ile harici disk var sadece olayda.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...