Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Fransa - Almanya

ZaugnaKhaldun

Öne çıkan mesajlar

Merhaba Romalılar,

Temmuz ayında bir Avrupa seyahati planlıyorum turistik olarak. Plana göre öncelikle Fransa'ya gidecek, 4-5 gün kalacak; sonrasında ise Almanya'ya geçerek 3-4 gün kalacağım.

Birkaç sorum var:

1-) Vize işi ne olacak? Yani, önce Fransa'ya gideceğim ve orada daha uzun süre kalacağım için vize başvurumu Fransa'dan yapmam gerekiyor sanırım. Ancak yukarıdaki seyahat planına Fransa Konsolosluğu bir şey der mi? Ayrıca, Fransa'dan aldığım bu vize ile Almanya'ya geçiş yapabiliyorum sanırım, Fransa'dan Almanya'ya geçerken Almanların bana sorun çıkartma ihtimali var mı? (Ekstra olarak, Fransa'dan davet almanın vize almayı kolaylaştırıcı etkisi var mı, bu davetleri kimler gönderebiliyor?)

2-) Paris - Berlin arası tren var diye biliyorum; bu trenlere nereden bakabilirim, fiyatları ne kadar oluyor tahmini olarak? Ve bu yolculuk ne kadar sürüyor?

3-) Almanya-İstanbul arası ucuz uçak bileti nereden bulabilirim en mantıklı olarak?

Teşekkürler=)
Sosyal ağlarda paylaş

toggienin dedigini demeye geldimdi.
germanwings ve condora bakabilirsin ucuz bilet icin ya da ryanair var.
tren biletleri icin http://www.db.de var. fransaninkini bilmeyorum.

almanyanin neresine gitceksin? o önemli.
almanya istanbul icin yine dedigim ucak sitelerine bakabilirsin.
bir de sunexpress'e ve pegasus'a bak ek olarak.
ne zaman gelcegine de bakar tabi. haziran temmuz gibi biletler baya pahaliya patlar. simdiden kampanyamsi seyler var, onlara bakmak lazim.
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
ZaugnaKhaldun said:

Berlin düşünüyorum şu anda ya.

Uçakların trenden daha ucuz olabileceğine dair şeyler söylemişlerdi Fransa - Almanya arası için; onlara da bakacağım birazdan.

Teşekkürler=)

fransada tren baya bi pahalı :D trollface çıkaracak seviyede hatta. gerçi her tarafta öyle sanırım. isveçte de aynıydı durum.
Sosyal ağlarda paylaş

toggie said:

avrupa icinde schengen vizen varsa rahat rahat dolasırsın.
ucak biletine pegasus'tan bak.
hızlı trenler var 3-4 saate giden ama hayvan gibi pahalıdır. ucakla gitmek daha mantıklı. paran varsa trenle git ama cok zevkli olur. yavas olanlar da 11 saat suruyomus.

paris berlin 3-4 saat?
Sosyal ağlarda paylaş

• 2 hafta sonra ...
valla berlini bilemem de almanya'da frankfurttan geldim dun ve gayet guzel bir sehir. ama berlin ve munih daha buyuk sehirlermis tabi. oralari gormedigim icin bisey diyemiycem ama frankfurtta 1-2 gun kalinabilir gayet eglenceli bir sehir. tabi merkezde tren istasyonuna yakin otellerde kalirsan.

vize icin de sanirim birinden alman yetiyor shengeni. ama ilk aldigin ulkeye girmekte fayda var diye biliyorum.

almanya ici trenler icin db ye bak arkadasin dedigi gibi.

ucak icin de tr den sunexpress ya da pegasus uyun fiyata goturur almanya'ya ama fransayi bilemiycem.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...