Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Kiliseye 'haçı kaldırın' tehdidi

Loxias

Öne çıkan mesajlar

Suark said:

Loxias said:

türk hatunları güzelmiş diyen bir yabancıya artık, "annen hariç de lan annen hariç de" diye girişeceğim. ne pis insanlarmış

İnsanların değer yargıları ile, sizin değer yargılarınız farklı olabilir.
Aynı olmak zorunda değil, sizinkinin farklı olması sizi üstün yapmaz, sizi sadece siz yapar

başkalarının değer yargılarına göre yaşadığımda, artık benim bir değer yargım kalmamış,karşımdakinin değer yargılarına göre yaşıyor olurum. bunu da bilmek lazım.
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

Suark said:

Loxias said:

işte başlıkta bildiğin, türkiye gibi müslüman nüfusun fazla olduğu bir ülkeye klise açarsan saldırı yapmış olursun. buda cevabı olmuş denmiş.

alakası yok,
cımbızla lafları çekip kendinizi haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz.

Kilise açmak saldırı değil ve kiliseye yapılan hem suç, hem yanlış. Şu an ki konunun onunla zerre kadar alakası yok

"arkadaşım, toplumun normlarına ters düşen bir hareket yaparsan, hele bunu public yaparsan tepki alırsın."

bu ve buna benzer cümleleri geçtiğimiz sayfalarda kendin kurdun. konumuz da klise. klise açmakta bu ülkenin (en azından senin bahsettiğin) normlarına uyan bir durum değil. anlatabildim mi?

normlara uymuyorsan saldırı yapmış olursun diye sen diyorsun

ooff of, vallahi of. Bide mantıklı geçinionuz ya hu.

Normlara uymayan davranış sergiliyorsan, ve bunu insan gibi değil milletin gözüne sokuyorsan saldırı yapmış olursun diyorum.

Klise açıp üzerine muhammed şöle böledir diye yazı asarsan bu saldırıdır.

amma sığmışsınız yahu siz.
Zor diil bunu anlamak?
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

Suark said:

Loxias said:

türk hatunları güzelmiş diyen bir yabancıya artık, "annen hariç de lan annen hariç de" diye girişeceğim. ne pis insanlarmış

Aynı olmak zorunda değil, sizinkinin farklı olması sizi üstün yapmaz, sizi sadece siz yapar

başkalarının değer yargılarına göre yaşadığımda, artık benim bir değer yargım kalmamış,karşımdakinin değer yargılarına göre yaşıyor olurum. bunu da bilmek lazım.

Abi başkalarına saygılı olmak durumundasın toplumda yaşıyorsan, gidip bi adada yaşayıp yalnız başına bütün fikirlerini dile getirebilirsin. no problem.

Ya en basitinden, yolda gördüğün bi amcanın tipini beğenmediğinde, amca tiğine şeedeyim dio musun?
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Abi başkalarına saygılı olmak durumundasın toplumda yaşıyorsan, gidip bi adada yaşayıp yalnız başına bütün fikirlerini dile getirebilirsin. no problem.

Ya en basitinden, yolda gördüğün bi amcanın tipini beğenmediğinde, amca tiğine şeedeyim dio musun?

ben demiyorum onu ama şunun saçına bak diyen kapalı teyze çok gördüm hani
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Ya fikirleri var da ortada hakaret yok, direk saygısızlık yok bir şey yok. Adam havadan nem kapmış, bunu söylemeye çalışıyorum ben. Fransız kadınları süfermiş dediğinde "hoop benim karım fransız lan" diyen adam havadan nem kapmıştır, senin yaptığın bir saygısızlık yok.

Toplum gerçekleri var evet, insanlar havadan nem kapıyorlar. Biz burada öyle bişey yok demiyoruz, onların yaptığı ayıp, bizim dediklerimizde ayıp olan bir şey yok diyoruz. Hala bu konuyu netleştiremedik sanırım :/

yok yok orası net. Ayıp olan bir şey olduğunu, ama bu ayıbının toplumlara göre değişebileceğini, bizim toplumumuz için bu davranışın hatalı olduğunu söylüyorum.
Ki bu karikatürü yapan adam taraktan minare çizen adam, herif kasıtlı gayet.
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Loxias said:

Suark said:

Loxias said:

işte başlıkta bildiğin, türkiye gibi müslüman nüfusun fazla olduğu bir ülkeye klise açarsan saldırı yapmış olursun. buda cevabı olmuş denmiş.

alakası yok,

Kilise açmak saldırı değil ve kiliseye yapılan hem suç, hem yanlış. Şu an ki konunun onunla zerre kadar alakası yok

"arkadaşım, toplumun normlarına ters düşen bir hareket yaparsan, hele bunu public yaparsan tepki alırsın."

bu ve buna benzer cümleleri geçtiğimiz sayfalarda kendin kurdun. konumuz da klise. klise açmakta bu ülkenin (en azından senin bahsettiğin) normlarına uyan bir durum değil. anlatabildim mi?

Normlara uymayan davranış sergiliyorsan, ve bunu insan gibi değil milletin gözüne sokuyorsan saldırı yapmış olursun diyorum.

Zor diil bunu anlamak?

dini kitap yazip yahudiler lanetlenmis irktir yazmakta saldiri oluo o zaman dimi?

oh wait...
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

Suark said:

ben demiyorum onu ama şunun saçına bak diyen kapalı teyze çok gördüm hani

ve bu dendiğinde denilen insan rahatsız olmuyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Suark said:

Loxias said:

Suark said:

Loxias said:

ya örneklerin okadar yetersiz ve saçma ki. tartışmak bile zor seninle. "ben senin dinine şey ediyim mi" diyorum da bu örnekle bir tutuyorsun.

off off örneklemelere bak
Sosyal ağlarda paylaş

Viktor said:

Suark said:

Loxias said:

Suark said:

Loxias said:

alakası yok,

Zor diil bunu anlamak?

dini kitap yazip yahudiler lanetlenmis irktir yazmakta saldiri oluo o zaman dimi?

oh wait...

oh wait değil, haklısın. evet.
de konuyla alakası ne bu durumun? müslümanlar hiç agresif takılmıyor mu dedik ne dedik?

fail konu değiştirme çabaları bunnar
Sosyal ağlarda paylaş

Tamam da bu adamın hakkı. Çok net bir şey. Ayıp falan da değil yani, çünkü kimseye hakaret etmeden kendi görüşünü belirtiyor. Birisi kutsal olduğunu düşünüyor diye bir şey hakkındaki görüşlerini yazması bunu saygısızlık yapmaz.

Bu toplum ona tepki verir, adam kasıtlı yapmıştır evet. Ancak yine de masumane eleştiriyi aşarak tehditle/şiddetle tepki verenler haksız, adam da zaten hakkını kullandığı için haklı.
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

Suark said:

Loxias said:

Suark said:

Loxias said:

ya örneklerin okadar yetersiz ve saçma ki. tartışmak bile zor seninle. "ben senin dinine şey ediyim mi" diyorum da bu örnekle bir tutuyorsun.

off off örneklemelere bak

Senin dediğine göre, isteyen istediği fikri söylemeli ya, ondan o örneği verdim.
Sosyal ağlarda paylaş

Loxias said:

Sam said:

Aluriel said:

abi ciddi olamazsın ya. asıl müthiş agresiflik inanan kısımda var.

aç şurada bir cumhuriyet bayramı kutlama başlıklarına, bir de dini bayram kutlama başlıklarına bak. aradaki farkı göremeyen var mı bilmem.

AHAHAHAHAHAH

CEVÂB VEREMEDİ?

mesele cumhuriyet vs inanç değil ama oraya çekeceksiniz tabii doğal olarak, mesele belli kavramlara açık saldırı ganiyken öbürlerine bir kişi bile saygısızlık edecek olsa hemen linç edilmesi.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Loxias said:

Sam said:

Aluriel said:

aç şurada bir cumhuriyet bayramı kutlama başlıklarına, bir de dini bayram kutlama başlıklarına bak. aradaki farkı göremeyen var mı bilmem.

AHAHAHAHAHAH

CEVÂB VEREMEDİ?

cidden veremedim.
Sosyal ağlarda paylaş

Sam said:

Aluriel said:

abi dini bayram senin dini bayramın. beni bağlamaz. kutlamak zorunda değilim. sen ne yaparsan yap ben karışmam sana.

cumhuriyet bayramı hepimizin bayramı. ama yine de onu da herkes kutlamak zorunda diye bişey yok
Sosyal ağlarda paylaş

nileppezdel said:

Tamam da bu adamın hakkı. Çok net bir şey. Ayıp falan da değil yani, çünkü kimseye hakaret etmeden kendi görüşünü belirtiyor. Birisi kutsal olduğunu düşünüyor diye bir şey hakkındaki görüşlerini yazması bunu saygısızlık yapmaz.

Bu toplum ona tepki verir, adam kasıtlı yapmıştır evet. Ancak yine de masumane eleştiriyi aşarak tehditle/şiddetle tepki verenler haksız, adam da zaten hakkını kullandığı için haklı.

boldlu kısma itafen,
işte o senin düşüncen nil. Karşı taraf bunu bu şekilde anlamayabilir.
Adam haksız, yersiz. Tepki verenler, gereksiz
Sosyal ağlarda paylaş

@Sam: Durup dururken bayram kutlaması başlığında inananlara sataşanları da takdir ettiğini sanmıyorum ben çoğu dinsizin. Benim derdim bir şekilde din'e gelen konularda, genellikle evrim konularında falan, Allah yok dediğimizde saygısızlık yapmış muamelesi görmemiz.

Bu forumda öyle değil belki ama genel olarak inananlar çok daha agresif evet, bir de inanıp da bunu uzun uzun tartışan adam sayısı zaten inanmayanlara göre daha az burada. Onların arasında da gayet çirkin hakaretlere varan arkadaşlar var, biliyoruz bunu hepimiz.

@Suark: Abi git hakaret kelimesinin anlamına bak rica ediyorum. allah yok, din yalan demek hakaret falan değildir şunun tartışması bile yapılmaması lazım. O adamlar öyle anlasa da hakaret değildir, o adamların havadan nem kapması ve hakaret kelimesinin anlamını bilmemesidir
Sosyal ağlarda paylaş

Aluriel said:

abi dini bayram senin dini bayramın. beni bağlamaz. kutlamak zorunda değilim. sen ne yaparsan yap ben karışmam sana.

cumhuriyet bayramı hepimizin bayramı. ama yine de onu da herkes kutlamak zorunda diye bişey yok

eyvallah. ama böyle düşünmüyor insanlar ki arada dediğim gibi bir fark var. ilk mesaja dönersen anafikir inanmayanlar tarafından gösterilen yüksek agresyondu.
Sosyal ağlarda paylaş

zaten toplumda bir ateist kolay kolay kendinin ateist olduğunu yada "tanrı yok" cümlesini kuramıyor ki. yani herkese söylediğinizde sevap diye öldürülme olasılığınız var. e bu oluyor. bu toplumun içinde bulunduğu bir cehalet diye bunu savunacak mıyız? kardeşim öldürülme riskin varsa söylemezsin olur biter mi demeliyiz? bu başlıkta ben bunu gördüm resmen.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...