Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Defne Joy Foster Evinde ölü bulundu?

dreagloth

Öne çıkan mesajlar

Bir çok kişinin anlamakta güçlük çektiği şeyi tekrar açıklamayı deneyeyim; birine göre ''hata'' olan, bir diğerine göre ''hata'' olmayabilir. Birinin ahlak anlayışı, bir diğerininkine uymayabilir. Ama tepkinin nedeni yok DJF ''hatalı mıdır, değil midir'' değildir. Şudur kısaca:

sir said:

hala neye sinirlendiğimizi anlamayanlar için koskocaman bir hint: aynı durumda ölen bi erkek olsaydı hıncal öyle bi yazı yazmayacaktı, hatta belki tanıştığı akşam adamı evine götüren kızı sorgulayacaktı.

sir said:

barış mançoya söylesek aynı şeyleri? yine saygın kalmaya devam eder miydik, yoksa bi takım çizgileri geçmiş mi olurduk? onun hatırasına haksızlık ettiğimizi bi an bile düşünmez miydik?
Sosyal ağlarda paylaş

X Y ve Z'nin cinsiyetleri yok..

Defne'yi değil, X, Y ve Z'yi konuşalım. ona göre sonuca varalım.
burada herbirinin yerine teker teker kendimizi koyduğumuzda en berbat durumda olan Y çıkıyor an itibari ile.

trajik sonucun düşüncenizi kompleksleştirmesine gereksiz yere izin veriyorsunuz ve bu makul bir sonuca ulaşmanızı engelliyor.

aynı şekilde olayı daha da karmaşıklaştırıp olmayan durumlar için varsayımlarda bulunup "X erkek, Y kız olsaydı o zaman böyle olurdu" gibi mesnetsiz sonuçlara güdülemişsiniz kendinizi.

daha a şıkkını çözmedin, b'yi geçmedin.. farklı bi koşula nereden gittin diye sorarlar adama
Sosyal ağlarda paylaş

alla allaa yahu iletişim sorunu mu var?
yahu x kişisi için flört etmiş, tu kaka, çok ayıp vesaire demek ayrı şey
x kişisi öldüğü günün ertesi "BAK NE HALTLAR KARIŞTIRMIŞ, NE DEMİŞLER SU TESTİSİ SU YOLUNDA KIRILIR, EVİNİN HANIMI OLSA BELKİ ÖLMEYECEKTİ" yazmak bambaşka bişey..

ayriyeten, hepimiz gayet iyi biliyoruz ki x kişisinin kadın olması durumunda yapılacak yorumla erkek olması durumunda yapılacak yorum birbirinin tam zıttıdır, mesele de tam olarak buradadır.
Sosyal ağlarda paylaş

sir said:

alla allaa yahu iletişim sorunu mu var?
yahu flört etmiş, tu kaka, çok ayıp vesaire demek ayrı şey
kadıncağızın öldüğü günün ertesi "BAK NE HALTLAR KARIŞTIRMIŞ, NE DEMİŞLER SU TESTİSİ SU YOLUNDA KIRILIR, EVİNİN HANIMI OLSA BELKİ ÖLMEYECEKTİ" yazmak bambaşka bişey..

elbette o konuda da ortak karardayız ben o duruma bişi demedim hıncalın yaptıgı cok yanlıstır cunku herkesın onunde ÖLÜME laf etmiştir.

Simdi aldatmıştır kötüdür pistir tü kakadır apayrı
Ölmüştür topragı bol olsun o apayrı.
Sosyal ağlarda paylaş

siz olaya duygusal yaklaşıp değerlendiriyorsunuz ben daha nesnel yaklaşıyorum..
aynılarını bi 7sfden itibaren önce söylemişim zaten.

hatta kadın ablam olsaydı da sonuç değişmezdi benim için, erkek kadın cinsiyeti de durumu değiştirmez, olayda benim bizzat taraf olmam da sonucu değiştirmez.

evli ve çocuklu isen ve bu tipte bir olay oluyorsa, bu olaydan alacağım sonuç hep aynı olacaktır. aynı şartlar altında aynı sonuca ulaşırım daimi.
Sosyal ağlarda paylaş

aklıma çocuklarını wow oynarken unutan iki çift geldi de ordan söyledim. yani eski sahip olduğun hobilere devam edebilirsin orda sorun yok (bu forumda da var öyle hem eski hobilerine devam edip hem de sorumlu bir şekilde çocuk yetiştiren insanlar) ama eskisi kadar extrem yapamazsın bunları.

bir an çünkü aklımda evde bir çocuk ve sabah eve akşamdan kalma gelmiş giren bir ebeveyn canlandı ve hoşuma gitmedi.
Sosyal ağlarda paylaş

yaptığım sadece olayı değerlendirmek, kalanı benim işim değil. kalanı dediğim gazeteye yazıyı yazan ben değilim. yine de yapılan olay değerlendirmesi doğrudur, katılıyorum.

ha diğer yandan son durumu mazur görecek kadar aşmışsınız, e biz de orada modernleşemedik işte.

ilişkilerde karşılıklı saygıya, beraberliğe falan inanıyoruz hâlâ..

so 1820s!
Sosyal ağlarda paylaş

neyi mazur görüyoruz? ölmüş bir kişinin ölüm şeklini mi? senin de, hıncalın da, benim de, onunla uzaktan yakından ilişkisi olmayan herhangi birinin de, kimseye bir giren çıkan olmadığı sürece haddine düşmez ölüm biçimini mazur görmek ya da görmemek...pes ya...
Sosyal ağlarda paylaş

işte mesele şu ki hıncal uluç saf bir "değerlendirme" yapmakla kalmıyor, "yargılama" da yapıyor. ikisi arasındaki fark da, tamamen duygusal. değerlendirmede yanlış yapmak zaten imkansız gibi bişey, zira hakikatler, tanık ifadeleri vs. zaten ortada. ancak yargılarken, hele ahlaken yargılarken bi durup düşünmek gerek, ben geride kalanlara sempati gösterirmiş gibi yaparken aslında onların hayatını mı karartıyorum diye..ya da acaba kendi ilkel ahlaki normlarımı tanımadığım insanların üzerine boca mı ediyorum diye..ama hıncal uluçta bu empati yeteneği olsaydı zaten ohov..
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...