Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Internetten Dosya İndirenlere Cezalar Gelmeye Başladı

Somon

Öne çıkan mesajlar

Bunu yapan şirket DigiProtect diye bir şirket ve tr'de de Marif Uğurlu diye bir hukuk bürosuyla çalışıyorlar. İşleri tam olarak şu indirdiğiniz dosya başına 380TL ödeyin yoksa sizi mahkemeye vericez diyorlar. Ellerinde sadece IP var. Yani savcıya gitse bile %99.99 takipsizlik vericek savcı delil yetersizliğinden bunu onlar da biliyor yani işleri çok zor aslında ama tr'de insanları böyle korkutarak bir şeyler koparabilir miyizin peşindeler. Yoksa bana gelse öyle bir ihtarname hiç sallamam dosya masrafı ödemek istiyorsanız verin mahkemeye derim.

Ha böyle şeyler benden uzak olsun diyorsanız public trackerlardan uzak durun.
Sosyal ağlarda paylaş

md5 said:

yalandır ya büyük ihtimal. şu anda türkiyedeki internet kullanıcısının %90 ı korsan kullanıyor windowsundan müziğine. gitsinler şirketlerle uğraşsınlar ameleler.

varsa da böyle birşey ben kablosuz modem kullanıyorum başkaları girmiş indirmiş der kurtulursunuz

Abi niye yalan olsun. Kullanmayin kacak program. Millet enayimi avrupada.

Insallah yersiniz cezalari.

celik ayna celik ayna
Sosyal ağlarda paylaş

said:

Which data does RapidShare store when I am downloading a normal file (without "Logged TrafficShare" files)?
If you are using an account with RapidPro, the amount of data, the date of your download and the beginning of your IP-address will be stored linked to your account-ID.
You can review this data within your personal area My RapidShare and therefore check whether your account has been used by someone else without your consent. This data will be used for traffic calculation and, as the case may be, provide hints for impermissible account-sharing and will be deleted after 90 days.
If you are not using an account with RapidPro, the amount of data will be stored temporarily, linked to your IP address. This data will only be used to calculate the traffic for users with a free account and will be deleted after about two hours. In no case will we store information about which data has been downloaded by which IP address or account with RapidPro.
Rapidshare.com

Rapid download güvenli gözüküyor.
Sosyal ağlarda paylaş

md5 said:

sırf müzikler için uygulanan bir sistem heralde. zaten grooveshark falan varken müzik indirmek gereksiz heryerde internet var. yazılımlar ve e-booklar için kullanıcıların peşine düştüklerinde düşünürüm

ipod kullanmıyor musun
Sosyal ağlarda paylaş

dışardayken müzik dinlemeyi sevmiyorum. birşeyler okurum ama müzik dinlemem. müzik dediğin şeyi evde dinliyorum sadece. e netim var pc de var. o yüzden müzik satın almayı pek gerekli bulmuyorum kendim adına.

@Marvelotb

hacım para kazanmadığım programa niye para vereyim ?
Sosyal ağlarda paylaş

md5 said:

dışardayken müzik dinlemeyi sevmiyorum. birşeyler okurum ama müzik dinlemem. müzik dediğin şeyi evde dinliyorum sadece. e netim var pc de var. o yüzden müzik satın almayı pek gerekli bulmuyorum kendim adına.

@Marvelotb

hacım para kazanmadığım programa niye para vereyim ?

Ne alaka? Bu türkiyede korsan sidicilerle büyümüs cocuklarin ortak sorunu heralde.
Sosyal ağlarda paylaş

Somon said:

günün 4 saatini iett otobüslerinde geçirince ayakta tek yapacagı şey fordçuluk yada müzik dinlemek

ahahah haklısın tabi ama işte benim geldiğim yerde işler öyle değil.

@ marveloth

sen über zengin olabilirsin usta. geçen steamde crismıs ayağına 35 dolara yaklaşık 15 oyun falan aldım. bana adobe ürünlerini ya da office ürünlerini ya da windowsu ne biliyim bilimum 300 - 500 dolar ve üstü ürünleri 10 dolara satmak istersen hazırım orjinal almaya.
Sosyal ağlarda paylaş

SeaGle said:

GERGE said:

Rapid'e para vereceğinize Usenet'e verin. Anlamıyorum yani, niye Usenet değil?

usenet'in mantığı ne tam olarak?

Peer yerine servis aldığın firmanın serverları var onlara bağlanıyorsun ve istersen SSL bağlantı yapabiliyorsun. Güvenlik açısından daha iyi P2Plere göre. Hızda zaten maksimumla indiriliyor. Dosyalarda 800 güne kadar saklanıyor serverlarda. Eskiye yönelik dosyalarda çok başarılı, güncel dosyalarda hızlıca Usenete düşüyor. HD film ve oyunlarda senelerdir vazgeçilmezim.
Sosyal ağlarda paylaş

Hangi firmadan aldın? Ben senelerdir usenetserver.com' u kullanıyorum, memnunum.

Daha önce yazdığım;

Usenet çalışma mantığı; dosyalar kullanıcılarda değil, şirketlerin makinalarında saklanıyor. Serverlar birbiriyle bağlantı halinde. Kullanıcı bu dosyaları, sahip olduğu serverlara erişim imkanıyla, NZB indirme programlarıyla bu dosyaları full hız indiriyor.
Dosya uzantısı .nzb'dir. Bu dosya ismine alışsan iyi edersin. Dosyalar serverlarda artık 800-900 güne kadar saklanıyor. Her geçen gün saklama süresi artıyor. Yani bir dosya 2 sene önce servera yüklenmişse, sen o dosyayı listeleme sitelerinde aratırsan, karşına çıkar, herhangi bir problem yoksa indirirsin. NZB dosyalarında ayrıca her ihtimale karşı ekstra tamir dosyaları olur, indirdiğin dosyalarda bir eksiklik veya hata varsa tamir programlarıyla tamir edebilirsin.

1. Google'dan SABnzbd diye aratın, sitesinden programı indirip kurun, kullanımı basit, web-interface şeklinde. Ücretsiz, CPU ve ram dostu, kasma yapmaz, otomatik tamir ve istediğiniz yere extract ediyor dosyaları, news sitelerinden belirttiğiniz dosyaları otomatik indirebiliyor. Son 6 aydır bu programı kullanıyorum, çok memnunum. Yıllarca Newzleecher kullanırdım, SABnzbd bambaşka.
2. Dosyalar için ya bedava listeme sitelerine bakacaksın ya da az bir miktar ödeyip listeleme sitelerine üye olman gerekir. Hem bedava hem çok ucuz fiyata dosya listeleme siteleri var. Paralı olanlarda aynen torrent trackerlarda olduğu gibi kategorilere göre dosyalar listelenir, istediğinizi tıklar indirirsiniz, yorumları okursunuz, nfolarını incelersiniz. Örnek; nzbmatrix (şu an kullandığım), newzbin (eskiden bi bunu kullanırdım sonra bir takım mahkeme olayları yaşadı kapandı, açıldı, bayadır girmedim). Google'a "nzb search" diye yazarsan yeterince nzb (dosya yani) arama motoru çıkıyor.

Senelerdir Usenet kullanırım, her zaman bağlantımın son damlasına kadar yararlanmışımdır. Seneler önce 1mbit kullanırken full çekiyordum, herkes ozman 256/64k ile ratio kasardı torrentlerde :), şimdi 32mbit VDSL ile 3-3,5mbit civarı indiriyorum. İlk kullanma sebebim HD filmlerdi. Daha piyasada yaygın değilken ben ordan indirirdim. Sonra zaten vazgeçemedim. Ekstrem dosyalar hariç aradığım herşeyi Usenette buluyorum, yeterki aramayı doğru yapasın. Kullandığım şirket "usenetserver". Her zaman sıralamada ilk 3tedir. Diğerleri de Giganews ve Astraweb. Giganews gereksiz pahalı ancak kullanıcı sayısı fazla, Astra'da da sorunlu dosya sayısı diğerlerinden fazla.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...