Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Elektrik faturası ile ilgili

speedy21

Öne çıkan mesajlar

normalde aylık 25 lira gelen fatura
son 1,5 aylık dönemde 100 liralık geldi
Tedaşı arayıp durumu izah ettim, elektrik saati yanlış okunmuş olabilir deyip tahakkuk servisine bağladılar
durumu anlatınca "saatin üzerindeki son endeksi baktığınız tarihi vs. yazın getirin faturayı bakalım" dediler?!?
faturayı ödemeyi 1 hafta geciktirdiğim için gelip elektriği kesen tedaş görevlilerinin böyle bir durumda gelmesi gerekmiyor mu? bir görevlinin gelip elektrik saatini kontrol etmesini istemek gibi bir hakkım yok mu?
faturanın üzerine yazacağım son endeksin doğru olup olmadığını nerden anlayacaklar?
bilen birileri varsa ve bilgilendirirse sevinirim
Sosyal ağlarda paylaş

di said:

Eksik soylersen bir sonraki ay geldiklerinde yine dogru okurlar, bu ay yerine onumuzdeki ay odersin eksik soyledigin kismi. Bir sey degismez adamlar icin.

hmm anladım da asıl önemli olan kısım
elektriği kapamak için koştura koştura gelen tedaş çalışanlarının böyle bir durumda da gelmeleri gerekmiyor mu?
Sosyal ağlarda paylaş

Yanlisligi bildirmekle yukumlu olan taraf sen oldugundan gelmelerine gerek duymuyor olabilirler. Yonetmeliklerine falan bakmak lazim.

Bir de bu ay fazla odesen onumuzdeki ay az odersin iste. Yine bir sey degismediginden adamlar sallamiyorlar haliyle.
Sosyal ağlarda paylaş

bana da ne kadar uğraşırsam uğraşayım faturayı aynen ödeyecekmişim gibi geliyor
üzüldüğüm kısım Tedaşın özelleştirilmesinden sonra (ki bağlı buludunduğum bölge Osmangazi Elektrik Dağıtım A.Ş. ve geçtiğimiz yıl özelleştirildi) gelecek faturaları paşa paşa ödeyeceğiz gibi geliyor, vaktinde Türk telekom içinde öyle olmuştu her ay 3-4 farklı vergi adı altında uçuk faturalar geliyor, her ay birkaç lira zamlanıyordu; onu da ödüyorduk taa ki kapatana kadar.
Üstüne üstlük tedaş ile rekabet edebilecek başka bir kurum yok ve benimde bir öğrenci olarak yüksek faturalar yüzünden tedaşa dava açabilecek gücüm yok
sonuç: ödemeye devam
Sosyal ağlarda paylaş

Osmangazi el. dağıtım, bursa?

Abi doğalgaz yakarak yapılıyor o elektrik, pahalı olur tabi ehüehüeheh.

Onun dışında, önce paşa paşa ödeyeceksin ki bu tüm bu tarz şeylerde kuraldır. Cep telefonu faturasından başka bi borcuna kadar, hatalı olan kısmı önce ödersin. Sonra ya iadesi yapılır, ya diğer faturalarından düşülür ödediğin kısım.
Sosyal ağlarda paylaş

tedaş sana doğru sölemiş. hatalı okunabiliyor sorun yok. ve sen önceki endeks son endeks vs faturalardan ve saatten bakıp yazıp götürüceksin. onlar gelmiyo. hatalı okuma varsa direk orda bi sonraki aya atıyolar ya da hiç yatırmamışsan düşük melağ alıyolar. azcık üşengeç olmayın par sizin parnız peşine düşün gidip konuşun.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...