Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

neden şampiyonşiplerde-kaplarda hiç türk oyuncu yok ?

dattebayo

Öne çıkan mesajlar

senko said:

oynamayi beceremiyorlar sorun bu
yoksa oynamayi bilen insanlar baska oyunlarda turnuva murnuva kazandilar.

Basketbol milli takımı dünya 2.cisi oldu ozaman tenistede dünya 2.cisi çıkarmamız lazım? Türk tenisçiler tenis oynamayı beceremiyor ozaman. Bumudur mantık? Yüzeyselliğin bukadarına hayret.
Sosyal ağlarda paylaş

vallahi girdigim ilk sc2 turnuvasında final oynadım.şimdide 32 kişilik invitation turnuvada boy göstericem 200€ luk. betadan beri oynayıp bi baltaya sap olamadıysanız bu sizin beceriksizliginiz.sayfalarca forumlara yazı yazıcaanıza replayleri tartışcaanıza vodlara bakıcaanıza gidip oyun atın,ögrenin... hadi eyw
Sosyal ağlarda paylaş

LM said:

vallahi girdigim ilk sc2 turnuvasında final oynadım.şimdide 32 kişilik invitation turnuvada boy göstericem 200€ luk. betadan beri oynayıp bi baltaya sap olamadıysanız bu sizin beceriksizliginiz.sayfalarca forumlara yazı yazıcaanıza replayleri tartışcaanıza vodlara bakıcaanıza gidip oyun atın,ögrenin... hadi eyw

Tempestten 4 yiyen arkadaş değilmi bu?
Sosyal ağlarda paylaş

lm said:

sayfalarca forumlara yazı yazıcaanıza replayleri tartışcaanıza vodlara bakıcaanıza gidip oyun atın,ögrenin...

bakın bu da bir başka sebep. dün lm'nin final maçında 1 tane bile bling doğru düzgün iş yapmadı. adama dedim ki; "blinglerin hep roachların arkasında kalıyor, doğru düzgün iş yapamadan ölüyor." gelen cevap: "yok öyle bişe."

halbuki benim söylememe bile gerek yok, açıp baksa görecek adam. di mi lan swarm?
Sosyal ağlarda paylaş

hacı ben finale gelene kadar o banelinglerle o kadar cok ünit kestimki aklın uçar. final maçlarında ilk sc2 turnuvasının verdigi heyecandan kaynaklanan ünit control hataları yaptım,'yok öle bişi' dememin sebebi bu.

normalda bu tip hatalar yapmam eleştirin boş
Sosyal ağlarda paylaş

The Comunity Tournementin amacıda bu zaten herkez evlerinden bağlanıp birbirlerini yenip ego tatmininden daha çok, birbirlerini tanıma fırsatı, klavye ve mouseleri kullanış becerisini görmek izlemek ve bu sayede kendilerini daha çok geliştirmek için bu turnuva kuruldu. Umarım listedeki herkez katılır. güzel bir gelişme olur türk SC si için.
Sosyal ağlarda paylaş

Eru said:

haha hala ayni muhabbetler ya. birader oynayin destekleyin birbirinizi abuk subuk yorumlar yapacaginiza. beraber taktik filan gelistirin

bi tane nation war galibiyetiniz yok ama nedense yoruma gelince herkes atip tutuyor birader.

konumuz nation var deil kardes
seni almadılar die..
eheh
Sosyal ağlarda paylaş

bu bir anda olacak iş değil ki,''hadi ben gosu olacam''diye ladder butonuna tıklayıp herkesi tokatlamak falan zaten mümkün değil.E bizim Türk insanının çoğu da çalışmaya,sabretmeye,adam akıllı oturup düşünmeye gelemez.(Ki bir de oturup taktik yapması,analiz yapması lazım.Onu hiç yapamaz)
Ondan sonra neden sampiyonşiplerde-kaplarda hiç türk oyuncu yok,neden?

havadan mı gelecek öyle oyuncu,gerçekten öyle olmayı isteyen yok,çalışan yok demekki.

Ha,''Türkiye şartlarında oyunlara kafa yorulur mu?'' vs. şeklinde yorumlar gelebilir.Öyle oturup 20 saat de oynamaya gerek yok.White-Ra sanırım haftada sadece 3 gün oynuyor.Az oynayıp,öz oynamak yetiyor zaten.Fakat,çoğu kişi çok zaman ayırıp,''boş boş'' oynuyor.Kafada bir tembellik var işte.Gerçekten isteyen insanın önünde bir engel olmaz yani.

D.N: Ama gerçekten çok iyi oyuncu olabilecek özellikteki oyuncularımız da var,bunu da ekleyelim.
Sosyal ağlarda paylaş

Bu da bir seviye atlama bence.

Neden şampiyonşip'te Türk oyuncu yok diye bir derdimiz oluyorsa, yakında şampiyon bir Türk oyuncumuz olacak demektir.

Oyunu sc1'den beri oynayan Türk pro arkadaşlar arkadan gelenlere yardımcı olmayı ciddi olarak düşünmeli. Burası Türkiye'nin en aktif sc2 forumu bildiğim kadarıyla ve bi'ton pro burayı aktif olarak kullanıyor ama ARCANE'in başlığı haricinde bi'kişi de yapıcı, arkadan gelenlere yardımcı olacak, faydalı bir başlık açtı mı? LM'nin o başlıktaki katkısı da komünite olarak neden gelişemediğimizin kanıtıdır. Böyle devam ederse bireysel başarılar olabilir ama Türkiye olarak adımızın öne çıkabileceğini sanmıyorum. Ha bu arada kimseye oyun sitilinizi öğretin, çok değerli sırlarınızı söyleyin demiyoruz. ARCANE'in başlığında böyle bir şey yok zaten.

memFIS'in anlatmaya çalıştığı zevk alma hadisesi bu oyunun mekaniklerini doğru kullanmaya başladıkça ulaşılan bir durum. TUR-1'deki yeni arkadaşlarla tanıştıkça, birlikte ARCANE'in başlığındaki konuları uygulamaya başladıkça, oynayan arkadaşların oyundan daha çok zevk almaya başladığını ve oynama sürelerinin daha da arttığını gözlemliyorum. Aynı zamanda açık ara daha iyi oynadıklarını da. Bu şekilde oyunu öğrenmeden oynamaya çalışma sonucunda bahsettiğiniz "çabuk" sıkılma durumu gerçekleşiyor. Yoksa; oyunu öğrendikçe, kendini geliştirerek oyunu oynadıkça zevk almamak mümkün değil ki.

Bir diğer konu da yeni başlayan ve gerçekten "özel yeteneği olan" arkadaşların durumu. TUR-1 aktifleşeli fazla bir zaman olmadı ama şimdiden 2-3 adı duyulmamış fakat gerçekten yeteneği olan kardeşimize rastladım. Komünitenin ileri gelenleri, oyunu eskiden beri oynayan pro arkadaşların bu kardeşlerimiz için özel yapacakları bir şeyler olmalı diye düşünüyorum. Şimdilik sadece kısa geçiyorum bu konuyu ama bu mesele ileride ciddi olarak ele alınmalı.

ARCANE'in (forumumuzdaki nicki LOMBAK_KNIGHT) sc2'ye katıkısı nedeni ile bundan sonra (bu mesajda gördüğünüz gibi) ismini hep büyük harfle yazmaya karar verdim. Diğer pro arkadaşlardan ricam komüniteye katkılarını arttırmaları ve isimlerini büyük harfle sc tarihine yazdırmaları.
Sosyal ağlarda paylaş

artstvol said:

bu bir anda olacak iş değil ki,''hadi ben gosu olacam''diye ladder butonuna tıklayıp herkesi tokatlamak falan zaten mümkün değil.E bizim Türk insanının çoğu da çalışmaya,sabretmeye,adam akıllı oturup düşünmeye gelemez.(Ki bir de oturup taktik yapması,analiz yapması lazım.Onu hiç yapamaz)
Ondan sonra neden sampiyonşiplerde-kaplarda hiç türk oyuncu yok,neden?

havadan mı gelecek öyle oyuncu,gerçekten öyle olmayı isteyen yok,çalışan yok demekki.

Ha,''Türkiye şartlarında oyunlara kafa yorulur mu?'' vs. şeklinde yorumlar gelebilir.Öyle oturup 20 saat de oynamaya gerek yok.White-Ra sanırım haftada sadece 3 gün oynuyor.Az oynayıp,öz oynamak yetiyor zaten.Fakat,çoğu kişi çok zaman ayırıp,''boş boş'' oynuyor.Kafada bir tembellik var işte.Gerçekten isteyen insanın önünde bir engel olmaz yani.

D.N: Ama gerçekten çok iyi oyuncu olabilecek özellikteki oyuncularımız da var,bunu da ekleyelim.

White-ra 100.000 sc1 maçı bir 5-10 bin civarıda customlarla beraber sc2 maçı atmıştır.
Sosyal ağlarda paylaş

şu ana kadarki tüm yorumları okudum. hatalarımızdan biri de egolarımızı ülkenin başarısının üzerinde tutmamız ve tartışmanın, konuşmanın yararını görmezden gelmemiz. örnek :

Eru said:

haha hala ayni muhabbetler ya. birader oynayin destekleyin birbirinizi abuk subuk yorumlar yapacaginiza. beraber taktik filan gelistirin

bi tane nation war galibiyetiniz yok ama nedense yoruma gelince herkes atip tutuyor birader.

ayrıca basketbol milli takımımız 2. olunca şımarıp "maddi manevi laylaylaylaylaaaaay oooooo türkiye " diyerek milyon liralar götürüp bizim birinci olmamız halinde adımızı bile çok az kişinin bilecek olmasının da bunda etkisi var. ama bunlar hiç bi zaman bahanemiz olmamalı. 20 tane replay var şu an masaüstünde. izlenmeyi, yorumlanmayı bekliyorlar.

bir de upload hızı iyi olan bir arkadaş kendini commentator'luğa adasa sc2nin ülkemizdeki gelişimine yararlı olacağına inaıyorum . gerçi eleştirel yorumlarda teşekkür etmek yerine " LANOA OO BENİM HATAM DIILDI GÇEN MAÇTA YAPMAMIŞTIRM O HATAKYI NORMALDE YAPMAM BÖYLE HATALAAĞRR." diyecek troller de çıkabilir ama olsun, denemeye değer.

not : bir sürü imla hatası var , farkındayım.
edit: ARCANE'e saygımız sonsuz, gerçekten de çok değerli bir oyuncu.
Sosyal ağlarda paylaş

dattebayo said:

şu ana kadarki tüm yorumları okudum. hatalarımızdan biri de egolarımızı ülkenin başarısının üzerinde tutmamız ve tartışmanın, konuşmanın yararını görmezden gelmemiz.

Önceki jenerasyonla yeni jenerasyon arasındaki en büyük fark bu olacak. Önceki jenerasyon daha zor (Türkiye'nin durumu gereği) sosyal şartlarda yetiştiğinden paylaşım konusunda eksikleri bulunabilir. Ama öyle veya böyle o şartlardan sıyrılıp bugün hala adı geçen, Türk sc camiasında ismi olan bu arkadaşlar gözümde çok değerlidir.

Görece daha egoist, bencil de olsa bu arkadaşlara gereken saygı da gösterilmeli (evet memFIS'e bile :) ). Genç arkadaşlara naçizane tavsiyem bu duruma dikkat etsinler. (eleştiri her zaman olabilir elbette, ben de eleştiriyorum yeri gelince.)
Sosyal ağlarda paylaş

topluluk olarak bazı şeyleri birlikte başaralım tabii; ama unuttuğunuz konu bunun bireysel bir oyun olduğudur.

bugün sabahtan akşama kadar tokatladığınız adam dediğiniz şekilde oyuna asılıp ya da siz oyunu boşladığınız için sizi tokatlamaya başladığında hayal kırıklığına uğramayın.

narsizm yüksek okulunda derece yapmış birisininki kadar ego, amerikan futbolu soyunma odasındaki kadar testesteron bu tip bir camianın özüdür. gökkuşağının altında çiçekler böcekler hayal edenler varsa diye söylüyorum: oyuna girersiniz, ya kazanırsınız ya kaybedersiniz, bütün mevzu bundan ibarettir. beğendiğiniz kafa dengi insanlarla arkadaş olursunuz, beğenmediklerinizden uzak durursunuz; ama kimseye hiç birşey demeye hakkınız yoktur.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...