Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

mp3 player tavsiyesi ?

shapshal

Öne çıkan mesajlar

• Genel Yönetici
Ses kalitesi kötü olabilir ama bir sürü şey yapıyor diyorsun. Bu aletlerin raison d'être'leri müzik ama? Ki aynı sınıfta Cowon varken ötekilere yer kalmaz.

Ayrıca, eğer bir sürü şey yapan bir şey istiyorsan al bir Android cihaz.
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

Ses kalitesi kötü olabilir ama bir sürü şey yapıyor diyorsun. Bu aletlerin raison d'être'leri müzik ama? Ki aynı sınıfta Cowon varken ötekilere yer kalmaz.

Ayrıca, eğer bir sürü şey yapan bir şey istiyorsan al bir Android cihaz.

of şu kelime öbeğini ders dışında görmek beni benden aldı :D
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
escape said:

hayır bişeye sırf önyargınızla yaklaşma huyunuza sinir oluyorum.
birşey biryerde başarısız oluırsa tamam bitti onun daha adı anıldığında hemen tepkiler gelir.

Ön yargıyla yaklaşmıyorum, bir arkadaşımda var bunlardan, bir hafta kadar kullanmıştım. Ses kalitesi kötü.

Kanıtlayabilirim de tek bir satırla:

Supported Audio: MP3, WMA

Lossless desteği yok, lossless destekleyecek donanıma da sahip değil. Daha ne diyeyim yani?
Sosyal ağlarda paylaş

aQuelleris said:

Birde sansa clip+ şarj süresi nasıl mp3 ve flacta ne kadar gider ortalama bi çizdirirseniz güzel olur.

sandisk mevzusu diger konuda tartisilmaya devam edilse iyi olurdu gerci, burasi copluk oldu. En son gerge den rica etmistim, rockbox ile 14 saat gibi bi deger almis yanlis hatirlamiyorsam.

bende yaklasik 2 haftada bir sarj ediyorum, haftada 3 gun 2 saatlik bi kullanim ile, tum arsivim flac, 900kbps ustu. ztn 10cm lik bi micro usb kablo ile heryerden sarj edilebiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

di mi sadece tek işi yapan firmaların ürünleri alınır.
bi firma sadece mp3 üretsin
diğer firma sadece kulaklık üretsin
diğer firma pil üretsin
falan filan

böle yürüyo zaten dünyadaki teknolojik düzen.

ya iyi diyorsun güzel diyorsunda bir firma sadece kulaklık üretiyor ve hakkını vererek üretiyor. sennheiser, koss, akg, bose gibi firmalar (aklıma gelmeyenler afola) sadece bu kulvarda ürettikleri ürünün kalitesini ve teknolojisini sürekli yenileyerek bu işi yapıyorlar. Philips, samsung ıvır zıvır ise yaptım oldu şeklinde belli bir kullanıcıya ürün satmayı amaçlıyor.

Bir marka altında bir çok şey üretilsin ama bir ürün alırken piyasada gerçekten bu işi yapandan almak en mantıklısı. çünkü diğer markların ürünleri genellikle onlardan f/p açısından kötü.

dipçik: Anjiyo olduğum o devasa 3d anjiyo sistemli makineyi de philips üretmişti. Yatakta yatarken adamlar yapmış demiştim =))
Sosyal ağlarda paylaş

GERGE said:

escape said:

hayır bişeye sırf önyargınızla yaklaşma huyunuza sinir oluyorum.
birşey biryerde başarısız oluırsa tamam bitti onun daha adı anıldığında hemen tepkiler gelir.

Ön yargıyla yaklaşmıyorum, bir arkadaşımda var bunlardan, bir hafta kadar kullanmıştım. Ses kalitesi kötü.

Kanıtlayabilirim de tek bir satırla:

Supported Audio: MP3, WMA

Lossless desteği yok, lossless destekleyecek donanıma da sahip değil. Daha ne diyeyim yani?

valla kardeşim bilemicem ben hiç lossless ya da flac formatlı müzik dinleme ihtiyacı hissetmedim. kasmadım yani kendimi. tamam kayıpsız on numara ses ama gerek duymadım.

geçenlerde flac formatlı pink floyd arşivi indirdim torrentten. downloadın yarısında farkettim flac formatlı oldugunu. mp3 sanıyordum. bir şarkıyı en az 100 mb görünce sildim komple arşivi.

ayrıca sony'e atacağınız bir laf yoktur sanırım. o da her alanda bişiler yapıyo da. ve hepsinde de iyidir.

"hacı bunun fotoğraf makinasında gulugulu şeyi yazmıyo ya çok şey adamlar bunlar geç bunları" denmez herhalde bu kdar da küfür olur.

neyse..
Sosyal ağlarda paylaş

Deacon said:

2 GB'lik aletin flac oynatmasi da bana itici geliyor.

sürekli aynı şeyleri dinliyorum ben zaten:P 320 ile 960 kbps arasındaki ses kalitesi farkını gösterebilecek kulaklığa sahip değilim ama bazı albümler flac.. sorun olmuyo yani yer benim için. ama evet hepsini flac koyacak olursan direk dolar.
Sosyal ağlarda paylaş

escape said:

dasaaa said:

o zaman 60-70 yaşında olmalısın.. keza burada konuşanların tamamı içerik hakkında bilgisi olduğu için konuşuyorlar

haklısın kardeşim burda bu konu hakkında konuşan insanlar piyasaya her çıkan mp3, mp4 ü alıp inceleme yapıyorlar.

sdfsdfsdf

inşallah olacak o da yakında.
o değil de tech sitelerini yakından takip ederek hangi ürünlerin neler ile geldiğini güzelce öğrenebiliyorsun. çok güzel bi olay bu internet biliyor musun? bilgi denizi vallahi
Sosyal ağlarda paylaş

• Genel Yönetici
Sansa'ya 32GB harici hafıza takılabiliyor. MicroSD. 64GB çıkınca (çıktı mı yoksa) onu da destekleyecek. Üst limit koymamışlar bazı aletlerin yaptığı gibi. Creative'in bir modeli vardı, adını unuttum, 4 GB üzeri çalıştırmıyordu.

Ve evet, Clip+ hakkını vererek flac çalabiliyor.
Sosyal ağlarda paylaş

Mum_Chamber said:

ve sen flac ve lossless dinlemedigin icin philips > sansa oyle mi?

sen benim postlarımı okumuyo musun arkadaşım?
git oku niye SADECE GÖSTERDİĞİM ÜRÜNÜ savunduğumu ondan sonra konuşuruz.

dasaaa said:

escape said:

dasaaa said:

o zaman 60-70 yaşında olmalısın.. keza burada konuşanların tamamı içerik hakkında bilgisi olduğu için konuşuyorlar

haklısın kardeşim burda bu konu hakkında konuşan insanlar piyasaya her çıkan mp3, mp4 ü alıp inceleme yapıyorlar.

sdfsdfsdf

inşallah olacak o da yakında.
o değil de tech sitelerini yakından takip ederek hangi ürünlerin neler ile geldiğini güzelce öğrenebiliyorsun. çok güzel bi olay bu internet biliyor musun? bilgi denizi vallahi

aman ne şakalar ne espriler
Sosyal ağlarda paylaş

128 kbps mp3 ile ve 15 liralık kulaklık ile denersen arada fark yok dersin tabiki. gayet normal.

bende philips go gear 2gb kullanıyorum şu an. geçen hafta da kız arkadaşımın kardeşine hediye olarak sansa aldım 4gb lık. karşılaştırma fırsatım oldu yani ikisini bir nevi. kişisel görüşüm sansa > philips yönünde.

şimdi aynından kendime de sipariş vericem, yanına da 8 yada 16gb bi micro sd card.
Sosyal ağlarda paylaş

Myshkin said:

escape said:

çoğumuzun adını yeni duyduğu sandisk'i

sandisk bu işin başından beri piyasada yalnız.

evet bu kadar mütevazi olmalarından belli.

ayrıca bu sandisk dediğiniz şeyi aldıktan sonra yanında +120 tl lik kulaklık almak gerekiyor di mi
vay anasını
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...