Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

PvP

Soimyr

Öne çıkan mesajlar

Random oynayıp oyunu geliştireyim diye golda kadar düştüm, terran ve zerg oynayışılarını biraz kavradıktan sonra tekrar p ye döndüm, plat oldum.

Oynadıgım her oyun neden colossus fuck fest ayda 2 gate proxy yapan adamlarla anlamıyorum.

Hani cheese seven bir adam degilimde, millet cannon rush giderse "aaa adam cannon gidiyo değişiklik bak" diye seviniyorum acıkcası.

4gate razıyım, 3 gate blink play e razıyım.

Ama eğer, olabildigince sentry chronola, hoppp colossus fuck fest, veyahut proxy gate mass zealot istemiyorum.

Plata geri düştüm şu kadar mal pvplerle uğraştığım için qqluyorum.

Şu anda diamonda geri dönüp -nispeten- daha düzgün oyunlar atana kadar 4gate whoreluk yapmak üzereyim bana çare bulun.
Sosyal ağlarda paylaş

war of the worlds pvp'yi bitiricem kesin!watch closely

9 pylon
12 gate
14 pylon
16 gate
17 zealot
20 gaz
21 pylon
zealot
24-25 core
2 x zealot
pylon
2 stalker chronoboostlu

şimdi şöyle:erkenden 2 tane gateimiz oldugu için cheeseproof bir build bu.4:50 civarında 4 tane zealotumuz olucak onlarla saldırıyoruz.arkadan 2 tane stalker zealotlara tam karşı rampada falan yetişir.Amaç maksimum ekonomik hasarı vermek.Rakip sizin buildinizi scoutladıgında 2gate all in sanıp ya full zealot + en fazla 1 stalker basıyor.ya forge atıyor.ilk durumda stalker sayımız fazla oldugundan combatta avantajımız oluyor ve yüksek ihtimalle ekonomik zarar verebiliyoruz.Forge atarsa iwin buttonumuz oluyor expand atiyoruz rahat rahat.

Forge atmazsa kendi forgeumuzu atıp expand ediyoruz.ekonomik avantaj bizde oldugundan oyunu biz belirliyoruz.concil gidip önce blink sonra charge resarchlüyoruz.Archives yapip archon yapiyorz.Adamın colosusları critical masse ulaşmadıgından archonlar hayvan gibi tanklıyor.Stalkerlar blinkle colosusları snipelıyor gg

*Colosusun 1a gücü olmadıgı için mikro intensive build bu baya.kendinizi geliştirin
*canon rush,2gate all in,proxy gate gibi salak buildlere yenilmiyosunuz.4gate savuşturmak baya kolaylaşıyor
*canon yaptiginiz için dt'de yemiyosunuz.güzel placementla tabi
*9pylon scout etmeye gerek kalmiyor cheeseproof oldugu için
*sentry fazlaca olmıycak archon oldugu için.yapmayın az yapın
*timingler çok önemli.A.I'a karşı oynayın.ideal olan 4.50 civarında 4 zealotunuz + yolda 2 stalkerınız olmalı.3 zealot varsa yine saldırmanız gerekiyor
*probe kesmeyin çok hayvan 4gate baskıları dışında

have fun
Sosyal ağlarda paylaş

Tyrannus said:

en temiz 1 base colosus ölüyor nerdeyse

replay bi bu kalmış elimde buyrun
http://hotfile.com/dl/97526673/e9f2224/1bcolo_visas_arcane.SC2Replay.html

aga bunun doğru replay olduğundan emin misin ? arcane vs fevax maçı var bunda.Ve macı da alması gereken ırk (p) değil de,zerg alıyor zaten.Ama güzel maç :)
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...