Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Hikaye Yarışması Kuralları v.1.01 / Gimli

Gimli

Öne çıkan mesajlar

bir yerde doğru belli bir konu hakkında yazılsa yani ne bileyeim mesela ben böle imgeler verilince bir şekilde hikayeyi belli bir yoldan götürüpimegelerde bitirmeye çalışırım.
Neyse ama en doğrusu neyse o yapılsın.[signature][hline]Halfmumi,08 Haziran 2004 04:13 tarihinde demiş ki
açıkcası evlenince karım olursa o yöntemi uygulayacam
A.K.A Xanros
Sosyal ağlarda paylaş

ben de zevkle birşeyler karalardım böyle bir yarışmaya katılmak için.

kesinlikle tamamen serbest bir yarışma olmamalı. ilk yarışmadaki gibi zorunlu sözcükler olabilir. başka bir fikir: 1-2 paragraflık belirlenmiş bir girişe devam yazmak şeklinde bir yarışma da olabilir. aynı başlangıçla farklı gelişen öyküler çıkar ortaya. eğlenceli olabilir.

şekli ne olursa olsun mutlaka yapalım bu yarışmayı derim.[signature][hline]Her hakkı mahfuzdur. ©2004
Sosyal ağlarda paylaş

said:
Estel_Anorien, 18 Ağustos 2004 22:56 tarihinde demiş ki:
Bence konu veya imge sınırlanması konmamalı... sonuçta edebiyat sınırsızdır.. düşüncelerin dökülmesi sırasında konan limitler düşünmeyi kısıtlar ve adeta büyüyen bir ayağı tahta bir kaba sokup küçük tutmak gibi birşey olur.

aslında farklı bir bakış açısıyla yaklaşırsak pek de mantıksız değil konu/imge sınırlandırması. yazarın belirlenmiş çerçevede (o sınırlar dahilinde) neler yapabildiği, dili ne derece kullanabildiği, o "küçük tahta kapta" bize ne kadar büyük bir dünya anlatabildiği değerlendirilir.

güzel olur bence de böyle bir yarışma.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...