Jump to content
Forumu Destekleyenlere Katılın ×
Paticik Forumları
2000 lerden beri faal olan, çok şukela bir paylaşım platformuyuz. Hoşgeldiniz.

Cataclysm Mage Başlığı

tinypoo

Öne çıkan mesajlar

Karıları mage oynuyor ondan, bir yerde haklısın marketting etkileri bunlar vanilya wow diyenler var şuan oyuna ama itemlar için max 3 opisyon var belirli slotlar için raid bossları 1 2 kişi wipe yese bile bitirilmez hala getirdiler işte ömür katıyorlar oyuna akıllarınca bence sifonu çekersin bok sıkışırya boruya o hesap.

Mageler üzüldüm diye bilirim peki shamanlar ne yapsın patchden sonra görüceğiz.
Sosyal ağlarda paylaş

Frost Specialization now only grants 2 base points of mastery (instead of 8), reducing all Frost damage to frozen targets by 15% from previous values. However, Frost Specialization now increases base Frostbolt damage by 15%.

bu mereti 8 den 2 ye dusurmeleriyle 6 puanlık mastery acıgını nasıl kapatıcaz fikri olan var mı ?

dps yapmayı becerebildigim tek spec olan frosttan da dps cıkmayacak gibi duruyo

mage i mi silsem acep...

***bu arada "reducing all Frost damage to frozen targets by 15% from previous values" ile patch den onceki oranlara gore demek istiyor ben yanlıs anlamıyorum degil mi ? uzerine bir de mastery kaybı ile butun dps i cıkardıgım yer komple gidiyor yanlıs anlamadıysam eger ?
Sosyal ağlarda paylaş

Eğer geardan %10 civarı mastery alıyorsan dps'in arttı, azalmadı. Bu artış baya az ama olsun sonuçta nerf gelmedi. tabi fire'ın dps'i baya arttığı için, frostun az artması bir tür nerf ama patch öncesi ne dps yapıyorsan onun %2-3 fazlasını yapacak frost.

Mastery miktarına göre değişmekle birlikte, geardan gelen %10 dan fazla masteryin olduğu kabulü ile. PvE için durum şöyle.

Deep freeze %25-28 arası nerf yedi.
FFB yaklaşık %10-12 arası nerf yedi.
Ice lance %3-4 arası bufflandı
Frostbolt masteryden bağımsız sabit %15 bufflandı.

Genel dps'in %40'ı falan frost bolttan geldiği için, toplam dps yaklaşık %2-3 artmış oldu.

Mastery abanamaya devam, geardan gelen mastery %25lere yaklaştıkça, bu patch gelmese yapacağın dps'e kıyasla frost %10 kadar fazla dps yapıyor olacak.

Patchden önce sıfır haste tavsiye ediliyordu, artık tavsiye falan olmaktan çıktı, %1 mastery yerine aldığın her %1 haste alamadığın binde 5-7 arası dps demek.
Sosyal ağlarda paylaş

patch oncesi frostfire ile 15k civarı single target dps cıkıyodu (boss fightlarda) su an dummy de 11k zor cıkıyo

frosttan sogudum :S fireda dps de cok bi degisiklik olmamıs ama mana sorunu epeyce bi azalmıs scorch ile bile dps yapabildim ustum frosta gore reforgelu ama fireball lı rotasyondan 1-1.5k daha az dps cıkıyo hic fireball atmadan sadece scorch ile
Sosyal ağlarda paylaş

Frost için FFB spam işi bitti, yok öyle bir build artık. Normal frostboltlu buildden bahsediyorum ben.

Masteryden yaptıkları nerf'i frostbolta buff diye verdi adamlar. Sen FFB kullanırsan bu buffı alamıyorsun ve %15 az dps yapıyorsun. Dahası dumy'de deep hasar vermez ki nasıl dps test yapıyorsun dumyde.
Sosyal ağlarda paylaş

FreEmoon said:

Mastery bufflanınca, mana çok ciddi rahatlatılınca mastery-haste-crit kafa kafaya geldi.

nerden uyduruyorsunuz bunları merak ettim insanlar da atlamış hemen. "kaynak kıçım" durumu heralde.
hiç bi simulator'de böyle bi sonuç yok keza halen.
zaten 4piece bonus ve 1k haste den sonra fireball 1.99'a düşüp fireballlar bile ignite munching yüzünden ignite'ını kaybederken haste'in öyle iyi olması gibi bir durum söz konusu olamaz mantıken de. merak ettim nası deneyip vardın bu kanıya da kuran'ı kerimden alınmış gibi sunmuşsun.
Sosyal ağlarda paylaş

Afferim sen o simulasyonları Kur'an-ı Kerim sanmaya devam et. Oyundaki bir sürü değişkeni yok sayıp, durup dummye vurur gibi hesap yapıyor o similasyonlar.

Oturuyorsun logları alıyorsun önüne, bir de kalem kağıt tek tek değerlendiriyorsun bossları. 10 tane boss için 5-10 log inceleyip hesabını yapınca gayet güzel anlıyorsun ne neymiş. Aksi bir fikrin varsa da koyuyorsun hesabını buraya bizde varsa bir hatamız öğrenmiş oluyoruz.

1.99 sn ve daha altında attığın her 6-7 fireball'da 1 kere ignite kaybetmekle, o firebalların hepsine haste kazanmak arasında dps mukayesini yapabiliyorsan, o zaman anlarsın haste'in o aşamadan sonra bile crit karşısıda ezilmediğini. Ama bunu hesaplayamıyorsan, anca benim götümden çıkan bilgiler ile, başkasının götünden çıkanları kendince karşılaştırır, laf sokarsın millete.

Similasyonnlr sana sadece fikir verir 12 boss var orda ve dummye göre gear yapıyorsan yap o senin terciğin. Ama millete her bossta 5sn karşına çıkacak bir olayı örnek gösterip yalan yanlış bilgiler verme.
Sosyal ağlarda paylaş

ne diyosun ya ? haha. okurken kafam güzel oldu.

"Oyundaki bir sürü değişkeni yok sayıp"
"dummye vurur gibi hesap yapıyor o similasyonlar"
simulatör dediğinin işi zaten değişkenleri VAR SAYMAK. oyunun sana sunduğu mekanik çerçevesinde bütün hesapları yapıp sayısal olarak en iyi sonucu sunmak. durumsal değil SAYISAL olarak. kapito ? senin yaptıgın gibi yani. "HASTE BUYUKTUR CRIT" derken yaptıgın gibi yani.

"Oturuyorsun logları alıyorsun önüne, bir de kalem kağıt tek tek değerlendiriyorsun bossları"
bu ne ? kendi çapında kağıt kalemle çakma simulatör yapıp sonra simulatörlere bok atmak falan. simulatörler ignite munching dahil herşeyi hesaplıyor gayet yeterli olarak, senin kağıt kalemle yapabildiğinden iyi ve 1milyon kere denenmiş olarak.

"Similasyonnlr sana sadece fikir verir 12 boss var orda ve dummye göre gear yapıyorsan yap o senin terciğin."
dummy'e göre dps yapmak ne ayrıca ? dummy de yapmadığın neyi yapıyorsun fightlarda ? ateşten çıkarken 1 tane mobile scorch atmak dışında ? manyak mısın nesin sırf laf etmiş olmak için saçmalamaya ne gerek var. varsa argümanın açıkla. DUMMY'E GORE DPS YAPMAK ISTIYOSAN SEN BILIRSIN nedir. hata bende öğrenemedim pati wow bölümünde çoluk çocukla tartışmamayı zıvanadan çıkarıyosunuz adamı saçmalamalarınızla.

"Ama millete her bossta 5sn karşına çıkacak bir olayı örnek gösterip yalan yanlış bilgiler verme."
yalan yanlış bilgi veren sensin. ben bi bilgi vermedim. verdiğim bilgilerde senin gibi "kişisel tercihi kuranı kerimden alıntı gibi sunmak" değil, 2+2 tartışmasız kabul etmeyenin mage'ini silmesini gerektiren bilgiler idi geri sayfalara bakarsan.

şuan haste>crit gibi bi durum yok. varsa da 365+ ilvl dan sonra ~1.25 haste ~1.2 oldugu söyleniyor raid yapamadıgımdan hala 360ilvl da oldugum için henüz deneyip onaylayamıyorum onu da o yüzden gelip senin gibi saçmalamıyorum. burda zaten fikir soran adam 365ilvl'a gelicek kadar deneyim sahibi olsa kendi fikri olur sana stat weight sormaz.
gelip 360ilvl ve altında haste>crit diyen de sadece senin gibi şaşırmıştır. gider bakarsın wow eu forumlarında 100 kişinin simulatör degerlerine, elitistjerks de 100 kişinin sim değerlerine,şahsi deneyimlerine.eger gelip 500 kişi'nin söylediğine de "anca benim götümden çıkan bilgiler ile" karşı çıkıyosan böyle anlatmak istediğini bile anlatmakta zorluk çektiğin kelime kusmukları bırakırsın ortaya, ki şahsen zaten ilk yazdıklarından sonra seni muhattap almama gerek olacak bir durum yok, sana üzülmüyorum senin yazdıklarını bir forum ortamında oldugundan "AHA BUNLAR GERÇEK" sanacaklara üzüldügümden yazıyorum sadece.
Sosyal ağlarda paylaş

abi pardon ama şu oyunda loglarda falan yargılayan,iyi guildlerde oynayan,iyi dps cıkaran magelerin hiçbirisi EJ ye bakmıyordur bile.

bırakın artık şu simülatör şöyle matematiksel olarak böyle olaylarını falan.herşeyinizi belli bi değere çektikten sonra bu değerleri tartışabilirsiniz.%10 critiniz varken en iyi stat int değildir yani ben bunu sabaha kadar iddaa ederim kıçımdan da iddaa ederim kurandan gelmiş gibi de iddda ederim.direk dmg inizi 2 ye katlayan bişey büyünün critlemesi ignite buglı da olsa bugsız da olsa.ama %75 crit kasmaya da gerek yok işte.yine iyi bi stat yani büyünün critlemesi çok avantaj tabiki ama ignite dmg ini baltaladıgı için eskisi kadar efektif olmuyor.

300kaç itemlevel ile dediginiz doğru bilmiyorum ama raid içinde critiniz %35 in üstüne degilse(bakın %35 olsa yeter demiyorum bu MINIMUM değer bana sorarsanız.) haste falan kasmayın dot tickleri aldıktan sonra extra olarak.az ama öz vurmaya bakın.hayvan gibi gearınız olur böyle hitinizi filan da halletmiş duruma gelirsiniz daha az reforge kullanırsınız,o zaman işte haste e dönebilirsiniz biraz.

mastery ye gelince de.ben oynadıgım guildlerde,forumlarda,wow muhabbetlerinde vs. oyunun en kötü mastery si bizim dedim.hala da demeye devam edıyorum.mastery miz %0 dan başlamadıgı ıcın insanlar aradaki farkı algılayamıyor fazla.%0 olsa ve %30 a çeksek mastery yi tamam büyük bi etki olabilir mastery güzel bi stat olabilir.ancak mastery zaten %20 küsürden başladıgı ıcın onu %35 e getirmemiz bize aoe de daha fazla dps çıkarmamızdan başka hiçbir işe yaramıyor ki onun bile major bi dps artışı oldugunu sanmıyorum.single target fightlar için kötünün kötüsü bi stat.he ben bunları neye dayanarak soyledıgıme gelirsek de,ister kıcından ister başka biyerden,ben kendım deneyerek goruyorum.farm raidlerinde falan deniyorum gidip 2 hafta üst üste,geçtiğimiz haftalarla farkına bakıyorum falan filan neyse.
Sosyal ağlarda paylaş

mage'imi rafa kaldırdım sayılır sadece 2 gün geceleri yeni karakterimi gearlayana kadar raidlere katılıyorum guildle ondada artık tankı dpsde rahat rahat geçebiliyorum patchden sonra çok mutluyum.
Hclerdeki dpsiniz yada aoede abarıyoruz 30k falan gözünüzü boyamasın single targetta raid bosslarda apışıp kalıyosunuz.
ilvl352 mageimle dummyde patchden sonra 12k-14k arası dps çıkıyor, bosslarda açılan pyro sayısı Fenerbahçenin Türkiye kupası sayısından az, ignite deli gibi buglı, bi haste söylentisi attılar ortaya mantığını çözemedim zaten %12.5 raid buff ile soft cap gerekmiyormuydu 1 ay öncede, nerdeyse ruhumuzu bile hit ratinge reforge edecez o derece eşşek yüküyle hit rating gerekiyor neremizi daha haste yapalım %12.5dan fazlası gerekiyorsa.
Mastery vermiş blizz dalga geçer gibi ama ignite buglı bir işe yaramıyor ben bu kadar bir karaktere kafa yoramam alt tarafı girip eğlenmek için oynuyoruz ondada keyif alamıyorsam biter gider adam gibi rngden kurtarmadıkları sürece ratinglere el atmadıkları ve ignite salaklığını çözmedikleri sürece mageden bir yol olmaz yok bir sonraki tier itemlarla iyi olcakmış şuymuş buymuş yazık harcadığım zamana üzüldüm mage için.
Sosyal ağlarda paylaş

Mage cidden çok kötü pve de şu an hem performans hem keyif açısından.
Ignite çalışmıyor, 12k ignite lb pyroblast varken combustion oturtuyorum o anda flame orb dört critliyor(gerçi bunu engellemek için flame orbun pathingini yanlış yapmışlar sanırım 5 taneden 1 tanesi gidiyor çünkü hedefe) cooldown yalan.
Raid buffli %40 crit var arada RNG beni severse ne ala yoksa yalan direk.
Sosyal ağlarda paylaş

• Yeni Oluştur...